moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Egzaminy końcowe w ośrodku szkolenia podstawowego

24 sierpnia odbyły się egzaminy końcowe na zakończenie szkolenia żołnierzy służby przygotowawczej drugiego turnusu.

Celem egzaminu było sprawdzenie poziomu przygotowania żołnierzy do pełnienia służby wojskowej w ramach nadawanej specjalności wojskowej. Podczas sprawdzianu każdy elew losował zestaw pytań oraz zadań z zakresu materiału zrealizowanego w czasie zajęć programowych, zgodnie z posiadaną specjalnością wojskową.

Szkolenie żołnierzy w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych odbywa się z wykorzystaniem sprzętu najnowszej generacji. Grupa o specjalności kierowca kołowego transportera opancerzonego Rosomak większość zajęć odbyła przy wykorzystaniu najnowszego w Wojsku Polskim symulatora do nauki jazdy kołowym transporterem opancerzonym Jaskier. Szkolenie na tak zaawansowanym technicznie sprzęcie pomaga w okresie szkolenia specjalisty przyswoić więcej wiedzy i umiejętności z zakresu budowy oraz eksploatacji wozu bojowego, a także wpływa korzystnie na urozmaicenie procesu edukacji żołnierza.

Doświadczeni instruktorzy z Ośrodka Doskonalenia Kierowców poznańskiego Centrum są wymagający, ale zawsze gotowi pomagać elewom w opanowaniu zagadnień. Grupa kierowców po szkoleniu w murach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych to doskonały materiał z solidnymi podstawami do dalszego szkolenia w swojej specjalności.

Grupa o specjalności działonowy operator pod czujnym okiem instruktorów z Cyklu Szkolenia Ogniowego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych zdawała egzamin z praktycznej budowy i użytkowania uzbrojenia pokładowego bojowego wozu piechoty. Odbyła również strzelanie szkolne nr 1 z karabinu maszynowego PKT, które żołnierze zaliczyli na ocenę dobrą. Wszyscy elewi pozostałych specjalności, w których kształci Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych: piechota zmechanizowana, piechota zmotoryzowana, zwiadowcy, celowniczy karabinu maszynowego, zaliczyli egzamin pozytywnie. Średnia ocena z egzaminów wyniosła cztery.

Tekst: kpt. Piotr Wójcik

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Piotr Wójcik

dodaj komentarz

komentarze


Wojskowa jajecznica: polowa vs. galowa – która lepsza?
Łączność działa jak w zegarku
OSA wystartowała!
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Więcej pieniędzy dla niezawodowych
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Siła współpracy
Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni przeszedł certyfikację
Znamy ekstraKLASĘ wojskową
Rekompensaty dla weteranów
Gala Buzdyganów – transmisja na żywo
Tankowanie w przestworzach
PKW Irak ewakuowany
Inwestycje w „bardzo ważnym miejscu na mapie Polski”
Buzdygany 2025 wręczone
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Zacięta walka o medale pod siatką
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Polska i Szwecja razem dla bezpieczeństwa
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Cel: Podwoić moc
Powaga w lekkości
Prezydenckie weto dla SAFE
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
PFM bez tajemnic
Wodny test Rosomaków
Polskie antydrony z Gdyni
Piekło „Pługa”
Zielone światło dla potwora
Podium po czterech wyścigach na lodzie
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Francuska tarcza dla NATO
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Polska będzie zbrojna!
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
The Beginning of Great History
Krok w przyszłość
Kierunek: przyszłość
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Trójskok Belmy
Oko na Bałtyk
Po pierwsze taktyka i przywództwo
Symboliczny powrót gen. Skrzypczaka
Patrol z Syriusza
Nowy system w miejsce AWACS-ów
Podwodne drony przypłyną z Polski
Bułgarzy patrzą na Wizjery
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Pancerna nauka strzelania
Nie ma nudy
Nie pozwala spocząć na laurach
Polski sukces w Duńskim Marszu
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Przecieranie szlaków
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Smocze zęby na rosyjskie czołgi
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Together on the Front Line and Beyond
Leopard nie stoi w kolejce
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
W poszukiwaniu wyzwań
Co kryje Bałtyk
Nowy wymiar szkolenia przeciwlotników w Szkole Orląt
Zakochałam się w slalomie
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Generał Molenda doradcą NATO
Klucz do przyszłości

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO