moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Chronią i bronią

Pododdziały Batalionu Ochrony Bazy w Redzikowie doskonaliły swoje działanie w ramach wykonywania etatowych zadań ochronnych.

Ochrona i obrona obiektów wojskowych to podstawowe przeznaczenie pododdziałów Batalionu Ochrony Bazy w Redzikowie. Realizacja zadań ochronnych zgodnie z programem szkolenia wymaga doskonałego współdziałania wszystkich żołnierzy oraz wysokiego poziomu wyszkolenia zarówno indywidualnego, jak i poszczególnych drużyn, plutonów i wszystkich pododdziałów całej jednostki wojskowej. Będąca głównym wykonawcą tego zadania kompania ochrony przeprowadziła zajęcia doskonalące w tym zakresie z użyciem środków pozoracji pola walki, stanowiące element certyfikujący wybrane elementy zgodnie z przyjętymi procedurami i nowymi rozwiązaniami w tym zakresie.

Najważniejszym realizowanym zagadnieniem było działanie pododdziałów w sytuacji naruszenia systemu ochrony i penetracji obiektów wojskowych. Należy pamiętać, że żołnierz pełniący służbę na posterunku wykonuje zadanie bojowe w czasie pokoju, stąd powinien znać i potrafić stosować wszelkie przepisy dotyczące specyfiki ochranianego obiektu wojskowego, zasady normujące tok pełnienia tej służby, swoje prawa i obowiązki oraz prawo użycia broni. Współdziałanie warty wewnętrznej z pozostałymi pododdziałami i służbami dyżurnymi wymaga precyzyjnego stosowania wojskowych procedur.

Patrolowanie wskazanego obszaru, zatrzymywanie osób nieupoważnionych, które przebywają na wojskowym terenie, postępowanie z osobami stawiającymi opór – oto główne elementy ćwiczone w ramach przeprowadzonych zajęć, w trakcie których biorący w nich udział żołnierze naszej jednostki wojskowej potwierdzili wysoki poziom wyszkolenia oraz przygotowania do wykonywania swoich etatowych zadań.

Tekst: ppor. Paweł Sebzda/ BOchB

red. PZ

autor zdjęć: Piotr Michalak/ BOchB

dodaj komentarz

komentarze


Koszykarskie widowisko
Czerwieńsze będą…
Jego ofiara – nasza pamięć
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Powitanie F-35 z Polską
Najzdrowsi z najtwardszych
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Kraków zaprosił weteranów
Minister obrony RFN w Polsce
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
SGWP: jest plan zakupu kolejnych F-35
Podróż w ciemność
Bez zmian w emeryturach
Łączą nas wspólne cele
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Obronność, odporność i jeszcze raz pieniądze
Litwini z polskimi Gromami
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
Uniforms Are Worn by Real People
DOL(a) pilota
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Sojusz kontra drony
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Stała baza wojsk USA w Polsce
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
Co Polska oferuje na Eurosatorach
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Podchorążowie w dżungli
Od eksperymentu do elity NATO
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Krok w stronę pokoju
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Generał z cienia
Marsz prawdę ci powie
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Polski wkład w operację „Overlord”
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Trening działań połączonych
Na granicy stratosfery
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Wielka gra na ukraińskim froncie
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Wsparcie ma znaczenie
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Śmierć w sercu Azji
W centrum uwagi
Polska szykuje się do produkcji Panter
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Równanie z „Iksem”
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Ruszyły największe targi obronne

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO