moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zmiana dowódcy dywizjonu w Choszcznie

Major Jarosław Chojnacki objął obowiązki dowódcy choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej Błękitnej Brygady i z dniem ich objęcia mianowany został na stopień podpułkownika.


Uroczystość z udziałem dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej generała brygady Dariusza Górniaka odbyła się 2 sierpnia br. w choszczeńskich koszarach. Punktualnie o 14.00 meldunek dla generała Górniaka o gotowości pododdziałów do uroczystości złożył dotychczasowy dowódca dywizjonu podpułkownik Dariusz Wojtkowiak. Po przeglądzie pododdziałów i podniesieniu Flagi Państwowej na maszt zostały odczytane rozkazy personalne i decyzja Ministra Obrony Narodowej.

Nastąpiła ceremonia przekazania i przyjęcia obowiązków, w tym symboliczne przekazanie proporca rozpoznawczego dowódcy dywizjonu artylerii samobieżnej. Potem obaj oficerowie złożyli dowódcy Błękitnej Brygady meldunek o zdaniu i objęciu obowiązków dowódcy choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej i komendanta garnizonu Choszczno.

– Dobrze się stało, że to podpułkownik Chojnacki obejmuje obowiązki dowódcy dywizjonu. Jest to żołnierz , którego Wy bardzo dobrze znacie i który jako dotychczasowy zastępca dowódcy dywizjonu dał się poznać z bardzo dobrej strony. Pan pułkownik Wojtkowiak przez ostatnie lata dowodzenia bardzo dobrze przygotował dywizjon do realizacji zadań służbowych i za to serdecznie Panu Dziękuję – powiedział generał brygady Dariusz Górniak, który jednocześnie złożył wszystkim artylerzystom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżającego się Święta Wojska Polskiego. – Dowodziłem wspaniałą kadrą i żołnierzami – profesjonalistami w każdym calu - podkreślił ustępujący dowódca dywizjonu podpułkownik Dariusz Wojtkowiak. – Zdaję sobie sprawę z tego, że żaden dowódca nie osiągnie sukcesu bez wsparcia podwładnych i z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim żołnierzom dywizjonu - dodał.

Z kolei nowy dowódca podpułkownik Jarosław Chojnacki podziękował przełożonym za możliwość dowodzenia najlepszym dywizjonem artylerii samobieżnej w Wojskach Lądowych, przedstawił zadania, jakie czekają artylerzystów w nadchodzących miesiącach i obiecał, że: – Przyjmując z dumą zaszczytne miano Waszego dowódcy zobowiązuje się do jak najlepszego wykonywania powierzonych mi obowiązków, dla dobra naszego choszczeńskiego dywizjonu jak i dla dobra 12 Brygady Zmechanizowanej.

Przekazanie dowodzenia zakończyła defilada kompanii honorowej i pozostałych pododdziałów dywizjonu artylerii samobieżnej Błękitnej Brygady. Następnie w Izbie Pamięci dowódca Błękitnej Brygady wraz z zaproszonymi gośćmi i dowódcami pododdziałów uroczyście pożegnał podpułkownika Dariusza Wojtkowiaka, który obejmie nowe stanowisko służbowe w 2 Brygadzie Zmechanizowanej w Złocieńcu.

We wtorkowej ceremonii uczestniczyli również licznie zaproszeni goście: starosta powiatu choszczeńskiego Adam Andriaszkiewicz, burmistrz Choszczna Robert Adamczyk, burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski i burmistrz Recza Wiesław Łoński oraz przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych regionu, szkół, duchowieństwa i instytucji cywilnych miasta.

Tekst: kpt. Janusz Błaszczak

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Janusz Błaszczak

dodaj komentarz

komentarze


Śnieg może być groźną bronią
 
Misja Polaków dobiegła końca. Czas na Niemców
Spadochroniarze na Podlasiu
Pierwsze Homary-K w Wojsku Polskim
Miliardy dla Ukrainy w nowym budżecie UE
Invictus w zimowym stylu
Roszady personalne w PGZ-ecie
Zimowy sprawdzian podchorążych
Zielone światło dla Barbary
Brąz razy sześć dla żołnierzy na mistrzostwach świata i Europy
Strzelczyni CWZS-u na pucharowym podium
Wojna o porządek świata
„Avenger” na Monte Cassino
Podwójny Półmaraton Komandosa
Szef MON-u w Brukseli
Pierwszy skok
Mistrzowie sportu w marynarce uhonorowani
Będą kolejne „Daglezje-P”
Ustawa budżetowa przyjęta przez parlament
Abramsy pod dobrą opieką
Co z podwyżkami dla żołnierzy?
W szeregach największej podziemnej armii w Europie
Zachód przeciwko „korsarzom”
W Polsce będzie centrum NATO-Ukraina
Nowe śmigłowce kawalerii
Pies, który skoczył z aparatem tlenowym
Sukcesy wojskowych w żeglarstwie i łyżwiarstwie szybkim
Eurofightery znowu w Polsce
Lista trupich główek
Szczury Pustyni dotarły do Polski
Bruksela przed szczytem
Ślubowanie kadetów OPW
Walka w bliskim kontakcie to poważne wyzwanie
Zmiany w dowództwie Żandarmerii Wojskowej
Rozmowy w Pałacu Prezydenckim o bezpieczeństwie
W Poznaniu o cyberbezpieczeństwie
Skromny początek wielkiej wojny
W rezerwie pasywnej będą oceny
Lekcje z frontu
Dobrowolsi – czas start!
Rakietowy szach
BAP przenosi się z Estonii na Łotwę
Jakie podwyżki dla żołnierzy
Nagroda dla reporterów „Polski Zbrojnej”
Amerykański test czołgistów z 1 Brygady
Szefowie obrony NATO o zakupach amunicji
Medale dla sportowców z „armii mistrzów”
Liban uznany za strefę działań wojennych
Komandosi szkolą psy bojowe w Iraku
Cud w Trewirze
Zamiana po włosku
Rusza kwalifikacja wojskowa
Złota taekwondzistka, srebrni hokeiści na trawie
Lotnisko skażone, czyli chemicy na ćwiczeniach
Gwiazdy sportu dają lekcję
Offset dla „Wisły”
Operacja „Gryf” i „Rengaw” na Podlasiu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO