moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dni NATO u podhalańczykow

W Rzeszowie i Przemyślu 8 i 9 lipca żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich biorą udział w piknikachzorganizowanych z okazji odbywającego się w Polsce Szczytu NATO. Piknik w Rzeszowie zorganizowany został na terenie koszar 21 Batalionu Logistycznego Rzeszowie, zarówno na placu jednostki jak i przyległym stadionie „Podhalańczyk”.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 14  uroczystym występem Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa wraz z solistami z klubów wojskowych. Następnie orkiestra pokazała elementy musztry paradnej. Służby mundurowe - Wojsko, Policja, Służba Więzienna oraz Państwowa Straż Pożarna zaprezentowały swój sprzęt. Żołnierzewystawili uzbrojenie od lekkiego do najcięższego: czołg, haubice „Goździk”, Bojowy Wóz Piechoty, KTO „Rosomak”, broń strzelców wyborowych, wyrzutnie pocisków kierowanych i inne.Policjanci pokazali robota pirotechnicznego i patrol konny, strażacy swoje wozy, a służba więzienna specjalne pojazdy oraz sprzęt ochronny. Mundurowi przygotowali także szereg zabaw z nagrodamidla najmłodszych, jak i starszych.Można było postrzelać do celów z karabinków ASG oraz trenażerów, pokonać tor sprawnościowy i przejść zaminowaną ścieżką, gdzie ochotnik wcielał się w role sapera. Chętni poznali także sztukę reanimacji oraz podstawy walki wręcz, której elementy uczyli przedstawiciele Służby Więziennej. Instytucje z Podkarpacia wystawiły swoje namioty promocyjne, gdzie rozdawane były gadżety dla najmłodszych, natomiast przy kuchni polowej można było się posilić wojskową grochówką. Dodatkowo Swoje namioty z pamiątkami wojskowymi wystawiło stowarzyszenie „Studenci dla Rzeczpospolitej” oraz Polska Grupa Zbrojeniowa, a Agencja Rynku Rolnego rozdała jabłka.

Chętnych do wzięcia udziału w pikniku nie zabrakło, a pogoda dopisała. Goście mogli także oglądać fragmenty Szczytu NATO relacjonowane na bieżąco z Warszawy na przygotowanym telebimie. Cały dzień atrakcji w godzinach wieczornych zakończyła projekcja filmu „Historia Roja”.

9 lipca w Przemyślu pod wyciągiem narciarskim odbędzie siękolejny, podobny piknik, gdzie dodatkowo zaprezentuje się Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej i Służba Celna.

Tekst: kpt. Konrad Radzik

 

red. PZ

autor zdjęć: st. szer. Paweł Stec

dodaj komentarz

komentarze


MON i MSZ o szczycie NATO
Walka, entuzjazm i nadzieja
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Nowe wyrzutnie dla polskiego wojska
Jak obronić się przed dronami?
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Produkcja Husarzy nie zwalnia tempa
Morska parada 15 sierpnia
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Od arkusza blachy do gotowego Miecznika
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
Wsparcie ma znaczenie
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Trudne początki polskich bombowców
Laserowa broń na drony powstaje na WAT
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Legion Medyczny na poligonie
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Wojsko przerzuca strażaków do Hiszpanii
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
Odnaleziono „Roja”
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Co zobaczymy na defiladzie w Święto Wojska Polskiego?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Z prądem i pod prąd
Szachownica na Wisłostradzie
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Wieńce dla pomordowanych na warszawskiej Woli
Nocna próba na Wisłostradzie
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Zapraszamy na defiladę
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
W hołdzie powstańcom warszawskim
18 Stołeczna BOT z własnym sztandarem
Generał w niewoli
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Lubawa wyposaży saperów
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Coraz więcej Alpha Scramble
„Albatros” dozbrojony
Azjatycka szansa
Abordaż z polskim wsparciem
Skok w przyszłość, powrót do przeszłości
PKW Irak zostaje w Jordanii
Powietrzna defilada
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Paliwowy krwiobieg NATO
Młodzi medycy na poligonie
PGZ o koalicji antybalistycznej
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Warszawa oddała hołd bohaterom powstania
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Gorący lipiec PKW Łotwa
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO