moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Szef MON o „Ogólnopolskich Dniach – Razem z NATO”

Przed nami najważniejsze wydarzenie świata zachodniego, przełomowy i historyczny szczyt NATO. Chcemy, żeby uczestniczyli w nim wszyscy Polacy. Stąd idea, żeby odbyły się pikniki "Ogólnopolskie dni – Razem z NATO" we wszystkich miastach wojewódzkich – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

W środę szef MON Antoni Macierewicz i prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zapowiedzieli, że w 16 miastach Polski (Gdynia, Poznań, Łódź, Gorzów Wlkp., Białystok, Wrocław, Opole, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Olsztyn, Przemyśl, Rzeszów, Szczecin, Toruń) odbędą się w piątek i sobotę (8 i 9 lipca br.) imprezy związane z odbywającym się w tych dniach szczytem NATO w Warszawie. W programie m.in. pokazy wyszkolenia żołnierzy, musztry paradnej i sprzętu wojskowego.

Wydarzenia organizowane w poszczególnych miastach honorowym patronatem objął minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

– Pikniki z NATO będą dawały uczestnikom nie tylko możliwość zapoznania się ze sprzętem wojskowym, ale również obserwowania transmisji z Warszawy tak, żeby każdy mógł zapoznać się z przebiegiem tego wydarzenia, żeby wszyscy Polacy mogli wspólnie przeżyć tę wielką chwilę dla Polski – mówił podczas spotkania z dziennikarzami minister Antoni Macierewicz.

Z kolei uczestniczący w spotkaniu prezes TVP Jacek Kurski mówił: – Wszyscy czujemy, że dzieje się historia, spełnia się sen pokoleń, niepodległa Polska zyskuje gwarancję trwałej instytucjonalnej obecności NATO w Polsce. Jesteśmy bezpieczni dzięki dobrej polityce władz państwowych. Jak powiedział prezes TVP w "Ogólnopolskie dni – Razem z NATO" włączą się ośrodki regionalne Telewizji Polskiej, za pośrednictwem których będzie można obejrzeć relacje z pikników, szczytu NATO oraz materiały o wojsku polskim.

Więcej o „Ogólnopolskich Dniach – Razem z NATO”.

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: mjr Robert Siemaszko/CO MON

dodaj komentarz

komentarze


Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Paliwowy krwiobieg NATO
Azjatycka szansa
Pieta Michniowska
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
NATO zwiększy produkcję broni
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Nowa koalicja dronowa
MON i MSZ o szczycie NATO
Prezydent RP o szczycie NATO
Sportowa rewolucja na AWL-u
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Poskromić kolosa
PKW Irak zostaje w Jordanii
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Polski Gnom
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Baobaby docierają do wojska
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Tour przez garnizony
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Wielki sukces podchorążych z AMW
Saperzy w akcji pod wodą
W drodze po oficerskie gwiazdki
Spadochronowy triumf
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szerszeń z Sochaczewa
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Ostatni lot „Pałera”
Pierwszy krok do specjalsów
Borsuki i roje dronów
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Gen wojownika
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Pancerne starcie
Śmierć w sercu Azji
Dawka wiedzy na trudne czasy
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Wsparcie ma znaczenie
Wojsko stawia na „armię talentów”
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Inwestycje w bezpieczeństwo
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Morska bryza w dwóch odsłonach
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Ostatnia niedziela…
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Marzenia częściowo spełnione
Przełomowe porozumienie
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO