moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Prapremiera koncertu „Myśląc Ojczyzna"

W piątek, 1 lipca, o godz. 19.00 w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbył się koncert „Myśląc Ojczyzna”, którego razem z zaproszonymi gośćmi wysłuchał minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.


Koncert z okazji szczytu NATO w Warszawie zorganizowany został pod honorowym patronatem wiceprezesa Rady Ministrów, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. dr. hab. Piotra Glińskiego.

Przed rozpoczęciem koncertu głos zabrał minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

– Dziękuję Państwu, że znaleźliście czas, żeby się tutaj spotkać. To spotkanie ma szczególne znaczenie dla polskiego wojska, dla polskiej armii i dla całej naszej Ojczyzny. Nie przypadkiem jego nazwa brzmi kantata „Myśląc Ojczyzna”. (…) Chcemy przekazać ten właśnie głęboki patriotyczny motyw, który nam dzisiaj towarzyszy. Dzisiaj, gdy oczekujemy na zjazd wszystkich głów państw świata zachodniego, na zjazd 57 delegacji całego świata, którzy spotkają się w Polsce by radzić jak zachować pokój światowy. By radzić, jak zabezpieczyć nas wszystkich przed różnorodnymi zagrożeniami. (…) Z dotychczasowych ustaleń wiemy już, że decyzje jakie zostaną podjęte dla Polski, dla Europy i dla świata są korzystne. One są korzystne m. in. dlatego,  że to  Warszawa w sposób najbardziej pełny, głęboki  i dobitny przez ostatnie dziesiątki lat symbolizowała walkę o niepodległość, walkę o suwerenność, sprzeciw wobec jakiegokolwiek totalitaryzmu, niewoli i przemocy. (…) Przychodzi moment, kiedy i my będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy bezpieczni – powiedział szef MON.

Wśród wykonawców byli m.in. Polska Orkiestra Radiowa, Polski Chór Kameralny „Schola Cantorum Gedanensis”, Włodek Pawlik Trio.

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: mjr Robert Siemaszko/DKS MON

dodaj komentarz

komentarze


Buzdygany – nagradzamy najlepszych
Przecieranie szlaków
System San z koreańskimi elementami
Łask z amerykańską akredytacją
Wojskowi w akcji po tragedii w DPS-ie
Północnica, czyli nocne szkolenie terytorialsów
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Gala MMA coraz bliżej
Nowa linia kolejowa w Małopolsce
Zacięta walka o medale pod siatką
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Polska i Szwecja dla bezpiecznego na Bałtyku
Strzelnice wojskowe: reaktywacja
Nie ma nudy
Lekowa tarcza państwa
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Polska w NATO: od aspiranta do filaru wschodniej flanki
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Polska będzie zbrojna!
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Zagrzmiały K9 Thunder
SAFE kością niezgody
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Siła współpracy
Nowe brygady i inwestycje WP
Together on the Front Line and Beyond
Bezpieczeństwo to priorytet
New Line of Financing
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Szlify pod lodem
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Krok przed wrogiem
Piekło „Pługa”
Koniec olimpijskich zmagań
Miliard złotych na bezpieczeństwo Małopolski
Opowieść o partnerstwie wojskowym Polski i USA
Polska i Szwecja razem dla bezpieczeństwa
Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni przeszedł certyfikację
Tankowanie w przestworzach
PFM bez tajemnic
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Prezydenckie weto dla SAFE
Nowe Abramsy do szkolenia
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Rośki i Borsuki kuszą SAFE-m
Cyberatak na szpital. Do akcji ruszyli terytorialsi
Nasz jedyny
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Saperzy z dronami
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Nowe zdolności podniebnego strażnika
Pentagon nad Wisłą? MON ma inny pomysł.
Nie stracić głowy w razie zagrożenia
Nowa ścieżka finansowania
Drony w akcji: operatorzy z 17 BZ pokazali swoje możliwości
Nie pozwala spocząć na laurach
„Delty” w komplecie
Dron odkryty w kopalni. Na miejscu działają służby
Oko na Bałtyk
ORP „Wodnik” zimową porą

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO