moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ostatni akord szkolenia

Czwartek 25 lutego był ostatnim dniem szkoleniowym na poligonie drawskim dla żołnierzy rezerwy i NSR. Zanim jednak ponad 150 żołnierzy wcielonych do jednostki przed dwoma tygodniami powróci wieczorem do koszar, wszystkie zaplanowane zajęcia odbędą się zgodnie z przyjętymi założeniami.

Mielno, Konotop, Jaworze i Ziemsko to miejsca, gdzie od wczesnych godzin porannych żołnierze złocienieckiej brygady prowadzą intensywne szkolenie programowe. Ćwiczenia w kierowaniu ogniem plutonu w obronie, szereg strzelań sytuacyjnych oraz zajęciach z ustawiania przeciwpancernych zapór minowych to przedsięwzięcia, które podsumowują zgrupowanie poligonowe na obiektach CSWL Drawsko.

– Najważniejsze, że wszystkie zamierzenia udało nam się bezkolizyjnie zrealizować. Zaangażowanie i chęć poznania nowych rzeczy, jak również odświeżenia wiedzy i doskonalenia umiejętności już posiadanych przez wcielonych żołnierzy w połączeniu z pełną subordynacją i zrozumieniem przyświecających wszystkim nadrzędnym celom, w sposób jednoznacznie pozytywny kształtuje wizerunek żołnierzy, powoływanych do 2 Brygady Zmechanizowanej na ćwiczenia wojskowe – podkreślił szef szkolenia 2 BZ podpułkownik Cezary Grygoruk.

Oficjalne zakończenie i podsumowanie szkolenia blisko 200 żołnierzy wcielonych do 2 Brygady Zmechanizowanej odbędzie się 26 lutego w ramach uroczystej zbiórki na placu apelowym jednostki.

Tekst: kpt. Sebastian Stawiński

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Sebastian Stawiński

dodaj komentarz

komentarze

~ja
1456490220
Dlaczego żołnierze nie mają na szynach karabinów celowników optycznych? Jego przeciwnik takie posiada! Zagadka: Kto wygra w tym pojedynku?
20-3C-5D-DD

Koniec olimpijskich zmagań
Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni przeszedł certyfikację
Krok w przyszłość
Siła współpracy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
PFM bez tajemnic
Szczątki rakiety znalezione na Lubelszczyźnie
Saperzy z dronami
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Polska w NATO: od aspiranta do filaru wschodniej flanki
Prosta droga do wojska
Piekło „Pługa”
„Delty” w komplecie
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Dron odkryty w kopalni. Na miejscu działają służby
Opowieść o partnerstwie wojskowym Polski i USA
W poszukiwaniu wyzwań
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
ORP „Wodnik” zimową porą
Generał Molenda doradcą NATO
Nie stracić głowy w razie zagrożenia
Zacięta walka o medale pod siatką
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Przecieranie szlaków
Polska będzie zbrojna!
Podium po czterech wyścigach na lodzie
System San z koreańskimi elementami
Polska i Szwecja razem dla bezpieczeństwa
Nasz jedyny
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Zakochałam się w slalomie
Szlify pod lodem
Bułgarzy patrzą na Wizjery
Żołnierze i AI kontra dezinformacja
Pentagon nad Wisłą? MON ma inny pomysł.
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Łask z amerykańską akredytacją
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Zawiszacy z kompletem Langust
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Prezydenckie weto dla SAFE
Together on the Front Line and Beyond
Cel: Podwoić moc
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Nie ma nudy
Nowy system w miejsce AWACS-ów
Polska i Szwecja dla bezpiecznego na Bałtyku
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Cyberatak na szpital. Do akcji ruszyli terytorialsi
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Tankowanie w przestworzach
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Trójskok Belmy
Gala MMA coraz bliżej
Miliard złotych na bezpieczeństwo Małopolski
Dezinformacja: element wojny XXI wieku
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Nowe zdolności podniebnego strażnika
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Oko na Bałtyk

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO