moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Drugie miejsce kapral Guzik w Pucharze Świata

W biatlonowych zawodach o Puchar Świata, rozegranych w kanadyjskim Canmore, bardzo dobrze w rywalizacji w sprincie wypadły reprezentantki Polski. Kpr. Krystyna Guzik z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego wywalczyła drugą lokatę, a Monika Hojnisz była czwarta. Najbardziej doświadczona z polskich biatlonistek – st. szer. Magdalena Gwizdoń – uzyskała 18. wynik dnia.


Kapral Krystyna Guzik na trasie o długości 7,5 km z dwoma strzelaniami przegrała jedynie z Ukrainką Oleną Pidgruszną. Obie zawodniczki były bezbłędne na strzelnicy, jednak Ukrainka biegła szybciej od Polki w ostatniej fazie biegu. Po drugiej wizycie na strzelnicy Pidgruszna miała gorszy czas od Polki o 16 s. Natomiast na mecie wyprzedziła Guzik o 7,5 s. Trzecią lokatę zajęła Włoszka Dorothea Wierer. Reprezentantka Italii pokonywała jedną karną rundę i uzyskała wynik o 12,4 s gorszy od zwyciężczyni. Poza podium, z wynikiem tylko 1,7 s gorszym od Włoszki, znalazła się Monika Hojnisz. Druga z Polek również musiała pokonać jedną karną rundę. Z kolei trzecia z naszych reprezentantek – st. szer. Magdalena Gwizdoń – nie zestrzeliła dwóch czarnych krążków, po jednym w strzelaniu z pozycji leżącej i stojącej.

W drugim biegu indywidualnym w Canmore – ze startu wspólnego – Polkom już nie udało się powtórzyć znakomitych wyników ze sprintu. Podczas czterech strzelań nasze reprezentantki popełniły wiele błędów i ukończyły rywalizację w trzeciej dziesiątce. Krystyna Guzik biegała sześć rund karnych i finiszowała na 24. pozycji. Magdalena Gwizdoń „spudłowała” pięć razy i była 26., a Monikę Hojnisz sklasyfikowano na 28. miejscu z wynikiem siedmiu niecelnych strzałów. W biegu ze startu wspólnego znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Włoch. W rywalizacji kobiet triumfowała Dorothea Wierer, a wśród mężczyzn Dominik Windisch.

Na zakończenie rundy o Puchar Świata w Canmore biatloniści walczyli o punkty w sztafetach mieszanych. W supremikście Polskę reprezentowali państwo Guzikowie, kapral Krystyna Guzik i jej mąż Grzegorz. Biało-czerwoni w stawce 23 duetów zajęli 14. pozycję. Triumfowała para francuska w składzie: Marie Dorin Habert i Martin Fourcade.


Warto podkreślić, że druga lokata Krystyny Guzik w sprincie w Canmore jest jednym z najlepszych wyników uzyskanych tej zimy przez reprezentantów Polski w zawodach o Puchar Świata. Wyprzedza ją jedynie panczenista Artur Waś, który wygrał wyścig na dystansie 500 m w niemieckim Inzell. Natomiast tę samą lokatę co biatlonistka z WZS Wrocław zajęła w zawodach o Puchar Świata w short tracku Natalia Maliszewska – zawodniczka z Białegostoku była druga w biegu na 500 m w Montrealu. Kapral Guzik po raz trzeci w swojej karierze wywalczyła w rywalizacji indywidualnej miejsce na podium zawodów o Puchar Świata. W lutym 2013 roku była druga w biegu pościgowym podczas mistrzostw świata w Novym Meście na Morawach (zawody były również zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata), a w grudniu 2013 roku zajęła trzecie miejsce w biegu pościgowym w austriackim Hochfilzen.

SZUS

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Brytyjczycy żegnają Malbork
Sikorski: potrzebujemy ściany antydronowej
Tukan na smyczy
Bumar-Łabędy szykują się do produkcji K2
Największy transport Abramsów w tym roku
Szkolenia antydronowe tylko w Polsce
Żołnierze USA i Bradleye jadą do Polski
Nawrocki: zdaliśmy test wojskowy i test solidarności
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szef MON-u: Panujemy nad sytuacją, apeluję o spokój
Pogrzeb ofiar rzezi wołyńskiej
Black Hawki nad Warszawą
K9 ładowane z automatu
Święto Wojsk Lądowych
Hekatomba na Woli
Prezydent: to bezprecedensowy moment w historii NATO i Polski
„Saber Junction” – gotowi do obrony
Triumf żołnierzy-lekkoatletów
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Kuna na poligonie
Informacja geoprzestrzenna na współczesnym polu walki
Wojsko i policja odnajdują szczątki kolejnych dronów
NATO uruchamia „Wschodnią Straż”
Defender dla oryginalnych i użytecznych
Laury MSPO przyznane
Certyfikacja „Dwunastki” na XII zmianę do Libanu
W Sejmie o rosyjskich dronach nad Polską
Terytorialsi na pętli
Terytorialsi w Pieninach
Grupa E5 o bezpieczeństwie wschodniej flanki NATO
Defendery skompletowane
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Świetne występy polskich żołnierzy
„Żelazny obrońca” na Bugu
Zwycięska batalia o stolicę
Żandarmeria skontroluje także cywilów
„Road Runner” w Libanie
Wojskowi szachiści z medalem NATO
Prezydent przestrzega przed rosyjską dezinformacją
Nagrody MSPO – za uniwersalność konstrukcji
Sojusznicy wysyłają dodatkowe wojska
Beret „na rekinka” lub koguta
„Nieustraszony Rekin” na wodach Bałtyku
Nielegalny skład amunicji został zlikwidowany
Wielkie zbrojenia za Odrą
Drony zestrzelone. Trwają poszukiwania szczątków maszyn
Rosyjskie drony spowodowały zniszczenia
Obowiązek budowy schronów staje się faktem
Pożegnanie z Columbią
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Orlik na Alfę
Już mają brąz, a mogą mieć złoto!
Niemiecki plan zniszczenia Polski
Szwecja kupuje Pioruny!
Premier: Sytuacja wydaje się być pod kontrolą
Nocne ataki na Ukrainę
NATO – jesteśmy z Polską
Premier do pilotów: Jesteście bohaterami
Z najlepszymi na planszy
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Polski żołnierz pobił w Chinach rekord świata
Premier: prowokacja bez precedensu
Ograniczenia w ruchu lotniczym na wschodzie Polski
Trenują przed „Zapadem ‘25”
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Dwie agresje, dwie okupacje
Polska zwiększy produkcję amunicji artyleryjskiej
Dobre wieści o Muzeum Wojska Polskiego
Nagrody MSPO 2025 cz. 4

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO