moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Żołnierze aresztowali kolejnego rebelianta
12 marca w dystrykcie Gelan zatrzymano Abdula Haq – rebelianta od dawna poszukiwanego przez siły ISAF w Afganistanie.

Polscy żołnierze i funkcjonariusze afgańskiej policji (ANP) aresztowali jednego z ważnych członków grupy rebelianckiej Jahadi, operującej w dystrykcie Gelan. Podczas operacji utworzono posterunek na drodze Highway 1, najważniejszej arterii komunikacyjnej w prowincji Ghazni. Bazując na informacjach uzyskanych drogą operacyjną przez kontrwywiad wojskowy, żołnierze Sił Specjalnych przygotowali miejsce przechwycenia długo poszukiwanego rebelianta. W trakcie sprawnie przeprowadzonej akcji zatrzymano pojazd, w którym przemieszczał się kompletnie zaskoczony rebeliant. Znalezione podczas aresztowania dowody potwierdziły działalność zatrzymanego w grupie rebelianckiej, aktywnie operującej na terenie dystryktu Gelan. Z pozyskanych informacji wynika, że Abdul Haq zajmuje ważne stanowisko w siatce rebelianckiej Jahadi dystryktu Gelan. Siatka ta odpowiedzialna jest m.in.: za liczne ataki na patrole sił koalicyjnych, w tym ostrzał rakietowy polskich baz. Zatrzymany jest również podejrzany o uczestnictwo w atakach przeprowadzonych za pomocą improwizowanych ładunków wybuchowych na drogach dystryktu Gelan, w tym Highway 1.

To aresztowanie to kolejny cios zadany przez Polskie Siły Zadaniowe wspólnie z Afgańskimi Siłami Bezpieczeństwa w struktury rebelianckie działające w prowincji Ghazni. W ostatnich tygodniach aresztowano kilku ważnych przywódców lokalnych siatek rebelianckich, skutecznie osłabiając działalność talibskich organizacji.

 

 

 

dodaj komentarz

komentarze


Czas na oświadczenia majątkowe
Oczy armii, czyli batalion, jakiego jeszcze nie było
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
USA wyprowadziły wyprzedzający atak na Iran
Oko na Bałtyk
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
Polskie wojsko stawia na polskie bezzałogowce
Desant w Putlos
Koniec olimpijskich zmagań
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Borsuki, ognia!
Spluwaczki w nowej odsłonie
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Przemyślany każdy ruch
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Wniosek o Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla żołnierza US Army
Together on the Front Line and Beyond
Laboratorium obrony państwa
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Morskie koło zamachowe
Komponent Obrony Pogranicza wzmocni Tarczę Wschód
Chciałem być na pierwszej linii
Biegały i strzelały – walczyły do końca
Polska i Norwegia razem dla bezpieczeństwa
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Wojskowi nurkowie trenowali pod lodem
Gala MMA coraz bliżej
Śmigłowce przyszłości dla NATO
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Torami po horyzont
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Przełom w sprawie Huty Pieniackiej
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
„Jaskółka” na Bałtyku
Walka o pierwszą dziesiątkę
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Fenomen podziemnej armii
Oficer od drona
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Najwyższe odznaczenie dla Michaela Ollisa
Życie pod ostrzałem
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Debiut skialpinizmu
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Wojsko wskazało priorytety
Skromny początek wielkiej wojny
Polski sektor obronny za SAFE
Focus of Every Move
Nowe otwarcie w psychiatrii wojskowej
Outside the Box
Podwyżki dla żołnierzy wchodzą w życie
Przedsiębiorcy murem za SAFE
Cztery lata wojny w Ukrainie
Polska poza konwencją ottawską
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Debiut ogniowy Borsuków
Wspólnie dla bezpiecznej Europy
Polscy piloci przetarli szlaki w USA
Wojskowe Schengen coraz bliżej
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Kierunek Rumunia
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Wyprawa w przyszłość, czyli studenci z AWL-u w Korei
Sprintem do bobsleja

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO