moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wizyta zastępcy dowódcy wojsk lądowych USA w 12 Dywizji

Zastępca dowódcy wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych w Europie (United States Army Europe – USAREUR) generał dywizji William Gayler spotkał się 21 stycznia z dowódcą 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej generałem brygady Andrzejem Reudowiczem.

Wizyta w dowództwie 12 Dywizji miała charakter roboczy. W składzie delegacji amerykańskiej na spotkanie z kierowniczą kadrą dowództwa 12 DZ przybył także attaché obrony USA w Polsce pułkownik Jonh Downley i attaché wojskowy ds. wojsk lądowych pułkownik Ray Wójcik. Podczas spotkania gen. bryg. Andrzej Reudowicz zapoznał amerykańskiego generała ze strukturą i zadaniami dywizji realizowanymi w ramach współpracy międzynarodowej, omówił udział w misjach stabilizacyjnych i pokojowych oraz przedstawił wnioski ze wspólnego szkolenia z amerykańskimi żołnierzami. Poruszono również temat planowanych ćwiczeń narodowych i międzynarodowych z udziałem jednostek 12 Dywizji i pododdziałów amerykańskich.

Podczas spotkania, przedstawiciele delegacji amerykańskiej wskazali 12 DZ jako kluczowego i priorytetowego partnera w zakresie rozwoju współpracy zarówno w aspekcie wspólnych ćwiczeń i szkoleń, jak też w zakresie budowania interoperacyjności oraz więzi pomiędzy jednostkami i żołnierzami. Takie stanowisko stało się podstawą do zdefiniowania wspólnych priorytetów szkoleniowych, których tematyka obejmować będzie rozwój szeroko rozumianej interoperacyjności (interoperability).

Końcowym akcentem pobytu generała Gaylera i towarzyszących mu oficerów było złożenie pamiątkowego wpisu do kroniki pamiątkowej dowództwa i wykonanie wspólnego zdjęcia.

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. Artur Walento

dodaj komentarz

komentarze


Snowboardzistka i pływacy na medal
Polska produkcja amunicji rośnie w siłę
Bezpieczeństwo to sprawa fundamentalna
Gala Boksu na Bemowie
Sandacz na granicy, czyli nowa odsłona ryby po grecku
Cel: zniszczyć infrastrukturę wroga w górskim terenie
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Odnaleziono rozbitego drona w Lubelskiem
Cyberwiedza to ich wkład w obronność
Gdy ucichnie artyleria
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Pływacy i panczeniści w świetnej formie
Paczka dla bohatera już w drodze!
Odpalili K9 Thunder
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Combat 56 u terytorialsów
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
Kto zostanie Asem Sportu?
Nowe K9 w Węgorzewie
Aby granica była bezpieczna
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Bałtycki sojusz z Orką w tle
Dwie umowy licencyjne w programie K2 podpisane
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
The Taste of Military Service
Nie wyślemy wojsk do Ukrainy
Unikatowe studia trzech uczelni mundurowych
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Polski Rosomak dalej w produkcji
Wojsko ma swojego satelitę!
Militarne Schengen
Święto sportowców w mundurach
Dzień wart stu lat
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Plan na WAM
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Wojskowo-policyjny patrol ratuje życie
PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
Wisła dopłynęła
Mundurowi z benefitami
Kolejne AW149 nadlatują
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Najdłuższa noc
Astronauta w Szkole Orląt
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Pancerniacy jadą na misję
Niebo pod osłoną
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Pakiet umów na dostawy dla polskiego wojska
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Historyczna „Wisła”
Nowe zasady dla kobiet w armii
„Burza” nabiera kształtów
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Pomagaj, nie wahaj się, bądź w gotowości
Służba w kadrze
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
Maksimum realizmu, zero taryfy ulgowej
Niemieckie wsparcie z powietrza
Panczeniści na podium w Hamar
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Spotkanie liderów wschodniej flanki NATO
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Seryjny Heron coraz bliżej

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO