moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Polacy zatrzymali talibskiego dowódcę
Polscy żołnierze zatrzymali jednego z głównych dowódców talibskich w afgańskim dystrykcie Qarabagh. Groźny terrorysta Mułła Abdul Zahir został aresztowany w trakcie wspólnej, nocnej operacji żołnierzy Zgrupowania Bojowego „Bravo” i funkcjonariuszy policji afgańskiej.

Ukrywającego się talibskiego komendanta zaskoczono w trakcie nocnej akcji w jednej z wiosek dystryktu Qarabagh. Żołnierze 3 kompanii zmotoryzowanej otoczyli budynki, w których przebywał terrorysta, i ubezpieczali policjantów afgańskich, którzy jako pierwsi wchodzili do kryjówki. Całą operację wspierały z powietrza bezzałogowe środki rozpoznawcze. Po aresztowaniu zaskoczonego terrorysty rozpoczęto przeszukanie budynków. Znaleziono specjalnie przygotowane schowki, a w nich między innymi: amunicję, elementy materiałów służących do produkcji IED oraz dokumenty świadczące o kierowaniu grupą przestępczą.

Mułła Abdul Zahir, długo poszukiwany talibski dowódca, właśnie powrócił ze szkolenia, jakie odbywał prawdopodobnie poza granicami Afganistanu. Jest podejrzewany o kierowanie grupą przestępczą, która przeprowadziła liczne ataki na cywilne i wojskowe konwoje logistyczne na drodze Highway 1 oraz między innymi ataki rakietowe na polską bazę w dystrykcie Qarabagh. Jak informuje dowodzący operacją porucznik Tomasz Hajnold, sukces akcji był uwieńczeniem długotrwałej i żmudnej pracy wielu osób. „Zatrzymaliśmy terrorystę, którego przestępcza działalność istotnie wpływała na bezpieczeństwo w dystrykcie. To poważny cios zadany lokalnej grupie terroryzującej mieszkańców”, dodał dowódca.

Mułła Abdul Zahir to kolejny zatrzymany w ostatnim czasie talibski dowódca w prowincji Ghazni. Dzięki precyzyjnym akcjom żołnierzy Polskich Sił Zadaniowych konsekwentnie osłabiane są struktury dowódcze terrorystów. Nie bez znaczenia są coraz sprawniej i skuteczniej przeprowadzane akcje policji i armii afgańskiej, które mają znaczący wpływ na sytuację bezpieczeństwa w prowincji Ghazni. Polscy żołnierze współpracujący z afgańskimi siłami bezpieczeństwa podkreślają wysoki stopień wyszkolenia i duże zaangażowanie Afgańczyków podczas codziennych wspólnych działań.

Fot.: kapitan Artur Pinkowski


dodaj komentarz

komentarze


Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
SAFE kością niezgody
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Tankowanie w przestworzach
Nowe Abramsy do szkolenia
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Saperzy z dronami
Piekło „Pługa”
Dron odkryty w kopalni. Na miejscu działają służby
Nasz jedyny
Buzdygany – nagradzamy najlepszych
Nie ma nudy
Przecieranie szlaków
Rośki i Borsuki kuszą SAFE-m
New Line of Financing
Gala MMA coraz bliżej
Strzelnice wojskowe: reaktywacja
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Nowa linia kolejowa w Małopolsce
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Polska będzie zbrojna!
Łask z amerykańską akredytacją
Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni przeszedł certyfikację
Pentagon nad Wisłą? MON ma inny pomysł.
Cyberatak na szpital. Do akcji ruszyli terytorialsi
Nowa ścieżka finansowania
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
PFM bez tajemnic
Zacięta walka o medale pod siatką
Polska i Szwecja razem dla bezpieczeństwa
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Opowieść o partnerstwie wojskowym Polski i USA
Koniec olimpijskich zmagań
Lekowa tarcza państwa
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Polska i Szwecja dla bezpiecznego na Bałtyku
Krok przed wrogiem
Nie stracić głowy w razie zagrożenia
„Delty” w komplecie
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Drony w akcji: operatorzy z 17 BZ pokazali swoje możliwości
Nowe zdolności podniebnego strażnika
Wojskowi w akcji po tragedii w DPS-ie
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Nie pozwala spocząć na laurach
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Polska w NATO: od aspiranta do filaru wschodniej flanki
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
Północnica, czyli nocne szkolenie terytorialsów
Prezydenckie weto dla SAFE
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Miliard złotych na bezpieczeństwo Małopolski
Bezpieczeństwo to priorytet
System San z koreańskimi elementami
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Together on the Front Line and Beyond
Zagrzmiały K9 Thunder
Oko na Bałtyk
Szlify pod lodem
ORP „Wodnik” zimową porą
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Siła współpracy
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Nowe brygady i inwestycje WP

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO