moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie z Czarną Dywizją

10 grudnia w sali tradycji 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11 LDKPanc) w Żaganiu miało miejsce uroczyste pożegnanie generała brygady Zbigniewa Smoka.

Generał brygady Zbigniew Smok pełniący obowiązki zastępcy dowódcy dywizji – szefa sztabu dywizji po ponad czterech latach służby opuszcza szeregi dowództwa 11 LDKPanc i został skierowany do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

– Chciałbym ci podziękować, za te wszystkie lata w 11 Dywizji. Wielokrotnie udowodniłeś, że jesteś gotów sprostać wszystkim wyzwaniom, jakie stawiała przed nami służba w Czarnej Dywizji. Życzę wspaniałego zdrowia i chciałbym, byś był zawsze obecny na wszystkich naszych świętach i uroczystościach – mówił podczas uroczystości generał dywizji Jarosław Mika, dowódca 11 LDKPanc.


W uroczystości udział wzięli żołnierze i pracownicy wojska, dowódcy jednostek wojskowych Czarnej Dywizji, jak również dowódcy jednostek żagańskiego garnizonu. Nie zabrakło również przedstawicieli żagańskiej Policji, Straży Pożarnej oraz innych miejskich instytucji.

– Dziękuje panie generale za mocne wsparcie i pomoc, dziękuję również moim podwładnym i pracownikom wojska, jak również chciałbym podziękować wszystkim przyjaciołom, którzy wspierali nas w naszej działalności – dziękował generał brygady Zbigniew Smok. Generał Smok pożegnał się również ze sztandarem Czarnej Dywizji, całując jego płat. Podczas uroczystości nie brakowało wielu życzeń powodzenia i podziękowań za wieloletnią współpracę. Końcowym akcentem uroczystość było wspólne pamiątkowe zdjęcie

Tekst: chor. Rafał Mniedło

red. PZ

autor zdjęć: chor. Rafał Mniedło

dodaj komentarz

komentarze


ASzWoj zaprasza na dzień otwarty
Początek wielkiej historii
Praktyki w AMW, czyli morska sztafeta
Szkoła pilotów FPV
Nie tylko błękitne berety
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Polsko-estoński sojusz
Syndrom Karbali
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Historyczny triumf terytorialsa
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Borsuki wyszły w pole
Piekło „Pługa”
Fińska armia luzuje rygory
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Sztuka spadania
NATO coraz silniejsze
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
A może studia na WAT?
Zostać pilotem Apache’a
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
„Ślązak” w warsztacie
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Debata o bezpieczeństwie
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
PKW Irak ewakuowany
Szef MON-u: polskie Patrioty nie trafią na Bliski Wschód
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Francuski most na Odrze
Program „Narew” się rozkręca
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
PSL: niech NBP przekaże zysk na obronność
Patrol z Syriusza
Pierwsze K9 w Braniewie
Polska buduje przewagę w kosmosie
Ratunek na szczycie
Kompetencje warte ponad milion dolarów
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Buty żołnierzy po nowemu
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Polski sukces w Duńskim Marszu
Artylerzyści z Węgorzewa w natarciu
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Testy autonomicznego Black Hawka
Fabryka pocisków ziemia–powietrze
Ćwiczą, aby bronić granicy
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Daglezja bez tajemnic
MON pomoże uczcić ofiary UPA
Wojna z Iranem: eskalacja bez przełomu
Czas nadziei, czas pokoju
Wypadek w PKW UNIFIL
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Lasery dla polskiego wojska
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO