moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Potwierdzają swoje kwalifikacje

W Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu rozpoczęła się sesja egzaminacyjna na uzyskanie oraz podwyższenie klasy kwalifikacyjnej. Do egzaminów dopuszczonych zostało 78 podoficerów i 12 szeregowych zawodowych. Zajmują oni stanowiska służbowe w specjalności wojskowej, w której ubiegają się o uzyskanie 3 klasy kwalifikacyjnej od co najmniej 2 lat, a w przypadku ubiegających się o uzyskanie 2 klasy kwalifikacyjnej – od 3 lat.

Tegoroczna sesja egzaminacyjna rozpoczęła się spotkaniem organizacyjnym, w ramach którego omówiono planowany przebieg egzaminów. Pomocnik komendanta Centrum ds. podoficerów st. chor. sztab. Ryszard Łuczyński przypomniał warunki niezbędne do ich zaliczenia takie, jak: konieczność uzyskania samych pozytywnych ocen czy wymóg uzyskania ogólnej oceny dobrej z całości egzaminów.

Sesja egzaminacyjna została podzielona na dwie części. Na początku, w ramach części teoretycznej szkolenia wojskowego, sprawdzeniu podlegała wiedza z przedmiotów takich, jak: taktyka, szkolenie ogniowe, rozpoznanie i armie obce, inżynieryjno-saperskie, opbmr, popl, łączność, terenoznawstwo i szkolenie medyczne.

W kolejnych częściach egzaminu ocenie poddano wiedzę i umiejętności specjalistyczne. Poza wiedzą teoretyczną uczestnicy muszą wykazać się również umiejętnościami praktycznymi wymaganymi na zajmowanym stanowisku. Ze względu na specyfikę stanowisk służbowych występujących w CSAiU najwięcej chętnych było w specjalnościach artyleryjskich i logistycznych.

Tekst: kpt. Tomasz Kisiel

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Tomasz Kisiel

dodaj komentarz

komentarze


Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Premier wojenny
Co dalej z Tarczą Wschód?
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Rada Pokoju Trumpa rusza bez Polski
Miliardy na rozwój fabryki w Niepołomicach
Medale na lodzie i śniegu
Snajperzy WOT-u szkolili się w Beskidzie Wyspowym
Trump chce Grenlandii i… negocjacji
Amunicja do granatników z Niewiadowa
Moc z powietrza
Zimowi podhalańczycy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pod nową czaszą
Sprawdzili się na macie i w ringu
Co nowego w przepisach?
Zmiana warty na wschodniej granicy
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Nowoczesna hala remontowa dla Abramsów
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
Wojsko Polskie wspiera 34. finał WOŚP
Amerykański szogun
Przeprowadzka CSWOT-u
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Szwedzi z Piorunami
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
„Ghost Hunt” w zimowej scenerii
Gladius wzmacnia armię
Nowi dowódcy w Wojsku Polskim
Together on the Front Line and Beyond
„Tarcza Wschód” – plany na 2026 rok
Maj polskich żywych torped
ORP „Garland” w konwoju śmierci
Experience It Yourself
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
PKW „Noteć” – koniec misji
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
Na styku zagrożeń
Polskie MiG-i dla Ukrainy
Ferie z wojskiem
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Outside the Box
Obiekty ze Wschodu nad Polską. Wojsko wprowadziło ograniczenia
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Partnerstwo daje siłę
Pies pomaga walczyć z PTSD
Ekstremalnie ważny cel
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
Partnerstwo Polski i Litwy
To nie mogło się udać, ale…
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Sojusz ćwiczy szybką odpowiedź
Ottokar-Brzoza w zawieszeniu
Litwa stawia na poligony
Kierunek Rumunia
Amerykanie nieugięci w sprawie Grenlandii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO