moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szkolenie żołnierzy rezerwy

W 10 Brygadzie Logistycznej 16 listopada rozpoczęło się ćwiczenie rotacyjne żołnierzy rezerwy.

Powołani na ćwiczenie rezerwiści to żołnierze, którzy mają już doświadczenie wojskowe, nabyte podczas zawodowej lub zasadniczej służby wojskowej. Dwutygodniowe ćwiczenie w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej ma na celu podtrzymać zdolność bojową żołnierzy i przypomnieć podstawowe elementy wojskowego rzemiosła. Każdy dzień szkolenia to 10 godzin zajęć, w trakcie których ćwiczona będzie musztra, strzelanie, taktyka oraz obsługa specjalistycznego sprzętu wojskowego.

Zanim rozpoczęło się właściwe szkolenie, powołanych żołnierzy należało zaewidencjonować, umundurować, wyekwipować i zakwaterować w macierzystych pododdziałach. Wszystkie te czynności przeprowadzono w dniu przybycia do jednostki, czyli 16 listopada. Każdy żołnierz otrzymał kompletny zestaw munduru polowego, maskę przeciwgazową i hełm. W tym dniu udzielone zostały im również instruktaże na temat zachowania się na terenie koszar, przypomniano zasady BHP, ppoż oraz przeprowadzono szkolenie z regulaminów. Wcieleni żołnierze spotkali się również z przedstawicielem Żandarmerii Wojskowej, który omówił regulacje prawne dotyczące przestrzegania dyscypliny wojskowej.

Pierwszego dnia z rezerwistami spotkał się pełniący obowiązki dowódcy brygady pułkownik Mariusz Skulimowski, który podziękował wszystkim za stawiennictwo na ćwiczenia. Pułkownik przedstawił żołnierzom plany na najbliższe dwa tygodnie, życzył wytrwałości i owocnego szkolenia.

Tekst: por. Piotr Płuciennik

red. PZ

autor zdjęć: por. Piotr Płuciennik

dodaj komentarz

komentarze


Wojskowy bus do szczęścia
Gotowi na zagrożenia cyfrowe
Niebo pod osłoną
AW149 – moc kawalerii powietrznej!
Po co wojsku satelity?
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Z Su-22 dronów nie będzie
Kapral Bartnik mistrzem świata
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Pancerniacy jadą na misję
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Pociski rakietowe dla Husarzy
Polska niesie ogromną odpowiedzialność
W krainie Świętego Mikołaja
Wojsko ma swojego satelitę!
Wojsko na Horyzoncie
Skytrucki dla Niemiec
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Militarne Schengen
Plan na WAM
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Mundurowi z benefitami
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Nitro-Chem stawia na budowanie mocy
The Darker, the Better
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Razem na ratunek
Zmierzyli się z własnymi słabościami
wGotowości do reakcji
Czy Strykery trafią do Wojska Polskiego?
Więcej Herculesów dla Abramsów
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Noc Dnia Podchorążego
AW149 made in Poland
Dzień wart stu lat
Czwarta dostawa Abramsów
Żołnierze zawodowi zasilają szeregi armii
Komplet medali wojskowych na ringu
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Nowe Kraby w Sulechowie
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Najdłuższa noc
Uczelnie łączą siły
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Wojsko przetestuje nowe technologie
Ograniczenia lotów na wschodzie Polski
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Nowe zasady dla kobiet w armii
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
Współpraca na rzecz bezpieczeństwa energetycznego
Polski „Wiking” dla Danii
Przygotowani znaczy bezpieczni
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Gdy ucichnie artyleria
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Zwrot na Bałtyk
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO