moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy dowódca 17 Brygady Zmechanizowanej

Generał brygady Andrzej Kuśnierek od 30 listopada 2015 r. będzie szefem Zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w Inspektoracie Wojsk Lądowych DGRSZ. Zwolnione przez generała stanowisko dowódcy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej obejmie płk Piotr Malinowski, wykonujący ostatnio obowiązki w Dowództwie Generalnym RSZ.


Z kolei płk dr Jarosław Kraszewski, szef Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii w Inspektoracie Wojsk Lądowych DGRSZ, został zwolniony z dotychczasowego stanowiska i skierowany za jego zgodą do dyspozycji szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego w celu wyznaczenia na nowe stanowisko służbowe w tej instytucji.

Zmieniającym miejsca służby oficerom decyzje kadrowe ministra obrony narodowej wręczył dziś gen. broni Mirosław Różański. Towarzyszył mu Andrzej Wasilewski, dyrektor Departamentu Kadr MON. Dowódca generalny pogratulował oficerom awansów i życzył powodzenia w wykonywaniu nowych obowiązków służbowych.

Tekst: ppłk Artur Goławski

red. PZ

autor zdjęć: ppłk Marek Pietrzak

dodaj komentarz

komentarze

~mundurowiec
1448470140
Rozporządzenie MON z 31 grudnia 2014 r. w sprawie sprawie rodzajów, zestawów i wzorów oraz noszenia umundurowania i oznak wojskowych przez żołnierzy zawodowych i żołnierzy pełniących służbę kandydacką 15. Ubiór galowy nosi się podczas: 1) uroczystości państwowych i wojskowych; 2) wręczania dyplomów i aktów mianowań na kolejne stopnie wojskowe oraz dekoracji żołnierzy orderami i odznaczeniami; 3) uroczystości wręczania sztandarów, orderów i odznaczeń jednostkom wojskowym, zaprzysiężenia i ślubowania żołnierzy, rozpoczęcia roku szkolnego, immatrykulacji oraz promocji w szkołach wojskowych; 4) uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza i innych miejscach pamięci narodowej; 5) świąt rodzajów Sił Zbrojnych i świąt jednostek wojskowych; 6) uroczystych spotkań służbowych; 7) innych uroczystości, wystąpień indywidualnych, jeżeli w związku z ich charakterem zachodzi konieczność występowania jak widać jest bardzo "ściśle" przestrzegane w DG RSZ. 18. 1. Ubiór polowy lub ćwiczebny nosi się podczas: 1) alarmu, szkolenia poligonowego i ćwiczeń; 2) podróży służbowej, gdy obowiązuje wykonywanie zadań w ubiorze polowym lub ćwiczebnym; 3) wykonywania obowiązków służbowych na terenie garnizonu, jeżeli z ich charakteru wynika konieczność występowania w tym ubiorze.
43-67-27-CD

Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Flanka pod strażą
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
„Wielka ucieczka” okiem historyka
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Wspólne manewry taktyczno-ratownicze
Trwa nabór do szkół podoficerskich
Coraz więcej Alpha Scramble
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Pantera przejdzie do historii
Dwa marzenia spełnione naraz
Sonda dla Jastrzębia
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Battalions of the Future
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Zmarł gen. Mirosław Różański
Tarcza i miecz
Premiery Grupy WB na targach zbrojeniowych
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Prawie 200 mld zł na zbrojenia w projekcie budżetu
Abordaż z polskim wsparciem
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Prawie 9 tys. osób wybrało „Wakacje z wojskiem”
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
„Mewa” na północnym szlaku
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Pół eskadry Husarzy już w Polsce
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
W Sejmie o rosyjskim pocisku
MON proponuje zmiany przepisów ubiorczych
Z prądem i pod prąd
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
F-15 dla Polski?
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
PZL P.11c – Pościgowy taran!
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Tysiące Piorunów dla Polski i sojuszników
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Kryzysowy” Jaśmin
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Nowa era polskiego lotnictwa
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Test testu
Gorący lipiec PKW Łotwa
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Kolejne F-35 lecą do Polski
Dekada Tygrysa. Kulisy, pasja i najwyższa cena za miłość do latania
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
Walka w dwóch światach
Przyszłością wojsk pancernych jest działanie różnych środowisk
Patrioty pod Płockiem
Kolejne Czarne Pantery dotarły do Polski
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Wojsko szuka tłumaczy, psychologów i BHP-owców na misje
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Kolejne nominacje w strukturach armii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO