moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Piknik lotniczy „Skrzydła Historii”

War Thunder, wielokrotnie nagradzany symulator wojenny, szykuje w tym roku niezwykłe wydarzenie dla wszystkich entuzjastów lotnictwa oraz historii. Przed Wami „Skrzydła Historii”, czyli historyczno-lotniczy piknik przygotowany z myślą zarówno o najmłodszych jak i najstarszych adeptach awiacji.


„Mamy przepiękną historię, o którą należy dbać — szczególnie tę dotycząca lotnictwa polskiego. Kryją się za nią niezwykłe dokonania, w które trudno dziś uwierzyć, genialni inżynierowie oraz konstruktorzy, wspaniali piloci i mnóstwo osób, które udowodniły, że marzenia są po to, aby je spełniać. Skrzydła Historii to nadzwyczajne wydarzenie, które zabierze Was w podróż do świata lotnictwa, ukazując jak niezwykłą oraz piękną potrafi być pasją. Uzyskany dochód z imprezy zostanie przekazany na cele charytatywne, aby marzenia wielu dzieci mogły w końcu wylądować w ich objęciach. ” — powiedział Bartłomiej „Bajtek” Kalemba, Lider Polskiego Zespołu War Thunder oraz główny organizator wydarzenia.

Na wszystkich uczestników czekają niezliczone atrakcje oraz konkursy. Za sprawą Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień 39” będziecie mieli okazję cofnąć się do wydarzeń sprzed siedemdziesięciu lat i wziąć udział w niesamowitych inscenizacjach historycznych. Ich stanowisko będzie przez cały dzień dostępnie dla Ciebie, a zatem śmiało przyjdź do nich, wyceluj z legendarnego Mausera, wykonaj pamiątkowe zdjęcie i poznaj ciekawostki związane z przedwojennym Wojskiem Polskim! Jeżeli zawsze marzyłeś, aby zostać prawdziwym pilotem, będziesz musiał koniecznie odwiedzić stanowisko Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych i poznać osoby, dla których lotnictwo stało się czymś więcej niż pasją.

Przez cały dzień będą odbywały się różnorodne konkursy, w których przyjdzie Wam wykazać się nieprzeciętną wiedzą, sprytem, odwagą oraz sprawnością fizyczną. Z pierwszym z nich spotkacie się już podczas zwiedzania. „Egzamin z Historii” sprawdzi waszą spostrzegawczość, a gra terenowa „Lotnicze Opowieści” podda próbie Wasze zdolności organizacyjne, a „Quiz Historyczny” ujawni najtęższe umysły spośród naszych uczestników.


Przyjdź do Muzeum Lotnictwa Polskiego, odbądź podróż w czasie i poznaj wspaniałą historię Lotnictwa Polskiego!

Szczegóły na stronie organizatora: www.warthunder.com/pl

red. PZ

autor zdjęć: War Thunder

dodaj komentarz

komentarze


Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Bez medalu na torze łyżwiarskim w Mediolanie
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Oko na Bałtyk
Przez uchylone okno
Invictus, czyli niezwyciężony
Trzymajcie kciuki za Biało-Czerwonych!
Outside the Box
Czekamy na pierwsze podium wojskowych
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Wojsko buduje drony
„Wicher” rośnie w oczach
Co nowego w przepisach?
Buzdygan Internautów – głosowanie
POLSARIS, czyli oczy wojska
To nie mogło się udać, ale…
Bojowy duch i serce na dłoni
Dwa razy po 10 km ze zmianą nart
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Z Ustki do kosmosu
Klucz do przyszłości
Medal Honoru dla Ollisa
Kolejne nominacje w wojsku
Taniec na „Orle”
HIMARS-y w Rumunii
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
Ulgi dla mundurowych coraz bliżej
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Husarz z kolejnym kamieniem milowym
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Kolejne Husarze prawie gotowe
ŻW zatrzymała operatora drona, który spadł na teren wojskowy
Nie tylko przemyt, także ataki hybrydowe
Podwyżki coraz bliżej
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
Rośnie pancerna pięść Sił Zbrojnych RP
Ostatnia minuta Kutschery
Mistrzyni schodzi ze ścianki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Abramsy zaparkowały u pancerniaków z Wesołej
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Maj polskich żywych torped
Armia ma liczyć pół miliona!
Ekstremalne zimowe nurkowanie
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Amerykanie zarobią na Duńczykach
Together on the Front Line and Beyond
„Horyzont” (dla) bezpieczeństwa
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk
Weterani razem przełamują bariery
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Kierunek Rumunia
Premier wojenny
Łyżwiarz przebił się z czwartej pozycji na pierwszą
Żołnierze zdominowali zapaśniczą imprezę mistrzowską
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
ORP „Garland” w konwoju śmierci

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO