moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wizyta premier Ewy Kopacz w PKW KFOR

2 kwietnia żołnierzy XXXI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR odwiedziła prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz wraz z wicepremierem, ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem oraz ministrem spraw wewnętrznych Teresą Piotrowską.

Podczas wizyty w Kosowie pani premier towarzyszył przełożony polskiego kontyngentu wojskowego dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Marek Tomaszycki.

O godz. 13.45 meldunkiem dowódcy XXXI zmiany PKW KFOR ppłk. Dariusza Wojtkowiaka rozpoczął się uroczysty apel, podczas którego pani premier wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Podkreśliła w nim, że żołnierze, pełniąc misję poza granicami kraju, wpływają znacząco na umocnienie bezpieczeństwa naszej ojczyzny. – Bezpieczeństwo kraju nie jest dane raz na zawsze, trzeba o nie zabiegać każdego dnia, nie tylko na terenie własnego kraju, ale również w jego sąsiedztwie, stąd wasza obecność w Kosowie – powiedziała szefowa rządu.

Po uroczystości delegacja rządowa udała się na świąteczne spotkanie z żołnierzami. Podczas spotkania premier Kopacz złożyła świąteczne życzenia wszystkim polskim żołnierzom pełniącym służbę w Kosowie, podkreślając, że: – Zbliżające się święta to czas, kiedy mówimy sobie dobre rzeczy, kiedy spotykamy się przy wspólnym stole i kiedy zapominamy o tym, co nas dzieli. Was na tej misji wojskowej nic dzielić nie może, bo wasze sukcesy są zależne od tego, czy jesteście drużyną, czy też nie. Następnie przekazała kosz wypełniony tradycyjnymi polskimi wyrobami świątecznymi, których na co dzień brakuje w dalekim Kosowie. Najserdeczniejsze życzenia złożył również minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak oraz dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Marek Tomaszycki. Akcentem świąt Wielkiej Nocy była wspólna modlitwa poprowadzona przez przedstawicieli ordynariatów polowych, podczas której biskup polowy Józef Guzdek pobłogosławił świąteczne pokarmy.

Czas spotkania wypełniony był rozmowami przy żołnierskim wielkanocnym stole. Wspólne pamiątkowe zdjęcie prezes Rady Ministrów z żołnierzami XXXI zmiany PKW KFOR zakończyło wizytę w Camp Novo Selo.

Tekst: mjr Jarosław Fedyniuk

red. PZ

autor zdjęć: Joanna Kasprzak

dodaj komentarz

komentarze


WAM coraz bliżej Łodzi
Ostrosz zamiast Mureny
Przygotowania do lotu do Polski
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Więcej strzelnic w powiecie
Zbrodnia bez kary
Specjalsi przeciw flocie cieni
Trzynasty Husarz w powietrzu
SAFE staje się faktem!
Polsko-słowackie granaty dla NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rzeźnik w rękach GROM-u
NATO i USA o Iranie
Zbrodnia i kłamstwo
Wyścig Stalina
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Terytorialsi zapraszają
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Kosmiczne oko armii
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Powrót WAM-u
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Desant na Bornholm
Od cyberkursu po mundurówkę
Syndrom Karbali
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Nauki i nauczki z Afganistanu
Gotowi na każdy scenariusz
Bez zmian w emeryturach
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Skrzydlate tygrysy nad Morzem Jońskim
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
PKP Cargo przewiezie ciężki sprzęt wojskowy
Bez schematów
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
Strykery w akcji
Psy na… materiały wybuchowe
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Adaptacja i realizm
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Borsuk po słowacku
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Nitro-Chem będzie montował Hydry
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Wypadek w PKW UNIFIL
Uczczono ofiary zamachu majowego
Kluczowe 30 dni
Groźny incydent w Libanie
Wielkie strzelanie na „Baltic Shield”
Podsekretarz stanu USA na granicy polsko-białoruskiej
Ostatni most
Bieg ku pamięci bohaterów
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Jest nowy szef BBN
Granatnik M72 EC MK1 bez tajemnic
Początek wielkiej historii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO