moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie oficerów z Dowództwem Operacyjnym

Generał broni Marek Tomaszycki pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych.


Uroczystość, która odbyła się 31 marca, miała podniosły charakter. W obecności sztandaru wojskowego i kierowniczej kadry dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych generał broni Marek Tomaszycki pożegnał majora Marka Pietrzaka, oficera przechodzącego na kolejne stanowisko służbowe, oraz majora Grzegorza Winogrodzkiego, oficera odchodzącego do rezerwy po kilkudziesięciu latach służby.

– Dziękuję za lata nienagannej służby oraz za trud i poświęcenie, z jakim wykonywałeś swoje zadania. Twoja umiejętność przedstawienia ciężkiej pracy Dowództwa Operacyjnego była widoczna przede wszystkim w sytuacjach kryzysowych. Jestem przekonany, że doświadczenie i wiedza zostaną właściwie wykorzystane. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wkład, jaki włożyłeś w funkcjonowanie Dowództwa. Życzę powodzenia i licznych sukcesów na nowej ścieżce życia – powiedział generał Tomaszycki odchodzącemu mjr. Pietrzakowi. Ponadto dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych nadał mjr. Pietrzakowi odznakę pamiątkową Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Generał Tomaszycki podziękował mjr. Winogrodzkiemu za lata służby. Podkreślił wagę, jaką podnoszenie wykształcenia pełni w służbie żołnierskiej. Pogratulował mjr. Winogrodzkiemu kontynuowania kariery zawodowej na ścieżce naukowej, akcentując jak ważnym aspektem w Wojsku Polskim jest nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji.

Odchodzący oficerowie podziękowali swoim przełożonym, współpracownikom oraz podwładnym zarówno kadrze, jak i pracownikom wojska za wspólny trud i poświęcenie wkładane w codzienną służbę i pracę. Uroczystość zakończyła się wpisem do Księgi Pamiątkowej Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz wspólnym zdjęciem.

Decyzją ministra obrony narodowej mjr Marek Pietrzak dotychczas pełniący obowiązki na stanowisku zastępcy rzecznika prasowego Oddziału Komunikacji Społecznej został zwolniony z zajmowanego stanowiska służbowego i z dniem 1 kwietnia 2015 r. wyznaczony na stanowisko służbowe starszego specjalisty Oddziału Komunikacji Społecznej w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

Rozkazem personalnym dyrektora Departamentu Kadr MON mjr Grzegorz Winogrodzki, dyżurny operacyjny Zarządu Operacyjnego – J3 został zwolniony z zawodowej służby wojskowej i z dniem 31 marca 2015 r. przeniesiony do rezerwy.

Tekst: Jolanta Maciaszek

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. mar. Arkadiusz Dwulatek/ CC DORSZ

dodaj komentarz

komentarze


Premier wojenny
Invictus, czyli niezwyciężony
Szwedzi z Piorunami
Klucz do przyszłości
Nowy starszy podoficer w SGWP
Medycyna pod ostrzałem
Gladius wzmacnia armię
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Amerykanie zarobią na Duńczykach
Polscy żołnierze na podium Pucharu Świata
Trzymajcie kciuki za Biało-Czerwonych!
Na styku zagrożeń
Terytorialsi niosą pomoc po wypadku na torach
Zimowi podhalańczycy
Mistrzyni schodzi ze ścianki
Amunicja dla Pilicy i Rosomaków zamówiona
Bojowy duch i serce na dłoni
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Outside the Box
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Ferie z wojskiem
„Chcę być ładowniczym czołgu”
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Szef MON-u spotkał się z olimpijczykami w mundurach
Partnerstwo Polski i Litwy
Negocjacje w sprawie gruntów pod bazę śmigłowców
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Maj polskich żywych torped
Prawie co trzeci polski olimpijczyk jest żołnierzem
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk
Dwa razy po 10 km ze zmianą nart
Medal Honoru dla Ollisa
Sprawdzili się na macie i w ringu
Co nowego w przepisach?
Terytorialsi konstruktorami dronów
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Abramsy zaparkowały u pancerniaków z Wesołej
Kolejne Husarze prawie gotowe
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
To nie mogło się udać, ale…
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Badania i leki dla Libańczyków od żołnierzy z PKW UNIFIL
Taniec na „Orle”
„Ratownik” o krok bliżej
„Horyzont” (dla) bezpieczeństwa
Czekamy na pierwsze podium wojskowych
GROM szkoli przyszłych operatorów
Ostatnia minuta Kutschery
HIMARS-y w Rumunii
Polscy żołnierze pokonali w szermierce Francuzów
Ferie na poligonie, czyli zimowa próba charakteru
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Antydronowa tarcza dla polskiego nieba
Żołnierze zdominowali zapaśniczą imprezę mistrzowską
Są zarzuty dla zatrzymanego pracownika MON-u
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Oko na Bałtyk
ORP „Garland” w konwoju śmierci
ŻW zatrzymała operatora drona, który spadł na teren wojskowy
Partnerstwo daje siłę
Podwyżki coraz bliżej
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Zatrzymanie pracownika MON-u
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Buzdygan Internautów – głosowanie
Rusza kwalifikacja wojskowa 2026
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Together on the Front Line and Beyond
Z Ustki do kosmosu
Pracownik MON-u szpiegował – służby mają dowody
Weterani razem przełamują bariery
Ekstremalne zimowe nurkowanie
Kierunek Rumunia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO