moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Podsumowanie szkolenia artyleryjskiego

Dobiegło końca dwutygodniowe ćwiczenie rotacyjne żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych odbywające się na bazie szkolenia 7 Dywizjonu Artylerii Konnej Wielkopolskiej.

Żołnierze NSR przeszli intensywne szkolenie, które miało na celu przygotowanie ich do pełnienia służby jako artylerzyści. Żołnierze szkolili się w grupach podzielonych ze względu na specjalizacje wojskowe. W ciągu dwóch tygodni zgłębiali wiedzę dotyczącą danych taktyczno-technicznych oraz zasad działania sprzętu i uzbrojenia, którą wykorzystywali w praktyce.

Najważniejszym elementem szkolenia było strzelanie ze 152-mm armatohaubicy Dana. Po części teoretycznej zapoznającej żołnierzy z zasadami działania, warunkami strzelania oraz warunkami bezpieczeństwa przystąpiono do wykonania zadania ogniowego z wykorzystaniem środków pozoracji pola walki. Według tradycji artyleryjskiej pierwsze strzelanie wykonane przez żołnierza jest uznawane za pasowanie na artylerzystę.

Szkolenie zakończyło się spotkaniem z dowódcą wielkopolskiej brygady generałem brygady Andrzejem Kuśnierkiem. Generał Kuśnierek podziękował żołnierzom za udział w szkoleniu, włożony w nie trud i wysiłek. Dowódca pogratulował wyróżniającym się żołnierzom, którymi byli ppor. Piotr Oświeciński i szer. Karol Ozorowski.

Tekst: ppor. Dorota Kusiak

red. PZ

autor zdjęć: st. szer. Łukasz Kermel

dodaj komentarz

komentarze


Adaptacja i realizm
Szef MON-u na Defence24 Days
Wyścig Stalina
Nowe łodzie wojsk specjalnych
Groźny incydent w Libanie
Więcej strzelnic w powiecie
Srebro dla AWL-u w grach wojennych
Sprzęt wojskowy i technologia na PGE Narodowym
Natarcie w deszczu
WOT będzie szkolić pracowników Orlenu
Silniki do Abramsów będą serwisowane w Dęblinie
WOT z Kraśnika i Zamościa walczy z żywiołem
Generał Chmielewski na czele cyberwojska
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Zbrodnia bez kary
SAFE staje się faktem!
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Medyczne centrum w Krakowie
Zbrodnia i kłamstwo
Jest nowy szef BBN
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Początek wielkiej historii
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
NATO i USA o Iranie
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Bursztynowy wstrząs
Ostrosz zamiast Mureny
Mosty nad Narwią
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Czekając na czołgi
Pościg Leopardów
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Świat się zbroi na rekordową skalę
Rzeźnik w rękach GROM-u
Wicepremier apeluje o jedność
Od cyberkursu po mundurówkę
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Syndrom Karbali
Nauki i nauczki z Afganistanu
Bieg ku pamięci bohaterów
„Kryzys” na AWL-u
Terytorialsi wspierają służby w powiecie biłgorajskim
Wypadek w PKW UNIFIL
WAM coraz bliżej Łodzi
Marynarz w koreańskim tyglu
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Mundury noszą ludzie
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Systemy antydronowe poszukiwane
Kluczowe 30 dni
Kurs „Piorun” – prawdziwy sprawdzian morale
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Powrót WAM-u
Lekcja 3 Maja
Strykery w akcji
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Czołgi poszły w las
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Kosmiczne oko armii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO