moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kolejna pomoc dla Kosowa

14 Wojskowy Oddział Gospodarczy po raz kolejny przetransportował dary pomocy humanitarnej dla Kosowa.


Inicjatorami akcji po raz kolejny są polscy żołnierze pełniący misję o charakterze stabilizacyjnym w Kosowie, którzy współpracując z lokalną społecznością i znając jej potrzeby, zwrócili się z prośbą o pomoc do Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.

Poznańska Fundacja „Redemptoris Missio” już po raz ósmy zgromadziła dary dla najbardziej potrzebujących. Do tej pory wśród przesyłanych artykułów znalazły się między innymi wózki inwalidzkie, sprzęt medyczny, środki opatrunkowe, odzież oraz przybory szkolne. Tym razem do Kosowa wysłano ponad tonę odzieży i materiałów szkolnych, którą zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Luboniu.

Po sprawnym załadunku pod siedzibą Fundacji samochód ciężarowy 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego przetransportował ładunek do 1 Brygady Logistycznej w Bydgoszczy, skąd po ocleniu dary wyruszą wojskowym konwojem do Kosowa.

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” działa od 1992 roku, powstała z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Fundacja wysłała także tony odzieży i przyborów szkolnych dla dzieci z Afganistanu. Prowadzi akcję „Opatrunek na ratunek” – zbiórkę opatrunków dla misyjnych szpitali i przychodni oraz akcję „Puszka dla Maluszka”. Fundacja „Redemptoris Missio” organizuje wyjazdy lekarzy na misje w najodleglejszych krajach świata.

Tekst: por. Maciej Betka

red. PZ

autor zdjęć: por. Maciej Betka

dodaj komentarz

komentarze


Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Antydronowa DIANA w Polsce
Debata o bezpieczeństwie
Amerykańskie MRAP-y w polskiej wersji. Kulisy metamorfozy
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Zbrodnia i kłamstwo
Kolejne SSR dla Wojska Polskiego
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Wielkie serce K9
„Kryzys” na AWL-u
Wypadek w PKW UNIFIL
Adaptacja i realizm
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Ochrona w gotowości
Zbrodnia bez kary
Moja Karbala
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Miecz w ręku NATO
Alert gotowości dla żołnierzy WOT-u
Groźny incydent w Libanie
Misja zdrowie, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć
Lepiej uczyć się na misjach niż na wojnie
Rosomaki na lądzie i morzu
Początek wielkiej historii
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
Ślubowanie adeptów sztuki wojskowej
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
NATO i USA o Iranie
Od cyberkursu po mundurówkę
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Szpital w Płocku „przyjazny wojsku”
Twarde na poligonie
Zmiany w 6 Mazowieckiej BOT
Pierwsze loty
Pirania zdała egzamin
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Pieniądze z SAFE coraz bliżej
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Fińska armia luzuje rygory
Na służbie z karabinem, po godzinach z szablą w dłoni
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Kadeci na start
Nowy BWP potrafi onieśmielić
Psiakrew, harmata!
Zasiąść za sterami Apache’a
Wojsko testuje systemy antydronowe
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Pasja i fart
Francuzi zbudują satelitę dla MON-u
Marynarz w koreańskim tyglu
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Logistyczna rewolucja w Opolu
Wojna sześcioosobowych armii
Bądź bezpieczny w sieci
Chunmoo trafią do Gostynina
Syndrom Karbali
Ukraina lekcją dla Polski i całego NATO
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Armia na kryzys
Ćwiczą i budują drony w 17 WBZ
Daglezja dla saperów z 9 BBKPanc
Pierwsze szkolenie Legionu Medycznego

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO