moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kompania NSR szkoli się na kieleckiej Bukówce

W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach trwa pierwsze w tym roku szkolenie kompanii Narodowych Sił Rezerwowych Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach.

Ćwiczenia rotacyjne rozpoczęły się 2 marca i potrwają do 18 marca. W pierwszym etapie ćwiczeń przygotowywano kadrę kompanii do realizacji zadań zgodnie z zajmowanymi stanowiskami. Kolejny etap obejmował szkolenie całego stanu osobowego kompanii NSR zgodnie z jej przeznaczeniem. Kompania NSR przeznaczona jest do wykonywania zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych oraz do realizacji zadań ochronnych na rzecz WSzW Kielce.

Kompania szkoli się i realizuje zadania pod dowództwem kpt. rez. Witolda Bartosika. Dublerem dowódcy kompanii jest kpt. Daniel Krupski z CPdMZ. Dublerami dowódców plutonów są również żołnierze z Centrum na Bukówce, gdzie odbywają się zajęcia. W trakcie szkolenia żołnierze NSR odbyli już strzelania w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie, realizowali ćwiczenia taktyczne oraz poznali zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia. Odbyli także zajęcia m.in. inżynieryjno-saperskie, POPL, terenoznawstwa, OPBMR oraz szkolenie z regulaminów.

Kompanię tworzy 80 rezerwistów, którzy zgodnie z przepisami powoływani są na ćwiczenia do 30 dni w roku. Funkcje dowódcze pełni w niej 2 oficerów i 3 podoficerów. W pododdziale pełni służbę 7 kobiet. Dubler dowódcy kompanii kpt. Krupski chwali zaangażowanie żołnierzy rezerwy w proces szkolenia oraz zdyscyplinowanie.

Poza ogromnym zaangażowaniem w szkolenie podkreślić należy właściwą prospołeczną postawę i zaangażowanie się w akcję honorowego dawstwa krwi zorganizowaną przez HDK działający przy CPdMZ. 16 marca w akcji zorganizowanej przez CPdMZ aż 14 żołnierzy NSR oddało honorowo swoją krew.

Tekst: por. Kamila Kreis-Tomczak

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Daniel Krupski

dodaj komentarz

komentarze


Szkoła w mundurze
Większe możliwości Nitro-Chemu
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Zbrodnia i kłamstwo
Zbrodnia bez kary
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Wojskowe roboty prosto z Polski
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Morska ścieżka kariery
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Trening w tunelu aerodynamicznym
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
Pasja i fart
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Kosmiczne bezpieczeństwo
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Polski sukces w Duńskim Marszu
Krew, która łączy
Pierwsze loty
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
W hołdzie ofiarom NKWD
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Apache w polskich rękach
Marynarz w koreańskim tyglu
Rosomaki na lądzie i morzu
WAM wraca do Łodzi
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Our Only One
Grzmoty zamiast Goździków
Strzelecki sprawdzian u mińskich żandarmów
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Syndrom Karbali
View from Outer Space
Zabójczy team nad Anglią
F-16 na straży
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Głos żołnierzy ma znaczenie
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Jelcz coraz silniejszy
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Fińska armia luzuje rygory
Zanim pojadą na wojnę
Studia dla żandarmów
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Śmiercionośna Jarzębina
Adaptacja i realizm
Początek wielkiej historii
Debata o bezpieczeństwie
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Psiakrew, harmata!
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Wypadek w PKW UNIFIL
NATO i USA o Iranie
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Zginęli, bo pełnili służbę dla Polski
Morski lis na polowaniu
Lotnicy NATO kontra drużyna Gortata
Widok z kosmosu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO