moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kolejna zmiana EUFOR/MTT odlatuje na Bałkany

Na placu apelowym 2 Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu uroczyście pożegnano żołnierzy, którzy za kilka dni odlecą na Bałkany pełnić służbę w IX zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego EUFOR/MTT (Mobile Training Teams) na terenie Bośni i Hercegowiny. Polacy będą szkolić tamtejszych żołnierzy i pomagać ludności cywilnej.

W ceremonii wzięli udział gen. broni Marek Tomaszycki, dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych, oraz gen. bryg. Rajmund T. Andrzejczak, zastępca dowódcy – szef sztabu 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Do pożegnania kolegów na placu jednostki stanęły pododdziały brygady. Obecni byli także ich dowódcy, koledzy, przedstawiciele lokalnych władz oraz rodziny.

– Ten kontyngent wydaje się mały i tych 39 żołnierzy i pracowników cywilnych być może nie do końca przemawia do świadomości społeczności pozawojskowej, jak ważną rolę spełnia jeżeli chodzi o niesienie pokoju oraz stabilizację sytuacji w najbliższym otoczeniu naszego państwa. Wiem, że jesteście świetnie przygotowani, ponieważ na bieżąco śledziłem wasze postępy w dążeniu do osiągnięcia zdolności do realizacji zadań w rejonie misji, co potwierdziliście podczas certyfikacji kontyngentu przeprowadzonej pod koniec stycznia – powiedział gen. broni Marek Tomaszycki, żegnając uczestników misji. Generał życzył wyjeżdżającym powodzenia, satysfakcji z wykonywanych zadań oraz szczęśliwego powrotu do rodzin po zakończeniu służby. 

W imieniu odlatujących na misję głos zabrał dowódca kontyngentu ppłk Zygmunt Głogowski. W imieniu swoich podwładnych zapewnił, że wszystkie zadania w rejonie odpowiedzialności żołnierze kontyngentu postarają się wypełnić jak najlepiej oraz godnie będą reprezentować Polskę wśród międzynarodowej społeczności. – Mogę zapewnić, że wśród przedstawicieli armii państw biorących udział w misji EUFOR/MTT będziemy przykładem dużego zaangażowania i solidnej fachowej pracy – powiedział ppłk Zygmunt Głogowski.

Kulminacyjnym momentem pożegnania było podpisanie protokołu przekazania kontyngentu z dyspozycji wojsk lądowych w podporządkowanie Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Dokument podpisali: ze strony Dowództwa Operacyjnego RSZ gen. broni Marek Tomaszycki, a jako przedstawiciel Dowództwa Generalnego RSZ podpis złożył gen. bryg. Rajmund T. Andrzejczak.

Bogusław Politowski

autor zdjęć: por. Błażej Łukaszewski

dodaj komentarz

komentarze


Debiut skialpinizmu
Polska sprzeda broń na kontynent afrykański
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Kosiniak-Kamysz: SAFE to szansa dla Polski
Torami po horyzont
W NATO o inwestycjach w obronność
Wspólnie dla bezpiecznej Europy
Dolina Dronowa – polskie centrum technologii bezzałogowych
O krok bliżej do wdrożenia SAFE
Modernizacja indywidualnego wyposażenia żołnierzy trwa
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Chciałem być na pierwszej linii
Gorąco wśród lodu
Zielone światło dla konwoju
Outside the Box
Rada Pokoju rozpoczęła działalność
Wojsko wraca do Ełku
Fenomen podziemnej armii
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
Rubio: należymy do siebie
Medycy z wojska i cywila budują Legion
„Chińczykiem” do jednostki nie wjedziesz
W Karkonoszach szkolili się z technik górskich
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie
Kiedy marzenia stają się rzeczywistością
Arktyka pod lupą NATO
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Medal był na wyciągnięcie łyżwy
W biatlonie i łyżwiarstwie szybkim nie poszli w ślady Tomasiaka
Engineer Kościuszko Saves America
Chwała bohaterom AK
Kierunek Rumunia
Biegały i strzelały – walczyły do końca
Bez karnej rundy, ale tuż za czołową dziesiątką
„wGotowości” idzie na rekord. Olbrzymie zainteresowanie
Skromny początek wielkiej wojny
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
ORP „Błyskawica” – ponad 2070 dni morskiego boju
Arktyczne polowanie NATO
Partnerstwo dla artylerii
SAFE – zasady wykorzystania unijnych środków
Finlandia dla Sojuszu
Minister obrony: wojsko może na nas liczyć
Cyberbezpieczeństwo w roli głównej
Together on the Front Line and Beyond
Polskie wojsko stawia na polskie bezzałogowce
Czarna Pantera i Twardy w Braniewie
Oko na Bałtyk
Multimedaliści górą
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Szansa dla systemu bezpieczeństwa
Czarne Pantery na śniegu
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Łyżwiarz żegna się z Forum di Milano
Polska poza konwencją ottawską
Wojskowi nurkowie trenowali pod lodem
Przełom w sprawie Huty Pieniackiej
Arktyczny „Szlachetny obrońca”
Polski Piorun trafi do Bundeswehry?
„Wicher” rośnie w oczach
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Wojsko zyska na inwestycjach w infrastrukturę w Małopolsce
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO