moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Ćwiczenie grupowe w GBS CIMIC

Współpraca z instytucjami pozamilitarnego układu to ważny element szkolenia żołnierzy CIMIC. 11.02.2015 roku odbyło się ćwiczenie grupowe GBS (Grupy Brygadowych Specjalistów CIMIC) na temat "Koordynacja działań z instytucjami układu pozamilitarnego podczas przemieszczenia grupy uchodźców i osób przesiedlonych przez rejon odpowiedzialności brygady". 

Celem ćwiczenia było doskonalenie umiejętności dowódców Zespołów Wsparcia CIMC oraz szefów Taktycznych Zespołów Wsparcia CIMC w wykonywaniu zadań współpracy cywilno-wojskowej w warunkach zbliżonych do rzeczywistych działań wojennych. Szczególna uwaga skupiona była na doskonaleniu umiejętności współpracy z terenowymi organami administracji wojskowej (WSzW/WKU) oraz z Centrami Zarządzania Kryzysowego (Punkt Kierowania Wojewody, Punkt Kierowania Starosty) w zakresie wsparcia dowódcy wojskowego (dowódcy brygady) podczas prowadzenia działań taktycznych, w tym sposobu nakładania świadczeń rzeczowych.

W ćwiczeniu poza żołnierzami z GBS CIMIC udział wzięli: kpt. Przemysław Zaczek - WSzW Kielce, Dawid Żukowski - Starostwo Powiatowe w Kielcach, kom. Zbigniew Skrzypczyk - specjalista Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Krzysztof Bartosz - kierownik CZK wojewody świętokrzyskiego, Włodzimierz Kuszak - Kierownik Oddziału Organizacji Obrony Cywilnej Województwa Świętokrzyskiego.

Źródło: por. Kamila Kreis-Tomczak/CPdMZ

red. PZ

autor zdjęć: por. Kamila Kreis-Tomczak

dodaj komentarz

komentarze


Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Połączeni na Bałtyku
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Ostatni lot „Pałera”
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Tour przez garnizony
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Polski Gnom
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Cyfrowa niedyskrecja
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Paliwowy krwiobieg NATO
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
NATO zwiększy produkcję broni
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Integracja F-35 rozpoczęta
PKW Irak zostaje w Jordanii
Wsparcie ma znaczenie
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Szerszeń z Sochaczewa
Spadochronowy triumf
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Pierwszy krok do specjalsów
Prezydent RP o szczycie NATO
Mundur i bokserskie rękawice
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Ostatnia niedziela…
Baobaby docierają do wojska
Morska bryza w dwóch odsłonach
MON i MSZ o szczycie NATO
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Śmierć w sercu Azji
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Dawka wiedzy na trudne czasy
Wojsko stawia na „armię talentów”
Nowa koalicja dronowa
Pieta Michniowska
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Gen wojownika
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Sportowa rewolucja na AWL-u
Saperzy w akcji pod wodą
W drodze po oficerskie gwiazdki
MON szuka dronów do zwalczania dronów
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Wielki sukces podchorążych z AMW
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Przełomowe porozumienie
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Marzenia częściowo spełnione
Borsuki i roje dronów
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO