moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie z mundurem

30.01.2015 r. Opole. W Sali Tradycji 10 Opolskiej Brygady Logistycznej uroczyście pożegnano oficerów odchodzących do rezerwy.

Po wielu latach zawodowej służby wojskowej do rezerwy przeszli podpułkownik Janusz Gawłowski – dowódca 1 Batalionu Logistycznego oraz major Dariusz Derkacz – szef Sekcji Zaopatrzenia w logistyce 10BLog. Na uroczystość pożegnania przybyli najbliżsi współpracownicy oraz koleżanki i koledzy oficerów. W imieniu dowódcy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej żołnierzy pożegnał podpułkownik Krzysztof Kałwak. Podziękował oficerom za rzetelne wykonywanie powierzonych zadań oraz złożył życzenia zdrowia i sukcesów w realizacji dalszych zamierzeń życiowych.

Podpułkownik Janusz Gawłowski – dowódca 1 Batalionu Logistycznego służbę wojskową rozpoczął w 1979 roku, wstępując do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu. Po ukończeniu poznańskiej uczelni w 1983 roku został mianowany na pierwszy stopień oficerski i wyznaczony na stanowisko dowódcy plutonu czołgów w 2 Pułku Czołgów w Opolu, a następnie dowódcy kompanii.
Zawodową służbę wojskową kontynuował kolejno na stanowiskach sztabowych i dowódczych w jednostkach wojskowych Garnizonu Opole. Były to: 59 Pułk Zmechanizowany, 10 Sudecka Dywizja Zmechanizowana, 10 Batalion Dowodzenia, 4 Batalion Logistyczny i 10 Opolska Brygada Logistyczna. Czterokrotnie pełnił służbę poza granicami kraju: w Kosowie, Albanii, Iraku i Afganistanie.

Major Dariusz Derkacz – szef Sekcji Zaopatrzenia w Logistyce 10 BLog, służbę wojskową rozpoczął w 1986 roku, wstępując do Wyższej Oficerskiej Szkoły Samochodowej w Pile. Po ukończeniu uczelni w 1990 roku został mianowany na pierwszy stopień oficerski i wyznaczony na stanowisko dowódcy plutonu remontowego w 59 Pułku Zmechanizowanym w Opolu.
Do końca służby związany z opolskim garnizonem, służył kolejno w 10 Pułku Zmechanizowanym, 5 Batalionie Rozpoznawczym, 1 Batalionie Logistycznym oraz w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej na stanowiskach sztabowych i dowódczych.

Źródło: ppor. Piotr Płuciennik / 10BLog

red. PZ

autor zdjęć: erzy Smajdor, ppor. Piotr Płuciennik

dodaj komentarz

komentarze

~petro
1423684560
Po tylu latach słuzby nie było nikogo z dowództwa JW ? Kto to jest Kałwak ? Obok Stoi Szef Logistyki.? Jednostki !!
04-11-EE-DC

Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Mundurowi z benefitami
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Militarne Schengen
Krajowa produkcja amunicji
Komplet medali wojskowych na ringu
„Horyzont” przeciw dywersji
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Pancerniacy jadą na misję
Pilica w linii
Kapral Bartnik mistrzem świata
Debiut #wGotowości, czyli szlaki przetarte
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Nowe zasady dla kobiet w armii
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Polski „Wiking” dla Danii
Akademia Górniczo-Hutnicza w szeregach Cyber Legionu
Wojsko Polskie stawia na bezzałogowce
Wojsko na Horyzoncie
Kontrakt na „Orkę” jeszcze w tym roku?
Okręt skrojony na Bałtyk
The Darker, the Better
Początek „Ratownika”
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Nietypowy awans u terytorialsów. Pierwszy taki w kraju
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Zwalczyć strach, rozwiać mity
Borsuki zadomowiły się na poligonie
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Bezzałogowy nurek
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Udany start Peruna
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Razem na ratunek
Bojowe Rosomaki dla podhalańczyków
Elementy Wisły testowane w USA
Obywatele chcą być #wGotowości
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Plan na WAM
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Ogień z Leopardów na Łotwie
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Żołnierze pomagają w akcji na torach
Gdy ucichnie artyleria
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Wojskowy bus do szczęścia
Warto być wGotowości
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Pewna inwestycja w niepewnych czasach
Niebo pod osłoną
Dzień wart stu lat
W krainie Świętego Mikołaja
Brytyjczycy na wschodniej straży
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Cywile zaskoczyli żołnierzy
Marynarze podjęli wyzwanie
Orka po szwedzku
Buzdygan dowódcy Żelaznej Dywizji wraca do gry
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO