moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie oficerów w zegrzyńskim Centrum

30 stycznia 2015 roku Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki pułkownik Ireneusz Fura pożegnał oficerów kończących służbę wojskową.

Uroczystość odbyła się w Sali Tradycji, w obecności żołnierzy i pracowników wojska – przełożonych, podwładnych, współpracowników i przyjaciół. Pożegnany został szef Wydziału Dydaktycznego podpułkownik doktor Mirosław Pakuła, oficer Sekcji Planowania i Programowania Szkolenia kapitan Dariusz Korbin oraz dowódca 1 kompanii Ośrodka Szkolenia Podstawowego kapitan Jarosław Karpowski. Pułkownik Fura wręczył odchodzącym pisemne podziękowania oraz nagrody rzeczowe. Następnie podziękował oficerom za pełną zaangażowania i sumienną służbę w zegrzyńskim Centrum. Szczególne słowa uznania skierował do podpułkownika Pakuły i kapitana Korbina, którzy przepracowali w Zegrzu ponad 30 i 31 lat na różnych stanowiskach wojskowych, wykazując się profesjonalizmem, dużą wiedzą, otwartością wobec dokonujących się zmian, a także życzliwością wobec innych osób. Należy dodać, że podpułkownik Pakuła, którego pasją jest historia, także wielokrotnie angażował się w liczne przedsięwzięcia Centrum (napisał liczne opracowania historyczne dotyczące szkolenia kadr łączności w Zegrzu, uczestniczył w organizacji uroczystości o charakterze rocznicowym, wystawie sprzętu łączności w Legionowie, a także organizował konferencje naukowe z okazji 90 i 95-lecia szkolenia kadr łączności), tak aby historia zegrzyńskiej „kolebki łączności” nie została zapomniana. Pułkownik Fura życzył także odchodzącym spełnienia marzeń oraz sukcesów w nowej rzeczywistości.
Podpułkownik Pakuła także podziękował w imieniu odchodzących za służbę w Centrum, szczególne słowa kierując do swoich podwładnych, których wykonywanie obowiązków cechuje profesjonalizm, duża wiedza i zaangażowanie. Uroczystość zakończyła się wykonaniem wspólnego zdjęcia pamiątkowego oraz złożeniem życzeń odchodzącym.

Tekst: kpt. Krzysztof Baran
Zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

red. PZ

autor zdjęć: kpt. Krzysztof Baran

dodaj komentarz

komentarze


Nowe zasady dla kobiet w armii
Medale dla sojuszników z Niderlandów
Wyrównać szanse
Koniec dzieciństwa
Trump ogłasza powrót do prób nuklearnych
Pamięć łączy pokolenia
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Brytyjczycy na wschodniej straży
Husarze bliżej Polski
Polski K2 przyjedzie z Gliwic
Polskie drony nadlecą z Sochaczewa
Standardy NATO w Siedlcach
Redakcja „Polski Zbrojnej” w szkole przetrwania
Żołnierze dostaną poradnik o sprawności i zdrowym stylu życia
Niespokojny poranek pilotów
Hiszpanie pomogą chronić polskie niebo
Wielkopolscy terytorialsi na szkoleniu zintegrowanym
Nowe sanitarki dla wojskowych medyków
Konie dodawały pięciobojowi szlachetności
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Operacja NATO u brzegów Estonii
Abolicja dla ochotników
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Sto lat Grobu Nieznanego Żołnierza
Więcej Apache’ów w Inowrocławiu
Sukces Polaka w biegu z marines
Żołnierze na trzecim stopniu podium
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Loty szkoleniowe na AW149. Piloci: to jest game changer
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Rezerwa i weterani – siła, której nie wolno zmarnować
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Ustawa schronowa – nowe obowiązki dla deweloperów
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki i Bałtyku
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Pięściarska uczta w Suwałkach
W wojsku orientują się najlepiej
Kircholm 1605
Wellington „Zosia” znad Bremy
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Edukacja z bezpieczeństwa
Polski „Wiking” dla Danii
Wsparcie dla rodziny z Wyryk
Żywy pomnik pamięci o poległych na misjach
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Pomnik nieznanych bohaterów
Poszukiwania szczątków rosyjskich dronów wstrzymane
Zapomniany utwór dla nieznanego żołnierza
„Road Runner” w Libanie
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Mity i manipulacje
Terytorialsi najlepsi na trasach crossu
Mesko wybuduje fabrykę amunicji
Kawaleria pancerna spod znaku 11
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
„JUR” dla terytorialsów
Rosyjski Ił-20 przechwycony przez polskie MiG-29
„Trenuj z wojskiem” 7 za nami
Nie tylko dobrze walczyć, lecz także ratować
Polskie innowacje dla bezpieczeństwa – od Kosmosu po Bałtyk
Weterani odzyskują równowagę po trudnych doświadczeniach
Bóbr na drodze Hannibala
Sportowcy na poligonie
MiG-i-29 znów przechwyciły rosyjski samolot
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
MID w nowej odsłonie
Ukraina to największy zagraniczny klient polskiej zbrojeniówki

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO