moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Budujcie siłę naszego państwa

Drodzy Żołnierze,

Czas świąt Bożego Narodzenia i zbliżający się Nowy Rok to czas składania sobie życzeń. Przede wszystkim jednak chciałbym na początku podziękować Wam za Waszą służbę w kraju i na zagranicznych misjach dotychczas. W czasie, gdy byliście w jednostkach, koszarach, sztabach, na poligonach, na misjach pokojowych czy trudnych misjach bojowych, każdy z Was spełniał Wasz żołnierski obowiązek. I spełnialiście go wyśmienicie – pisze Jarosław W. Lasecki (PO), członek senackiej Komisji Obrony Narodowej.


Na tegoroczne święta życzę Wam, aby nadchodzący czas był służbą nacechowaną chęcią budowy silnej polskiej armii jako Wasz wkład do umacniania pokoju w naszym regionie. Służbą, która przyniesie Wam zadowolenie i spełnienie zawodowe. Moje życzenia są także dla Waszych rodzin, które mają ogromny i pozytywny wkład w Waszą żołnierską służbę. Służbę dla wszystkich obywateli naszego kraju, która budzi respekt i uznanie nas wszystkich.

Dzisiaj dziękujemy Wam za nią. Nie ma chyba w Polsce nikogo, kto mógłby powiedzieć, że nasze Wojsko Polskie nie jest powodem naszej dumy. Wojsko, które staje się powoli nie tylko profesjonalną armią, ale też siłą. Coraz lepiej wyposażoną, coraz lepiej wyszkoloną, coraz lepiej zarządzaną.

W zmiennych czasach służby w życiu każdego żołnierza to niespodzianki są największym zagrożeniem, często małe rzeczy, które zaskakują. Niechaj na te święta Bożego Narodzenia tym zaskoczeniem dla wszystkich żołnierzy będą tylko piękne prezenty świąteczne, przygotowane przez Wasze rodziny i bliskich, a przywitanie Nowego Roku niechaj wiąże się z tradycyjnym balem sylwestrowym spędzonym wspólnie z przyjaciółmi i znajomymi.

Razem myślmy o przyszłości Polski, razem idźmy do przodu, razem odkrywajmy nowe horyzonty, razem budujmy siłę naszej armii! Ciesząc się na dalszą konstruktywną współpracę z Wami w Komisji Obrony Narodowej Senatu RP, życzę wszystkim Wesołych Świąt i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2015!

Jarosław Lasecki
członek senackiej Komisji Obrony Narodowej

dodaj komentarz

komentarze


Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
Koszykarskie widowisko
Ślady, których nie widać
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Kraków zaprosił weteranów
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Groźny incydent w Libanie
Polsko-kanadyjska współpraca
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Studia z obrony granic
Latający dron – broń na okręty podwodne
Saperzy przeprawili się, drony zapewniły wsparcie
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Wsparcie ma znaczenie
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze
Bałtyk, wspólna sprawa
Lotnisko w zanadrzu
Hegseth odznaczył polskiego generała
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
K9, ognia!
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Biało-czerwona na Monte Cassino
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
DIANA szansą dla polskich innowacji
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Marsz prawdę ci powie
Bez zmian w emeryturach
Wielka gra na ukraińskim froncie
Polski wkład w operację „Overlord”
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Nowa baza US Army w Polsce?
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Czerwieńsze będą…
Husarze dla mieszkańców Polski
F-35 zmienia wszystko
Natowskie manewry na Bałtyku
NATO rozkłada lotniczy parasol
Sojusz kontra drony
Oswoić „latający komputer”
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Śmierć w sercu Azji
Równanie z „Iksem”
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Generał z cienia
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO