moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Licytuj z Gortatem

Piłka Realu Madryt z autografami piłkarzy, koszulka meczowa Mariusza Czerkawskiego, trening z byłym siatkarzem Piotrem Gruszką czy pióro prezydenta Bronisława Komorowskiego – wszystko to można wylicytować na aukcjach Fundacji „MG13” Marcina Gortata. Dochód z aukcji, prowadzonych w ramach projektu „Respect for the Polish soldiers” zostanie przeznaczony na ferie zimowe rodzin polskich żołnierzy poległych na misjach.


– To kontynuacja działań na rzecz rodzin środowiska weteranów. Marcin od wielu lat pokazuje, jak ważny jest szacunek dla żołnierzy, którzy każdego dnia narażają własne życie, aby zapewnić bezpieczeństwo na świecie – mówi Paweł Stalmach z Fundacji „MG13 – Mierz wysoko”.

Galacticos i Kraftwerk

Tym razem, w ramach projektu „Respect for the Polish soldiers” Fundacja wystawia na aukcjach niecodzienne przedmioty. Licytować można też udział w spotkaniach z gwiazdami. – Podczas zbliżających się ferii zimowych chcielibyśmy zaprosić rodziny poległych żołnierzy na wspaniały wypoczynek w Stanach Zjednoczonych. Dochód ze wszystkich licytacji zostanie w całości przekazany na ten właśnie cel – podkreśla Marcin Gortat, koszykarz, jedyny Polak grający w lidze NBA.

Zwycięzcy licytacji stać się mogą właścicielami chociażby piłki Realu Madryt z autografami piłkarzy, autografu Karla Bartosa, muzyka, byłego członka grupy muzycznej Kraftwerk, piłki z podpisem Marcina Gortata, a także koszulek, m.in. Mariusza Wlazłego z autografem siatkarza. Prawdziwą gratką jest pióro prezydenta Bronisława Komorowskiego (cena wywoławcza 1000 zł) oraz prezydencki kalendarz z podpisem głowy państwa.

Chętni mogą też licytować spotkania z gwiazdami sportu i muzyki. Fanów tego pierwszego może zainteresować chociażby sportowa jazda z Grzegorzem Grzybem, profesjonalnym polskim kierowcą rajdowym, wicemistrzem Polski w klasyfikacji generalnej w 2014 roku, zajęcia w łódzkiej akademii rajdowej dla dzieci, trening z Anitą Włodarczyk czy byłym siatkarzem, a obecnie trenerem Piotrem Gruszką.

Na aukcjach mogą też znaleźć coś dla siebie fani muzyki. – Kilka dni temu za 1000 złotych wylicytowano podwójne zaproszenie na koncert i spotkanie z zespołem Afromental. Planujemy jeszcze wystawić płytę zespołu Lemon z autografem oraz dwa zaproszenia na premierowy koncert zespołu oraz prywatny koncert grupy Video w domu zwycięzcy aukcji – mówi Paweł Stalmach.


Chętnych do pomocy przybywa

Aukcje będę trwały do końca grudnia. – Aby zdobyć unikatowe przedmioty, każdy z nas poświęcił sporo czasu. Osoby, do których zwracamy się o podarowanie przedmiotów na aukcję, najczęściej reagują bardzo pozytywnie. Gdy mówimy o celu, bardzo chętnie włączają się w nasz projekt – mówi Paweł Stalmach.

Dlatego w ciągu najbliższego miesiąca na profilu użytkownika Fundacja_MG13 na Allegro wciąż pojawiać się będą kolejne przedmioty i oferty spotkań. Organizatorzy zdradzają,  że już niebawem do kupienia będzie meczowa koszulka Mariusza Czerkawskiego z czasów jego gry w lidze hokeja NHL, szyta na miarę sukienka najpopularniejszej w Polsce blogerki „Maffashion” oraz piłka polskich siatkarzy z autografami.

Marcin Gortat i założona przez niego Fundacja MG13 „Mierz wysoko” od kilku już lat współpracuje z wojskiem i wspiera środowisko weteranów i ich rodzin. Fundacja jest m. in. współorganizatorem kolonii i obozów dla dzieci polskich uczestników misji.

Jedyny Polak w NBA wspiera także wizerunkowo żołnierzy. W tym roku wziął udział w kampanii społecznej „Szacunek i wsparcie”, mającej zwiększyć poważanie społeczeństwa dla polskich weteranów.

PG

autor zdjęć: arch. Fundacji MG13

dodaj komentarz

komentarze


Polki pobiegły po srebro!
 
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Dzień zwycięstwa. Na wolność Polska musiała czekać
Krwawa noc pośród puszczy
Na straży nieba
Wioślarze i triatlonistka na podium
Po przeprawie ruszyli do walki
Żołnierze ewakuują Polaków rannych w Gruzji
Pływacy i maratończycy na medal
Gry wojenne w szkoleniu
I zdobyliśmy!
Ameryka daje wsparcie
Pytania o europejską tarczę
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
MON o bezpieczeństwie szkoleń na poligonach
Układ nerwowy Mieczników
Obradował Komitet Wojskowy Unii Europejskiej
Więcej hełmów dla żołnierzy
Systemy obrony powietrznej dla Ukrainy
Pierwsi na oceanie
„Przekazał narodowi dziedzictwo myśli o honor i potęgę państwa dbałej”
Sojusznicy ćwiczą w Drawsku
Rajd ku czci saperów
MON przedstawiło w Senacie plany rozwoju sił zbrojnych
Mobilne dowodzenie
Armia Andersa w operacji „Honker”
Polscy żołnierze stacjonujący w Libanie są bezpieczni
Jak zwiększyć bezpieczeństwo cywilów?
W obronie wschodniej flanki NATO
Zmiany w dodatkach stażowych
NATO on Northern Track
Flota Bayraktarów w komplecie
Wojskowi medycy niosą pomoc w Iraku
Polsko-australijskie rozmowy o bezpieczeństwie
Premier odwiedził WZZ Podlasie
Mięśnie czy głowa, czyli jak przejść selekcję
Abramsy w pętli
Pamiętamy o bohaterach z Piedimonte
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bohater odtrącony
Morska Jednostka Rakietowa w Rumunii
Prezydent chce wzmocnienia odporności państwa
Camp Miron. Amerykańscy specjalsi w Polsce
Wojna w świętym mieście, epilog
Wielki triumf 2 Korpusu Polskiego
„Pierwsza Drużyna” na start
Święto Oddziału Specjalnego ŻW
Uwaga, transformacja!
Test współpracy dla bezpieczeństwa
„Wakacje z wojskiem”, czyli plan na lato
„Ta ziemia do Polski należy…”
Zanieśmy lepszą Polskę następnym pokoleniom
Wyszkolenie sprawdzą w boju
Zapraszamy na Festiwal
Serwis K9 w Polsce
Wojskowe Oscary przyznane!
Dwa srebrne medale kajakarzy CWZS-u
Polska wiktoria na Monte Cassino
Szef MON-u: nie można oswajać się z wojną
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO