moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szkolenie doskonalące dla kandydatów na podoficerów

W 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej rozpoczęła się kolejna edycja szkolenia doskonalącego dla kandydatów na słuchaczy szkoły podoficerskiej.


8 rano 13 października. Gęsta mgła ściele się nisko przy ziemi. Na Placu Apelowym kompleksu koszarowego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej przy ulicy 1-go Maja stoją żołnierze. To „Zawiszacy” 2 batalionu zmechanizowanego. Zastępca dowódcy brygady płk Piotr Bieniek przyjmuje meldunek od dowódcy uroczystości. Wśród stojących na placu żołnierzy znajdują się również kandydaci na słuchaczy szkoły podoficerskiej w Poznaniu, którzy wezmą udział w szkoleniu doskonalącym. To do nich zwraca się płk Bieniek mówiąc „życzę Wam wytrwałości w dążeniu do celu, gdyż tylko najlepsi z Was będą mieli okazję stanąć do egzaminów na szkołę podoficerską. Szkolenie doskonalące uważam za rozpoczęte”.

To już kolejna edycja szkolenia doskonalącego dla kandydatów na słuchaczy szkoły podoficerskiej w Poznaniu realizowana w brygadzie. Zasadniczym celem szkolenia jest doskonalenie i sprawdzenie umiejętności i wiedzy kandydatów na podoficerów z taktyki, regulaminów, wychowania fizycznego i szkolenia ogniowego. Podczas szkolenia żołnierze przechodzić będą sprawdziany realizowane zgodnie z „Regulaminem egzaminu wstępnego dla kandydatów na podoficerów z korpusu szeregowych zawodowych w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych”. Spośród stojących na Placu Apelowym kandydatów na słuchaczy wybrani zostaną najlepsi – ci, którzy pojadą na egzaminy do szkoły podoficerskiej w Poznaniu. Organizatorem szkolenia jest pomocnik dowódcy ds. podoficerów st. chor. Benedykt Komarzewski.

Tekst: kpt. Dariusz Guzenda

red. PZ

autor zdjęć: arch. 15BZ

dodaj komentarz

komentarze


USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Kraków zaprosił weteranów
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Sportowe jubileusze
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Koło zamachowe gospodarki
Na granicy stratosfery
Wsparcie ma znaczenie
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Minister obrony RFN w Polsce
Umowa na pociski do Patriotów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Śmierć w sercu Azji
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Święto DGRSZ
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Stała baza wojsk USA w Polsce
Zełenski traci Order Orła Białego?
Podchorążowie w dżungli
Ważne decyzje w Brukseli
Bezzałogowce zdobyły Paryż
Królestwo pojazdów
Innowacje dla bezpieczeństwa
Mundur, medale i duma
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Krok w stronę pokoju
Polska szykuje się do produkcji Panter
Zbrodnicza farsa
Orka tuż, tuż
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Lotnicze święto w Lesznie
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Premier powołał nową wiceminister obrony
AMW oferuje mieszkania
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Równanie z „Iksem”
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Co Polska oferuje na Eurosatorach
F-35 Changes Everything
„Strzała weterana” spaja środowisko
Na straży nieba
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Trening działań połączonych
Podróż w ciemność
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Generał z cienia
Polski wkład w operację „Overlord”
Kolejny polski F-35 wykonał pierwszy lot
Pancerny Poznań
Apetyt Smoka rośnie
Marsz gąsienicowych kolumn
Bez zmian w emeryturach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO