moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Klasy mundurowe stanęły na podium

Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Lubania Śląskiego zwyciężyła z zawodach zorganizowanych na Centralnym Zlocie Klas Mundurowych „Żagań 2014”. Miejsca na podium zajęli też uczniowie ze szkół w Kielcach i Żaganiu. W imprezie wzięło udział 600 uczniów z całej Polski.



O miano najlepszej szkoły z klasami o profilu mundurowym rywalizowało 17 reprezentacji. Poza konkursem wystartowała młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 z Legnicy. W każdej reprezentacji o punkty walczyło 30 zawodników. Rywalizacja podczas strzelania, marszobiegu i w części kulturalno-oświatowej była bardzo wyrównana. – Zwycięska drużyna wygrała różnicą punktu nad trzema innymi. O miejscach od drugiego do czwartego w klasyfikacji generalnej zadecydowała wyższa lokata w klasyfikacji marszobiegu – mówi kpt. Jakub Wołyński, zastępca przewodniczącego komitetu organizacyjnego zawodów ds. sportowych.

Pod wrażeniem jest też pomysłodawca zlotu st. chor. sztab. rez. Bogdan Fiałkowski, wiceprezes Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando. – Regulamin zawodów opracowaliśmy z końcem maja. Nie wiem, kiedy reprezentacje zdążyły się tak przygotować do imprezy – mówi prezes. Podkreśla, że drużyny świetnie wypadły pod względem fizycznym i strzeleckim.


Finisz drużyny z Lubania Śląskiego. Film: Jacek Szustakowski

Zdecydował bieg

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej z Lubania Śląskiego zdobyła w „generalce” 14 punktów: 7 za marszobieg (liczba punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach odpowiada zajętemu miejscu), 2 za strzelanie i 5 za autoprezentację i piosenkę marszową. Drużyna Niepublicznego Technikum Zawodowego Zakładu Doskonalenia Zawodowego z Kielc wywalczyła 15 oczek: 2 za marszobieg, 5 za strzelanie i 8 za blok kulturalno-oświatowy. Natomiast zdobywcy trzeciego miejsca – reprezentanci Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych z Żagania – również zgromadzili 15 punktów. Drużyna z placówki położonej w niedalekim sąsiedztwie miejsca rozgrywania zawodów – poligonu Karliki – zajęła trzecią lokatę w marszobiegu, 10. w zawodach strzeleckich i drugą za autoprezentację i piosenkę marszową.

Tuż za podium w „generalce” uplasowała się reprezentacja Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika z Konina. Drużyna z tej placówki medalową pozycję przegrała na marszobiegu – była dopiero dziesiąta. Mimo najlepszego wyniku uzyskanego w zawodach strzeleckich i czwartego w części kulturalno-oświatowej młodzież z Konina wróci bez medalu z najważniejszej klasyfikacji.

Statuetki dla najlepszych

Najlepsze zespoły w klasyfikacji generalnej i poszczególnych konkurencjach otrzymały nagrody rzeczowe i statuetki. Nagrodą indywidualną wyróżniono Dariusza Wawrzyniaka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Lubania Śląskiego. Współorganizator zlotu – Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando – postanowił dodatkowo uhonorować tego ucznia za uzyskanie wyniku 50 punktów na 50 możliwych podczas strzelania z broni krótkiej, które odbyło się w ramach szkolenia na poligonie Karliki.


Wyniki

Klasyfikacja generalna
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Lubania Śląskiego – 14 punktów (w tym 7 za marszobieg, 2 za zawody strzeleckie, 5 za autoprezentację i piosenkę marszową)
2. Niepubliczne Technikum Zawodowego ZDZ z Kielc – 15 (2, 5, 8)
3. Zespół Szkół Tekstylno-Handlowych z Żagania – 15 (3, 10, 2)
4. Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika z Konina – 15 (10, 1, 4)
5. Zespół Szkół nr 2 z Nowego Sącza – 17 (5, 11, 1)
6. VI Liceum Ogólnokształcące z Torunia – 19 (1, 8, 10).

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Psiakrew, harmata!
Debata o bezpieczeństwie
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Testy autonomicznego Black Hawka
Wojskowe roboty prosto z Polski
Akcja młodego terytorialsa
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Tu będą się kształcić specjaliści od „niewidocznego pola walki”
Historyczny triumf terytorialsa
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Szef MON-u: polskie Patrioty nie trafią na Bliski Wschód
Daglezja bez tajemnic
Pierwsze K9 w Braniewie
Początek wielkiej historii
Kosmiczne bezpieczeństwo
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Terytorialsi strzelali z nowych Grotów
Świąteczne dowody wdzięczności i pamięci
NATO coraz silniejsze
Rezerwa na nowo
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Gen. broni Piotr Błazeusz na nowym stanowisku
Polski sukces w Duńskim Marszu
Zanim pojadą na wojnę
Wypadek w PKW UNIFIL
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Pasja i fart
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Syndrom Karbali
Zostać pilotem Apache’a
Prototyp E-7 dla USAF
Fińska armia luzuje rygory
Our Only One
Chłód Bałtyku
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Ratunek na szczycie
Praktyki w AMW, czyli morska sztafeta
Widok z kosmosu
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Muzeum na fali
Borsuki wyszły w pole
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Buty żołnierzy po nowemu
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Adaptacja i realizm
Strzelecki sprawdzian u mińskich żandarmów
Nie tylko błękitne berety
Morski lis na polowaniu
Sztuka spadania
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
F-16 na straży
Wychodzą z cienia. Terytorialsi świętują Dzień Dumy z Munduru
Wojskowe Targi Służby i Pracy wkrótce w całej Polsce
NATO i USA o Iranie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO