moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Młodzież walczyła o puchar szefa MON

Drużyny reprezentujące Ligę Obrony Kraju okazały się najlepsze w XX Mistrzostwach Sportowo-Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej. W rywalizacji dziewcząt triumfowała ekipa z Chrzanowa, a wśród chłopców zawodnicy z Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego LOK z Rzeszowa. Jubileuszowe zawody odbyły się w Giżycku.



Zawodnicy musieli się wykazać dużą sprawnością fizyczną. Zespoły pokonywały m.in. przeszkody rozmieszczone na naziemnym torze sprawnościowym oraz przeszkodę wodną po linie. Uczestnicy musieli też ładować magazynek, strzelać z pistoletu pneumatycznego oraz pokonać – marszem i biegiem – trasę o długości 17 km. O zwycięstwie w zawodach decydowała suma punktów zdobyta na punktach kontrolnych obu etapów.

W dwudniowej imprezie startowało 16 pięcioosobowych zespołów młodzieżowych oraz pięć poza konkursem, które walczyły o puchar dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. O zwycięstwo wśród dziewcząt rywalizowało pięć ekip, w tym jedna ze Szwecji. W kategorii chłopców o pierwsze miejsce walczyło 10 zespołów z Polski i jeden ze Szwecji. W oddzielnej klasyfikacji startowały wojskowe drużyny wystawione przez 15 GBZ.

W rywalizacji dziewcząt zespół z Chrzanowa wyprzedził ekipę ze Szwecji i team wystawiony przez Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej z Janowa Lubelskiego. Wśród chłopców triumfowała drużyna z rzeszowskiego Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego LOK. Wyprzedzili kolegów z SAS z Janowa Lubelskiego i z Uczniowskiego Klubu Sportowego Victoria Białystok. Natomiast puchar od gen. bryg. Sławomira Kowalskiego, dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, zdobyła drużyna z batalionu czołgów. Drugie miejsce w klasyfikacji wojskowej zajęła ekipa z dywizjonu przeciwlotniczego, a trzecie z 2 Batalionu Zmechanizowanego.


Organizatorem mistrzostw po raz siódmy było Towarzystwo Twierdzy Boyen w Giżycku i giżycka Brygada przy współudziale władz samorządowych i 24 Wojskowego Oddziału Gospodarczego z Giżycka. W imieniu szefa resortu obrony narodowej nagrody najlepszym drużynom wręczał dyrektor Departamentu Wychowania i Promocji Obronności płk Jerzy Gutowski. 21. edycja zawodów odbędzie się za rok w Lublińcu – organizatorami mistrzostw będzie Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec i Jednostka Wojskowa Komandosów.

szus

autor zdjęć: kpt. Dariusz Guzenda

dodaj komentarz

komentarze

~scooby
1408999440
weźcie firmę niech wam pomaluje i zakonserwuje te słupki i drewno.
39-FF-C3-6D

Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Bezpieczeństwo to priorytet
Nowa linia kolejowa w Małopolsce
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Buzdygany – nagradzamy najlepszych
Szlify pod lodem
Kosiniak-Kamysz: Pieniądze z SAFE są bardzo potrzebne
Powstaje nowa fabryka Jelcza
Nowe brygady i inwestycje WP
Outside the Box
Północnica, czyli nocne szkolenie terytorialsów
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Nowe amerykańskie pociski uderzyły w Iran
Są pierwsze działania po wyjściu Polski z konwencji ottawskiej
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
ORP „Wodnik” zimową porą
Cios w serce reżimu
Rośki i Borsuki kuszą SAFE-m
Borsuki, ognia!
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Piekło „Pługa”
Debiut ogniowy Borsuków
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Przeprawy na Odrze
Wózki na Leopardy
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Gala MMA coraz bliżej
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Wojsko na pomoc Polakom na Bliskim Wschodzie
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Wojskowi w akcji po tragedii w DPS-ie
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Drony w akcji: operatorzy z 17 BZ pokazali swoje możliwości
Walka o pierwszą dziesiątkę
Polsko-słowacka współpraca zbrojeniowa
Polski bezzałogowy myśliwiec dla Turcji
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
METS po nowemu
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Cichy zwiadowca dla polskiej armii
Oko na Bałtyk
Kosmiczny nadzór
Zagrzmiały K9 Thunder
Nie pozwala spocząć na laurach
Zacięta walka o medale pod siatką
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Wyższa rekompensata dla rannych weteranów
Nie stracić głowy w razie zagrożenia
Nie ma nudy
Koniec olimpijskich zmagań
The Army Builds Drones
Medycyna i wojsko łączą siły
Kaszubia dla lokalnej społeczności
Together on the Front Line and Beyond

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO