moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Pożegnanie dowódcy

Siedemnaście lat nieprzerwanej służby na okrętach 13. Dywizjonu Trałowców. Dziesięć kolejnych lat pokładowej, wysoko ocenianej przez przełożonych kariery okrętowej, od dowódcy działu do dowódcy okrętu. Siedem ostatnich na stanowisku dowódcy grupy okrętów. Wczoraj dowodził po raz ostatni (…).

Zgodnie z marynarską tradycją, na wodach Zatoki Gdańskiej załoga trałowca ORP Gopło – nie ukrywając wzruszenia – pożegnała swojego dowódcę. Podczas uroczystej zbiórki, na rufie trałowca, dowódca jednostki kmdr ppor. Artur Rożek podziękował załodze za wspólną służbę. „Nikt z Was nigdy mnie nie zawiódł. W każdej sytuacji mogłem liczyć na Was i na Wasze zaangażowanie w życie okrętowe. Jesteście najlepszą załogą, a dowodzenie Wami było dla mnie zaszczytem” - powiedział.

Z rąk dowódcy 13. Dywizjonu Trałowców kmdr por. Krzysztofa Rybaka przyjął postrzępiony przez wiatr i trudy marynarskiej służby proporzec dowódcy grupy. „Jaka służba, taki proporzec. Mam ogromną satysfakcję, że jest rozdarty i postrzępiony. To oznaka, że na moim okręcie załoga nie próżnowała i z należytym zaangażowaniem wykonywała stawiane przed nami zadania. Za to Wam serdecznie dziękuję.” – zwrócił się do załogi kmdr ppor. Artur Rożek.


1 lipca, kmdr ppor. Artur Rożek obejmie stanowisko starszego specjalisty w Wydziale Oficerów Flagowych Inspektora Marynarki Wojennej. Wiąże się to z awansem na stopień komandora porucznika. Gratulacje.

Tekst i zdjęcia: kmdr ppor. Radosław Pioch

red. PZ

autor zdjęć: kmdr ppor. Radosław Pioch

dodaj komentarz

komentarze


Smak służby
Święto sportowców w mundurach
Plan na WAM
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
Pomagaj, nie wahaj się, bądź w gotowości
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Sportowcy podsumowali 2025 rok
Odnaleziono rozbitego drona w Lubelskiem
Obywatele chcą być wGotowości
Operacja „Szpej” nigdy się nie skończy
Nowe zasady dla kobiet w armii
Mundurowi z benefitami
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Śnieżnik gotowy na Groty
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Dzień wart stu lat
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Nowe zdolności sił zbrojnych
Polski „Wiking” dla Danii
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Niebo pod osłoną
Militarne Schengen
Cel: zniszczyć infrastrukturę wroga w górskim terenie
Szwedzi w pętli
Szef MON-u podsumował rok działania ustawy o obronie cywilnej
Niemieckie wsparcie z powietrza
Wszystkie Kormorany na wodzie
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Najdłuższa noc
Wojsko ma swojego satelitę!
Kontrakt na ratowanie życia
Panczeniści na podium w Hamar
Najlepsze projekty dronów nagrodzone przez MON
Gdy ucichnie artyleria
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Amunicja od Grupy WB
Kadłub ORP „Wicher” w drodze do stoczni
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Pływacy i panczeniści w świetnej formie
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Kalorie to nie wszystko
Bóg wojny wyłonił najlepszych artylerzystów
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Niemcy dla Tarczy Wschód
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Satelita MikroSAR nadaje
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Jaśminowe szkolenia na AWL-u
Combat 56 u terytorialsów
Gala Boksu na Bemowie
Trałowce do remontu
Nowe Warmate dla wojska
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Holenderska misja na polskim niebie
W ochronie granicy
Pancerniacy jadą na misję
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO