moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nadzieja sportu wojskowego na medal

Klaudia Breś, laureatka plebiscytu na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego w 2013 roku w kategorii „Nadzieja sportu wojskowego”, zajęła drugie miejsce w Zawodach o Puchar Świata w Monachium. W konkurencji – strzelanie z pistoletu pneumatycznego juniorka przegrała tylko z Chinką Wenjun Guo, dwukrotną mistrzynią olimpijską.


Zawodniczka Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz do finału w Bawarii dostała się z ósmego miejsca. W decydującej rozgrywce, w której nie liczyły się wyniki z eliminacji, zaimponowała świetną postawą. – To zasługa trenerów, którzy potrafili ją przygotować do strzelania w finałach według nowych zasad. Nie liczy się w nich to, co się zdobyło w kwalifikacjach. Strzelamy od nowa i, jak się okazuje, wszystko się może zdarzyć – mówi płk rez. Tomasz Kwiecień, prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. – Nieważne, że Klaudia awansowała z ósmego miejsca do finału. Liczy się ostatnia runda, a w niej pokazała, że jest twardą, odporną psychicznie zawodniczką i można na nią liczyć w każdej sytuacji.


W Monachium Polka przegrała tylko z doświadczoną Chinką Wenjun Guo, mistrzynią olimpijską z Pekinu (2008) i Londynu (2012). Chinka uzyskała wynik 200,3 pkt., a Polka 198,6. Trzecie miejsce zajęła Alejandra Zavala z Meksyku. – Rzadko się zdarza, aby juniorka zdobyła medal w Zawodach o Puchar Świata. A Klaudia wywalczyła srebro i to ze wspaniałym wynikiem – mówi prezes Kwiecień.

szus

autor zdjęć: arch. Zawiszy Bydgoszcz, Jolanta Samulewicz

dodaj komentarz

komentarze


Sojusznicza obrona
Niebawem dostawy karabinków Grot A3
Gdy ucichnie artyleria
Najdłuższa noc
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy
Prezydent złożył życzenia żołnierzom
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Wojsko z nowym programem rozwoju
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Noc na „pasku”
Ciepły dom dla bohaterki od żołnierzy WOT z Małopolski
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
Niebo pod osłoną
Nowa ręka dla weterana
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Pakiet umów na dostawy dla polskiego wojska
Cyberwiedza to ich wkład w obronność
Szukali zaginionych w skażonej strefie
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Koniec bezkarności floty cieni?
Plan na WAM
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Gladius dla Szczecińskiej Dywizji
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
ORP „Wicher” – pierwszy polski kontrtorpedowiec
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Trump i Zełenski zadowoleni z rozmów na Florydzie
Combat 56 u terytorialsów
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Zdarzyło się w 2025 roku – I kwartał
Gladiusy w Bursztynowej Dywizji
Piątka z czwartego wozu
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Misja na rzecz zdrowia
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Marynarz uratował turystkę w Tatrach
Snowboardzistka i pływacy na medal
Drony na wagę złota
PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Symbol polsko-rumuńskiego braterstwa broni
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Na tronie mistrza bez zmian
Przełomowy czas dla WZL-2
Mundurowi z benefitami
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Pancerniacy jadą na misję
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Nadbużańscy terytorialsi na patrolu konnym
Rekordowe wsparcie dla ZM „Tarnów”
Kto zostanie Asem Sportu?
Wielkopolanie powstali przeciw Niemcom
Wojsko ma swojego satelitę!
Odpalili K9 Thunder
Dyplomatyczna gra o powstanie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO