moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Piąte zwycięstwo kawalerzystów

Drużyna tomaszowskiej Kawalerii wygrała 2:1 w Woli Krzysztoporskiej z zespołem Ludowego Klubu Sportowego. To piąte w tym sezonie, a pierwsze w rundzie wiosennej, zwycięstwo wojskowych w piotrkowskiej klasie okręgowej. Bramki dla kawalerzystów strzelili: szer. Tomasz Stańczyk i Aleksander Wojewódzki.


Jesienią jedenastka Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria rozgromiła LKS z Woli Krzysztoporskiej 5:1. W rewanżu wojskowym już nie było tak łatwo pokonać rywala. Ostatnia drużyna w tabeli bardzo chciała w meczu przed własną publicznością zrehabilitować się za wysoką porażkę na Stadionie Miejskim w Tomaszowie Mazowieckim i zdobyć punkty na wagę wykaraskania się z pozycji „czerwonej latarni” piotrkowskiej okręgówki. W 16. minucie Piotr Drzewiecki uradował kibiców LKS strzeleniem pierwszego gola w meczu. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia 27 minut. Przed zmianą stron wyrównał szer. Tomasz Stańczyk. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 70. min Aleksander Wojewódzki.

– Gola straciliśmy po stałym fragmencie gry. Niestety, to nasza bolączka. Ambitnie dążyliśmy do wyrównania, ale nie potrafiliśmy skutecznie zakończyć dwóch-trzech dobrych sytuacji. Wreszcie w zamieszaniu podbramkowym w odpowiednim miejscu znalazł się Tomek Stańczyk i cieszyliśmy się z wyrównania – relacjonuje sierż. Piotr Mostowski, prezes Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria. – Olek Wojewódzki zwycięską bramkę zdobył po podaniu od st. szer. Norberta Duły – dodaje zadowolony z wyniku prezes. Miał się z czego cieszyć, gdyż w nerwowej końcówce gospodarze mieli szansę strzelić wyrównującego gola. Na szczęście świetną interwencją w doliczonym czasie gry popisał się rezerwowy bramkarz wojskowych Tomasz Płocki. – Wybronił „setkę”. Znakomicie zastąpił naszego doświadczonego bramkarza, kontuzjowanego st. sierż. Edwarda Adamczyka – twierdzi sierżant Mostowski.

W następnej kolejce, 4 maja, wojskowi podejmować będą na Stadionie Miejskim w Tomaszowie Mazowieckim drużynę Ludowego Klubu Sportowego z Lubochni. Najbliższy rywal Kawalerii zajmuje 12. lokatę w tabeli – tuż przed tomaszowianami. Wojskowi tracą do ludowców dwa punkty. Kawalerzyści mają więc o co walczyć – zwycięstwo zagwarantuje im długo oczekiwany awans w tabeli.

W Woli Krzysztoporskiej Kawaleria grała w składzie: Tomasz Płocki – Krystian Bożyk (od 46. min Krystian Bożyk), Kamil Krzemiński, Krzysztof Krawczyk, szer. Łukasz Lewandowski – st. szer. Norbert Duła, Sebastian Nowak, Aleksander Wojewódzki, Dominik Grabowski (od 80. min Sebastian Kawecki) – ppor. Mariusz Jaśkowski, Bartłomiej Kawecki (od 22. min szer. Tomasz Stańczyk).

szus

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Historia jest po to, by z niej czerpać
Konie dodawały pięciobojowi szlachetności
Jednym głosem w sprawie obronności
Apache i Chinook a sprawa polska
Koniec dzieciństwa
Terytorialsi dłużej będą wspierać Straż Graniczną
Speczespół wybierze „Orkę”
Wojsko podzieli się Merkurym 2.0
Maratońskie święto w Warszawie
Ograniczenia w ruchu lotniczym na wschodzie Polski
Kopuła nad bewupem
POLMARFOR, czyli dowodzenie na Bałtyku
Polskie „Tygrysy” nagrodzone w Portugalii
Żołnierz na urlopie i umowie zlecenie?
Brytyjczycy na wschodniej straży
Okiełznać Borsuka
Koniec pewnej epoki
Owad z drukarki
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Czarna taktyka terytorialsów
Weterani pamiętają
Na Baltexpo o bezpiecznym morzu
Ustawa schronowa – nowe obowiązki dla deweloperów
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Od doświadczeń z wojny do pokolenia Z
Rozwijanie śmigłowcowych zdolności
Europa ma być zdolna do obrony
Kraków – strategiczne centrum wojskowej medycyny
RAF nad Polską. Cel: patrolować i odstraszać
Przedwczesny triumf
Wyzwaniem – czas
Unia chce zbudować „mur dronowy"
Strategiczna inwestycja w Bumarze-Łabędy
W obronie gazoportu
Para ratowników i pies w kopalni złota
Natowska sieć rurociągów obejmie Polskę
Baltexpo ‘25 wystartowały
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Władze USA zapowiadają poważne zmiany w amerykańskiej armii
Zjednoczyć wysiłek w przeciwdziałaniu presji migracyjnej
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Abolicja dla ochotników
Kawaleria pancerna spod znaku 11
Dzień Bezpieczeństwa na Baltexpo
Trwa dobra passa reprezentantów Wojska Polskiego
Pływali jak morscy komandosi
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Kaczka wodno-lądowa (nie dziennikarska)
Nowe horyzonty medyków
Dziki na Legwanach
AWL zainaugurowała rok akademicki 2025/26
Wyspa komandosów i walka z morskim żywiołem
Żołnierze testują nowoczesne drony. To polska robota
Pokój na Bliskim Wschodzie? Podpisano kluczowe porozumienie
Jak skutecznie szkolić polskie wojsko?
Świadczenia mieszkaniowe w górę
Medale pięcioboistów Wojska Polskiego
Medycyna na trudne czasy
W wojsku orientują się najlepiej
Lubuscy pancerniacy sforsują Odrę
Drony w natarciu
„Road Runner” w Libanie
Rój bezzałogowców nad Orzyszem
Wioślarze mistrzami świata, a pięcioboiści znów na podium
Rekompensaty na nowych zasadach
Terytorialsi ćwiczyli taktykę i walkę z pożarem
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
W poszukiwaniu majora Serafina
GROM. Kulisy selekcji do jednostki specjalnej
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Wkrótce rusza pilotaż powszechnych szkoleń obronnych
Polski „Wiking” dla Danii
Kircholm 1605
Polsko-unijne rozmowy o „murze dronowym”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO