moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Delegacja z Akademii Dowodzenia Bundeswehry w AON

Pasjonująca dyskusja stała się udziałem uczestników 9 Połączonego Kursu Sztabu Generalnego Akademii Dowodzenia Bundeswehry w Hamburgu, którzy w ramach podróży studyjnej do Polski 26 marca odwiedzili Akademię Obrony Narodowej.


W imieniu rektora-komendanta Akademii Obrony Narodowej delegację przyjął prorektor ds. wojskowych i współpracy zagranicznej płk prof. dr hab. Dariusz Kozerawski w towarzystwie przedstawicieli  Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego, Wydziału Zarządzania i Dowodzenia oraz Pionu Doskonalenia Kursowego Oficerów.   

Grupa 12 niemieckich oficerów pod przewodnictwem kmdr. Joachima Gutowa z zainteresowaniem wysłuchała prezentacji na temat systemu szkolnictwa wojskowego w Polsce. Następnie gościom przedstawiona została kompleksowa prezentacja na temat Akademii Obrony Narodowej. Słuchacze kursu przejawiali bardzo żywe zainteresowanie szeregiem spraw, wynikających z łączenia przez AON działalności dydaktycznej w ramach krajowego systemu szkolnictwa wyższego z realizacją zadań stawianych przez Siły Zbrojne RP.

Następnie delegacja wysłuchała informacji dotyczących głównych aspektów bezpieczeństwa i obronności Polski w wymiarze regionalnym i globalnym. Pytania, które padły ze strony niemieckiej, dotyczyły strategii bezpieczeństwa, Białej Księgi Bezpieczeństwa Narodowego, sytuacji geopolitycznej Polski oraz budżetu Ministerstwa Obronny Narodowej. Co było do przewidzenia, część pytań dotyczyła problematyki bezpieczeństwa widzianej przez pryzmat relacji ukraińsko-rosyjskich.

Na zakończenie wizyty, oficerowie z Akademii Dowodzenia Bundeswehry odwiedzili laboratorium Jaśmin na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia.

Tekst: AON

red. PZ

autor zdjęć: AON

dodaj komentarz

komentarze


Kajakarze i judocy w medalowej formie
Sojusz kontra drony
Zmienił się dowódca, misja DORSZ pozostaje ta sama
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
W centrum uwagi
DOL(a) pilota
Śmierć w sercu Azji
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Groźny incydent w Libanie
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
Powitanie F-35 z Polską
Koszykarskie widowisko
Generał z cienia
Polski wkład w operację „Overlord”
Wielka gra na ukraińskim froncie
Od eksperymentu do elity NATO
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Najzdrowsi z najtwardszych
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Wsparcie ma znaczenie
Marsz prawdę ci powie
Gen. Chmielewski objął dowodzenie cyberwojskami
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
Jego ofiara – nasza pamięć
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
Saperzy rozglądają się za systemami bezzałogowymi
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Nowy Grot zatwierdzony
Trening działań połączonych
Równanie z „Iksem”
Kraków zaprosił weteranów
Uniforms Are Worn by Real People
Podróż w ciemność
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
Stała baza wojsk USA w Polsce
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Czerwieńsze będą…
SGWP: jest plan zakupu kolejnych F-35
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Bezpłatna komunikacja miejska w stolicy dla weteranów
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Bez zmian w emeryturach
Krok w stronę pokoju
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Na granicy stratosfery
Ruszyły największe targi obronne
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
Łączą nas wspólne cele
Podchorążowie w dżungli
Litwini z polskimi Gromami
Mechanicy poznawali tajniki naprawy K2
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO