moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dzień Obserwatora ćwiczenia „Bagram XV”

W czwartek, 27 marca 2014 roku, w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach odbędzie się Dzień Obserwatora ćwiczenia „Bagram XV” sprawdzającego gotowość dowództwa i sztabu Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) do misji w Afganistanie.


Ćwiczenie „Bagram XV” to ostatni etap przygotowania polskich żołnierzy do afgańskiej misji. Specyfika tej edycji polega na tym, że w związku z planowanym zakończeniem misji znacząco zmieniły się zadania Polskiego Kontyngentu Wojskowego funkcjonującego w ramach Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie. Ponadto za przygotowanie i przeprowadzenie ćwiczenia po raz pierwszy odpowiada Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych (DORSZ).

Podczas dnia otwartego ćwiczenia zaprezentowany zostanie pokaz dynamiczny sprzętu, jakim dysponuje kontyngent, będzie można zapoznać się ze strukturą i zadaniami XV zmiany PKW oraz przebiegiem ćwiczenia. Zaplanowany jest również briefing prasowy z udziałem m.in. dowódcy operacyjnego rodzajów sił zbrojnych.

Przedstawiciele mediów zainteresowani udziałem w Dniu Obserwatora proszeni są o przesłanie poniższych danych do 27 marca 2014 r. do godz. 8.30 na adres: mpietrzak@mon.gov.pl
- imię i nazwisko;
- nr legitymacji prasowej lub innego dokumentu tożsamości ze zdjęciem;
- nazwę redakcji;
- telefon kontaktowy;
- numer rejestracyjny i markę pojazdu;

Wszystkich akredytowanych dziennikarzy prosimy o przybycie do Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach (ul. Wojska Polskiego 300) w dniu 27 marca 2014 r.
do godz. 9.30 (brama główna Centrum).

*****
Obecna, XV zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego została sformowana przez 10 Opolską Brygadę Logistyczną i wzmocniona żołnierzami 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, w tym 1 Warszawskiej Brygady Pancernej i 5 Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór, oddziału Żandarmerii Wojskowej z Bydgoszczy oraz wojsk specjalnych. Dowódcą kontyngentu jest pułkownik Adam Słodczyk, dowódca 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.

Tekst: mjr Marek Pietrzak, rzecznik prasowy ćwiczenia

red. PZ

autor zdjęć: DORSZ

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nowe stanowiska i nowe dowództwo
Sprawdzian dla zawiszaków
Logistycy pod lupą
Polsko-estońska współpraca
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
JW Agat: idziemy po młodych!
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Szkarłatne obroże dla najlepszych czworonogów
Trump: dodatkowe 5 tys. żołnierzy do Polski
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Bieg ku pamięci bohaterów
Wodny chrzest Borsuków
Groźny incydent w Libanie
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Koniec odliczania, wielki dzień Wojska Polskiego
Poznaj tajemnice Husarza
Jak wojsko chroni lotniska?
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Ostatni most
Czerwieńsze będą…
Biało-czerwona na Monte Cassino
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Skrzydlaci komandosi
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Nie tylko wojsko na rzecz obronności
Symbol skupiający wiele znaczeń
Od cyberkursu po mundurówkę
Kosmiczna suwerenność Wojska Polskiego
Ryś w boksie
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Czekamy na F-35
Wojskowe drony nad Polską nie są rosyjskie
Relacje wojskowe Polski i USA – żołnierze, kontrakty, infrastruktura
Desant na Odrze
Silniki do Abramsów pod fachową opieką
Armia testuje roboty do transportu
Husarze już w Polsce!
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Początek wielkiej historii
F-35 Husarz lada moment w Polsce! Latający multitool
Wojsko zaprasza rodziny
Strzelnice w Świętoszowie na nowo
Generał z cienia
Adaptacja i realizm
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Będą rozmowy w sprawie wojsk US Army w Polsce
Ukraina kształtuje przyszłość wojny
Huta Częstochowa bliżej wojska
Nowe centrum badawcze w Jaśle
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Ready for Every Scenario
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Wojsko szuka specjalistów. Sprawdź, czy masz kwalifikacje
Wypadek w PKW UNIFIL
NATO i USA o Iranie
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Syndrom Karbali
Terroryści pod Kaliszem, czyli ćwiczenia ratownicze
WAT wzmacnia „opelotkę”
Bez zmian w emeryturach

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO