moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zgoda na misję OBWE to gra Kremla

Władimir Putin zgodził się na misję OBWE na Ukrainie, ale to pozorowany ruch. Bo ze strony Rosji nie widać cienia dobrej woli – mówi Marek Siwiec, były szef BBN, obecnie eurodeputowany partii Twój Ruch.

Na Krymie rosyjskie wojska przejmują kolejne strategiczne obiekty. Nie wierzę, że wysłanie tam misji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie może zmienić sytuację. Choć Putin przystał na propozycję kanclerz Angeli Merkel, by powołać międzynarodową grupę kontaktową pod kierownictwem OBWE do mediacji politycznej między Rosją a Ukrainą, to jasno widać, że Moskwa robi trzy kroki do przodu i dwa do tyłu. Dziś mówi się o międzynarodowej komisji, a jednocześnie prowokatorzy demonstranci inspirują zamieszki w Doniecku. Nie widać cienia dobrej woli ze strony Rosji, inaczej zaprzestałaby ona wysyłania wojsk na Krym.

Rosja pokazała fatalny wizerunek całego kraju, występując w roli międzynarodowego bandyty. Dlatego widzę ciemny scenariusz na najbliższe dni – Unia Europejska będzie stosować presję dyplomatyczną, ale trwa pełzająca inwazja, która może doprowadzić do rozpadu Ukrainy.

Marek Siwiec
były poseł, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Od 2004 deputowany do Parlamentu Europejskiego. W 2006 roku był przewodniczącym misji obserwacyjnej wyborów na Ukrainie.

autor zdjęć: www.mareksiwiec.pl

dodaj komentarz

komentarze


Nieznani sprawcy wysadzili tory
Dywersja na kolei. Są dowody
„Road Runner” w Libanie
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
My, jedna armia
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Sukces Polaka w biegu z marines
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Dolny Śląsk z własną grupą zbrojeniową
Kosmiczna wystawa
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Plan na WAM
Dzień wart stu lat
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Wojskowy bus do szczęścia
Awanse w dniu narodowego święta
Gdy ucichnie artyleria
Standardy NATO w Siedlcach
Polskie Homary za kołem podbiegunowym
Brytyjczycy na wschodniej straży
Im ciemniej, tym lepiej
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Mity i manipulacje
Marynarze podjęli wyzwanie
Polski „Wiking” dla Danii
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
„Zamek” pozostał bezpieczny
Pięściarska uczta w Suwałkach
Nowe zasady dla kobiet w armii
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Czy to już wojna?
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Formoza – 50 lat morskich komandosów
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Kaman – domknięcie historii
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Ułani szturmowali okopy
Torpeda w celu
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Is It Already War?
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Mundurowi z benefitami

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO