moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Inspekcja żołnierzy ukraińskich w ramach Dokumentu Wiedeńskiego

18 lutego w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej wizytowała delegacja przedstawicieli Sił Zbrojnych Ukrainy wraz z polską grupą towarzyszącą, w ramach kontroli dotyczącej realizacji postanowień Dokumentu Wiedeńskiego.


Pełniący obowiązki dowódcy 25 BKPow pułkownik Adam Grela po przywitaniu delegacji ukraińskiej przedstawił prezentację na temat brygady, jak również sprzętu oraz uzbrojenia, w które wyposażeni są kawalerzyści.

Żołnierze ukraińscy zapoznali się z obiektami szkoleniowymi, takimi jak: symulator pola walki „Śnieżnik”, gdzie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. Ponadto na terenie strzelnicy w Tomaszowie Mazowieckim żołnierze 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej zaprezentowali gościom uzbrojenie znajdujące się w wyposażeniu plutonu szturmowego.

Następnym etapem inspekcji było lotnisko w Nowym Glinniku. Goście zapoznali się tam ze sprzętem jednostek lotniczych: 7 Dywizjonu Lotniczego oraz Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej. Uzbrojenie to zostało zaprezentowane w formie statycznej, jak również w ramach pokazu dynamicznego, przewidującego działanie taktycznej grupy bojowej (połączonego komponentu lądowego i lotniczego) na obiekt przeciwnika.

Nieodłącznym elementem pokazu było przedstawienie możliwości doskonalenia pilotażu przez personel latający na symulatorze śmigłowca W3W Klaudia. Na zakończenie inspekcji płk Grela wręczył przedstawicielowi komisji ryngraf 25 BKPow.

Dokument Wiedeński jest dokumentem stanowiącym o środkach budowania zaufania i bezpieczeństwa w Europie w ramach, którego przekazywane są informacje dotyczące konwencjonalnych sił zbrojnych, organizacji, uzbrojenia oraz planowania obronnego.

Tekst: por. Tomasz Pierzak

red. PZ

autor zdjęć: por. Tomasz Pierzak, st. chor. Sebastian Rżanek

dodaj komentarz

komentarze


Śmigłowiec przyszłości dla NATO
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
Abordaż z polskim wsparciem
Legion Medyczny na poligonie
PGZ o koalicji antybalistycznej
Coraz więcej Alpha Scramble
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Wsparcie ma znaczenie
Trudne początki polskich bombowców
PKW Irak zostaje w Jordanii
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zapraszamy na defiladę
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Laserowa broń na drony powstaje na WAT
Azjatycka szansa
„Wicher" wkrótce na wodzie
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Jak obronić się przed dronami?
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Od arkusza blachy do gotowego Miecznika
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Młodzi medycy na poligonie
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Produkcja Husarzy nie zwalnia tempa
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Generał w niewoli
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Szachownica na Wisłostradzie
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
18 Stołeczna BOT z własnym sztandarem
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Cyfrowa tarcza F-16
Z prądem i pod prąd
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Wieńce dla pomordowanych na warszawskiej Woli
MON i MSZ o szczycie NATO
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Odnaleziono „Roja”
Nocna próba na Wisłostradzie
Nowe wyrzutnie dla polskiego wojska
Bataliony przyszłości
Morska parada 15 sierpnia
Powietrzna defilada
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
Lubawa wyposaży saperów
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Co zobaczymy na defiladzie w Święto Wojska Polskiego?
Walka, entuzjazm i nadzieja
Gorący lipiec PKW Łotwa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO