moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowe dowództwo w OSŻW w Mińsku Mazowieckim

Pułkownik Tomasz Szoplik przejął dowodzenie specżandarmami z Mińska Mazowieckiego. 12 lutego odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków komendanta Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.


Podpułkownik Jacek Kazimierski przekazał obowiązki dotychczasowemu zastępcy komendanta Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie płk. Tomaszowi Szoplikowi.

W uroczystości uczestniczyli m.in. komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. dyw. dr Mirosław Rozmus, przedstawiciele władz samorządowych, dowódcy jednostek i instytucji wojskowych oraz służb współpracujących na co dzień z oddziałem specjalnym, a także kadra kierownicza Żandarmerii Wojskowej, żołnierze i pracownicy mińskich jednostek ŻW oraz byli żołnierze formacji.

W swoim wystąpieniu komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. dyw. dr Mirosław Rozmus, dziękując za wysoki poziom realizowanych zadań, podkreślił, że Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, jako wiodąca jednostka żandarmerii, stał się kuźnią kadr przygotowującą do kolejnych, wyższych stanowisk służbowych. Generał Rozmus podziękował ppłk. Kazimierskiemu za osiągnięcia, jakich dokonał w czasie służby w oddziale, natomiast płk. Szoplikowi, żołnierzom i pracownikom jednostki złożył najlepsze życzenia.

Podpułkownik Kazimierski podziękował żołnierzom i pracownikom wojska za pracę i trud włożony w codzienne obowiązki służbowe oraz życzył wielu sukcesów w dalszej służbie i pracy. Podziękował również wszystkim udzielającym wsparcia i współdziałających z oddziałem. Swojemu następcy płk. Szoplikowi przekazał życzenia wszelkiej pomyślności i żołnierskiego szczęścia.

Podpułkownik Kazimierski będzie kontynuował służbę w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej na stanowisku szefa Oddziału Gotowości Bojowej i Mobilizacyjnej.

Z kolei obejmujący obowiązki komendanta oddziału płk Tomasz Szoplik podziękował za zaufanie, jakim został obdarzony. – Dowodzenie takimi żołnierzami daje mi podstawy do spokojnego patrzenia w przyszłość, bez obaw o realizację wyznaczonych celów – stwierdził nowo wyznaczony dowódca.

W tym dniu stanowiska służbowe w oddziale objęli również ppłk Marek Lupa i ppłk Sławomir Niemirka.

Podpułkownik Marek Lupa dotychczas pełniący obowiązki szefa szkolenia w oddziale został wyznaczony na stanowisko zastępcy komendanta – szefa sztabu OSŻW w Mińsku Mazowieckim.

Natomiast ppłk Sławomir Niemirka ze stanowiska szefa Wydziału Szkolenia Specjalistycznego w Komendzie Głównej ŻW przystąpił do wykonywania obowiązków na stanowisku szefa szkolenia w OSŻW w Mińsku Mazowieckim.

Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów.

Tekst: kpt. Zbigniew Dobrzyński

red. PZ

autor zdjęć: Marcin Gójski

dodaj komentarz

komentarze


Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Kosmiczna wystawa
Dolny Śląsk z własną grupą zbrojeniową
Dzień wart stu lat
Ogień z Leopardów na Łotwie
Plan na WAM
My, jedna armia
Polska, Litwa – wspólna sprawa
Awanse w dniu narodowego święta
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Marynarze podjęli wyzwanie
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
Historyczna przeprowadzka do Cytadeli
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Żołnierze pomagają w akcji na torach
Nowe zasady dla kobiet w armii
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Dywersja na kolei. Są dowody
Ułani szturmowali okopy
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
Brytyjczycy na wschodniej straży
„Horyzont” przeciw dywersji
Is It Already War?
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Dostawa Homarów-K
„Zamek” pozostał bezpieczny
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Polski „Wiking” dla Danii
Obrońcy Lwowa z 1939 roku pochowani z honorami
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Mundurowi z benefitami
Święto wolnej Rzeczypospolitej
„Łączy nas bezpieczeństwo”. Ruszają szkolenia na Lubelszczyźnie
Nowe K9 w Węgorzewie i Toruniu
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Polskie Homary za kołem podbiegunowym
Kapral Bartnik mistrzem świata
Militarne Schengen
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Gdy ucichnie artyleria
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Merops wdrażany natychmiast
Standardy NATO w Siedlcach
Nieznani sprawcy wysadzili tory
Borsuki zadomowiły się na poligonie
Torpeda w celu
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Im ciemniej, tym lepiej
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Dodatkowe zapory
Mity i manipulacje
Pięściarska uczta w Suwałkach
Sukces Polaka w biegu z marines
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Studenci ewakuowali szpital
„Road Runner” w Libanie
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Wojskowy bus do szczęścia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO