moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie dowódcy batalionu

Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej pożegnał dowódcę 1 Batalionu Zmechanizowanego.


7 stycznia żołnierze 1 Batalionu Zmechanizowanego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej stanęli na uroczystej zbiórce. Wtedy to na placu apelowym kompleksu koszarowego brygady w Orzyszu dowódca batalionu ppłk Dariusz Kryński pożegnał się ze swoimi żołnierzami.

Odchodzącego na stanowisko szefa Szkolenia w 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie oficera pożegnał dowódca brygady gen. bryg. Sławomir Kowalski. Obowiązki dowódcy batalionu czasowo przyjął zastępca dowódcy – szef sztabu batalionu mjr Adam Krysiak. Obaj oficerowie złożyli dowódcy brygady meldunki o zdaniu i objęciu obowiązków.

Generał Kowalski serdecznie podziękował ppłk. Kryńskiemu za trud i zaangażowanie podczas dowodzenia batalionem. Jednocześnie życzył mu sukcesów na kolejnym stanowisku służbowym w innej już, niestety, jednostce.

Na pamiątkę służby w brygadzie z rąk generała Sławomira Kowalskiego ppłk Kryński otrzymał wierną imitację polskiej szabli kawaleryjskiej wz.34.

Ppłk Dariusz Kryński ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Pierwsze stanowisko służbowe, dowódcy plutonu zmechanizowanego w 33 Pułku Zmechanizowanym, objął w 1992 roku. Od 1995 roku związany był z 13 Brygadą Zmechanizowaną w miejscowości Czarne koło Szczecinka, gdzie rozpoczął służbę na stanowisku dowódcy kompanii, a następnie awansował na stanowisko dowódcy batalionu. W roku 1996 ukończył Wyższy Kurs Doskonalenia Oficerów – dowódców batalionu piechoty. W 1999 roku został szefem sztabu Polsko-Litewskiego Batalionu Sił Pokojowych, gdzie w roku 2006 awansował na stanowisko zastępcy dowódcy batalionu. W 2006 roku ukończył studia magisterskie w Akademii Podlaskiej na kierunku Zarządzanie i Marketing, a rok później studia podyplomowe Przywództwa i Negocjacji w Akademii Obrony Narodowej. W 2008 roku został dowódcą 1 Batalionu Zmechanizowanego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Tekst: kpt. Dariusz Guzenda

red. PZ

autor zdjęć: Archiwum 15 GBZ

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
MON i MSZ o szczycie NATO
Innowacje z PERUNA
Pancerne starcie
Azjatycka szansa
Atak i przejęcie dokumentów
Inwestycje w bezpieczeństwo
Poskromić kolosa
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Ostatnia niedziela…
PKW Irak zostaje w Jordanii
Kajakiem na światowe podium
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Marzenia częściowo spełnione
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Spadochronowy triumf
Śmierć w sercu Azji
Wielki sukces podchorążych z AMW
Żołnierz uratował życie na wakacjach
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Gen wojownika
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Wsparcie ma znaczenie
Paliwowy krwiobieg NATO
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Jelcze z Raciborza
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Triumf wojskowych lekkoatletów
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Odniesione w walce rany łączą
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Test w stratosferze
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Wyścig snajperów
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Pierwszy krok do Invictusa
Wojsko stawia na „armię talentów”
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Polski Gnom
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Pieta Michniowska
Baobaby docierają do wojska
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Szczyt w Ankarze okiem eksperta

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO