moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Bezpiecznego powrotu do domu

W 2014 roku wejdzie w życie reforma kierowania i dowodzenia armią. Minister Obrony Narodowej dostanie nowe plenipotencje i obowiązki. Będzie musiał bezpośrednio, przy pomocy Szefa Sztabu Generalnego WP, kierować i dowodzić wojskiem. Życzę mu więc, aby dobrze odnalazł się w nowej strukturze. Aby miał solidne wsparcie ze strony zreformowanego Sztabu Generalnego. Od 1 stycznia Sztab nie będzie już zajmował się sprawami bieżącymi, dzięki czemu będzie mógł się w pełni skoncentrować na funkcji strategicznego pomocnika ministra w kierowaniu Siłami Zbrojnymi.

Szczególne życzenia chcę skierować do Dowódcy Generalnego. To właśnie on będzie stał przed najważniejszym i najtrudniejszym zadaniem w ramach reformy – zorganizowania pracy nowo powstałego Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Z kolei żołnierzom, którzy służą w Afganistanie życzę, aby ostatni rok misji przebiegał spokojnie i aby w 2014 roku bezpiecznie wrócili do kraju. Wszystkim pozostałym żołnierzom, życzę by w przyszłym roku ich pododdziały i oddziały miały wystarczająco dużo pieniędzy na szkolenia. Bo istotą życia żołnierskiego jest szkolenie. Powinni mieć jak najwięcej ćwiczeń na poligonach, jak najwięcej godzin spędzonych na strzelnicach, w powietrzu, na morzu.

prof. dr hab. Stanisław Koziej
szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego

dodaj komentarz

komentarze


MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
Sportowcy na poligonie
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Pancerniacy na „Lamparcie ‘25”
„Road Runner” w Libanie
Abolicja dla ochotników
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
OPW budują świadomość obronną
Koniec dzieciństwa
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Inwestycja w bezpieczeństwo
Tomahawki dla Ukrainy? Pentagon mówi „tak”, Trump mówi „nie”
Nieznana strona Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Marynarze mają nowe motorówki
Standardy NATO w Siedlcach
Poszukiwania szczątków rosyjskich dronów wstrzymane
Marynarze podjęli wyzwanie
Szkolenia obronne tuż-tuż. Instruktorzy uczą się przekazywać wiedzę
Jesteśmy dziećmi wolności
Starcie pancerniaków
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Kaman – domknięcie historii
Rusza program „wGotowości”
Nie daj się zhakować
Kolejny kontrakt Dezametu
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Kircholm 1605
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Wellington „Zosia” znad Bremy
MiG-i-29 znów przechwyciły rosyjski samolot
Mity i manipulacje
Komisja Obrony za Bezpiecznym Bałtykiem
Redakcja „Polski Zbrojnej” w szkole przetrwania
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Brytyjczycy na wschodniej straży
Pięściarska uczta w Suwałkach
Arteterapia dla weteranów
Sukces Polaka w biegu z marines
Awanse generalskie na Święto Niepodległości
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Prof. Ilnicki – lekarz żołnierskich dusz
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Polski „Wiking” dla Danii
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Mundurowi z benefitami
Męska sprawa: profilaktyka
Nowe zasady dla kobiet w armii
Czy to już wojna?
Zasiać strach w szeregach wroga
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Odznaczenia za wzorową służbę
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO