moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wniosek o powołanie szefa SKW u premiera

Podpułkownik Piotr Pytel jest kandydatem na szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Wniosek o powołanie go na to stanowisko wysłał do premiera minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Na tym stanowisku ppłk Pytel ma zastąpić zdymisjonowanego we wrześniu gen. Janusza Noska.


– Minister Tomasz Siemoniak miał okazję przyjrzeć się pracy podpułkownika, który od września pełni obowiązki szefa SKW. Najwyraźniej minister wysoko ocenił jego pracę i uznał, że to najwłaściwszy kandydat na to stanowisko – mówi Marcin Kierwiński, poseł PO, członek sejmowej komisji ds. Służb Specjalnych.

Zanim premier podpisze nominację, kandydaturę muszą zaopiniować posłowie z Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych oraz członkowie Kolegium ds. Służb Specjalnych. Jednak ich opinia nie jest wiążąca.

We wrześniu premier na wniosek Tomasza Siemoniaka, szefa MON, zdymisjonował dotychczasowego szefa SKW, gen. Janusza Noska. Powody tej decyzji nie zostały podane do publicznej wiadomości. Obowiązki zdymisjonowanego generała przejął tymczasowo ppłk Pytel. W Służbie Kontrwywiadu Wojskowego podpułkownik pracuje od lipca 2008 roku. Zaczynał jako od stanowiska naczelnika Wydziału Współpracy Międzynarodowej w Gabinecie Szefa SKW. Później został zastępcą dyrektora w Gabinecie Szefa SKW, a od 1 stycznia 2011 roku był dyrektorem Zarządu Operacyjnego SKW.

Podpułkownik Pytel (rocznik 1967) jest absolwentem Wydziału Filozoficznego, kierunku psychologia, na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1994 – 1999 pełnił służbę w Urzędzie Ochrony Państwa. W roku 1998 ukończył z wyróżnieniem kurs oficerski UOP. W latach 1999 - 2003 pracował w Generalnym Inspektoracie Celnym na stanowisku głównego specjalisty RIC Kraków. Przez pięć lat (do 2008 roku) pracował w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Był odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

JT

autor zdjęć: Sylwia Guzowska

dodaj komentarz

komentarze


Awanse generalskie na Święto Niepodległości
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Kaman – domknięcie historii
Kraków – centrum wojskowej medycyny
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Polski „Wiking” dla Danii
Starcie pancerniaków
Standardy NATO w Siedlcach
Arteterapia dla weteranów
Plan na WAM
Brytyjczycy na wschodniej straży
Sukces Polaka w biegu z marines
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Sportowcy na poligonie
OPW budują świadomość obronną
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Lojalny skrzydłowy bez pilota
Pierwsze Rosomaki w Załuskach
Aleksander Władysław Sosnkowski i jego niewiarygodne przypadki
Pierwsze Czarne Pantery w komplecie
Czy to już wojna?
Jesteśmy dziećmi wolności
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Mundurowi z benefitami
Dolny Śląsk z własną grupą zbrojeniową
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Niepokonani koszykarze Czarnej Dywizji
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Im ciemniej, tym lepiej
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
Pięściarska uczta w Suwałkach
Gdy ucichnie artyleria
System identyfikacji i zwalczania dronów już w Polsce
Marynarze podjęli wyzwanie
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Renault FT-17 – pierwszy czołg odrodzonej Polski
Jak zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców polskich miast?
Straż pożarna z mocniejszym wsparciem armii
Torpeda w celu
Święto wolnej Rzeczypospolitej
Kosmiczna wystawa
Szef MON-u z wizytą we Włoszech
Ku wiecznej pamięci
Pancerniacy na „Lamparcie ‘25”
Awanse w dniu narodowego święta
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Abolicja dla ochotników
Nowe zasady dla kobiet w armii
Mity i manipulacje
Zasiać strach w szeregach wroga
Nieznana strona Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Wellington „Zosia” znad Bremy
„Road Runner” w Libanie
Ułani szturmowali okopy
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Grecka walka z sabotażem
Dzień wart stu lat
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Spadochroniarze do zadań… pod wodą

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO