moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Ćwiczenia żołnierzy rezerwy w 7 BOW

20 listopada do służby w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża stawili się żołnierze rezerwy. Jest to pierwsze od pięciu lat powołanie żołnierzy w celu odbycia ćwiczeń.

Rezerwiści stawili się zgodnie z kartą powołania. 47 żołnierzy –  oficerów, podoficerów i szeregowych szkolić się będzie w batalionie dowodzenia. Zgodnie z przydziałami weszli w struktury swoich macierzystych pododdziałów.

21 listopada od rana na zbiórce batalionu dowodzenia wzięli udział w instruktażach do   przegrupowania na poligon. Na poligonie  drawskim wezmą udział w szkoleniu pododdziałów „niebieskich beretów”. Ćwiczenie rezerwy potrwa 10 dni. W tym czasie rezerwiści będą  się uczyć wykonywania zadań ogniowych z etatowej broni strzeleckiej. Szkolić się będą na stanowiskach funkcyjnych indywidualnie i w składzie pododdziału z uwzględnieniem norm  szkoleniowych. W ramach zajęć  żołnierze rezerwy będą także zapoznawani z nowoczesnym uzbrojeniem i sprzętem  wojskowym będącym w wyposażeniu pododdziałów batalionu dowodzenia.

– Wcielenie i szkolenie poligonowe z rezerwą to też sprawdzian dla wszystkich żołnierzy batalionu – mówi ppłk Roman Kociński, dowódca batalionu. – Dla żołnierzy będących w czynnej służbie to najlepsza okazja do doskonalenia umiejętności  w zakresie rozwijania bazy mobilizacyjnej pododdziału i wcielania żołnierzy rezerwy. Osoby funkcyjne odpowiedzialne za organizowanie i kierowanie szkoleniem w warunkach garnizonowych i poligonowych po uzupełnieniu batalionu żołnierzami rezerwy również doskonalą swoje umiejętności w tym zakresie. Od wszystkich żołnierzy wymaga to dużego zaangażowania oraz umiejętności przystosowania się do nowej sytuacji.

Tekst: kpt. Karolina Krzewina-Hyc

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. Marcin Lasoń

dodaj komentarz

komentarze


Armia na kryzys
Cel: wzmocnić odporność małych społeczeństw
NATO i USA o Iranie
Ukraina lekcją dla Polski i całego NATO
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Nominacje generalskie z okazji Dnia Flagi
Borsuki w okopach
Znów mogą strzelać z Grotów w Nietoperku
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Szpital w Płocku „przyjazny wojsku”
Pasja i fart
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Prawie pół miliona uczniów po edukacji z wojskiem
Polska będzie produkować Pantery
Nowy sprzęt wojsk specjalnych
Okiełznać Rosomaka
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Początek wielkiej historii
Przekuwanie pomysłów w produkty
Groźny incydent w Libanie
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Buty wojskowe z logo producenta – jest rozporządzenie MON-u
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Rzeźnik w rękach GROM-u
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Powrót WAM-u
Na służbie z karabinem, po godzinach z szablą w dłoni
Od cyberkursu po mundurówkę
Miliardy złotych na miny przeciwpancerne
Zaproszenie do przygody
JWK trenuje na paralotniach
Zbrodnia i kłamstwo
Dwunasty Husarz w powietrzu
Polsko-czeski zespół tuż za podium na Locked Shields ’26
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Sportowe emocje na wojskowej spartakiadzie w Łasku
Świat się zbroi na rekordową skalę
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Wypadek w PKW UNIFIL
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Zmiana warty w Szkole Orląt
Zasiąść za sterami Apache’a
Syndrom Karbali
Pieniądze z SAFE coraz bliżej
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
Ćwiczą i budują drony w 17 WBZ
Marynarz w koreańskim tyglu
Wielkie serce K9
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Wielkie skakanie w Nowym Glinniku
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Judoczka Wojska Polskiego znów na podium
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Adaptacja i realizm
Fińska armia luzuje rygory
Wojsko testuje systemy antydronowe
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Amerykańskie MRAP-y w polskiej wersji. Kulisy metamorfozy
„Kryzys” na AWL-u
Centrum pomocy i opieki
Po pierwsze: ogarnąć chaos
Desant, konie i czołgi…
Zbrodnia bez kary
New Approach to Military Reserve
Gotowi do działania
„Huragan” na kursie
Miecz w ręku NATO
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO