moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Generał Catalin-Adrian Moraru z wizytą w Polsce

Pełniący obowiązki sekretarza stanu w ministerstwie obrony Rumunii gen. dyw. Catalin- Adrian Moraru przewodniczy czteroosobowej delegacji rumuńskiej, z którą w dniu 19 listopada spotkał się w Warszawie podsekretarz stanu ds. uzbrojenia i modernizacji Waldemar Skrzypczak.


W trakcie spotkania omawiano tematy związane z przebiegiem modernizacji technicznej polskich i rumuńskich sił zbrojnych, realizacją przyjętych programów uzbrojenia oraz aktualną ofertą polskiego przemysłu zbrojeniowego. Z dużym zainteresowaniem wysłuchano prezentacji przygotowanych przez przedstawicieli wojskowych zakładów lotniczych (WZL-2 i WZL-4) oraz Departamentu Polityki Zbrojeniowej.

Wiceminister Skrzypczak zachęcał rumuńskich partnerów do włączenia się w prowadzone przez nasze zakłady zbrojeniowe i ośrodki naukowo-badawcze projekty, pogłębiania współpracy w zakresie wspólnego budowania zdolności obronnych oraz dzielenia się informacjami na temat przyjętych rozwiązań i doświadczeń z tym związanych.

Jednym z wymiernych efektów wizyty będzie powołanie polsko-rumuńskiej grupy roboczej składającej się z ekspertów z zakresu uzbrojenia i modernizacji, którzy opracują materiały dotyczące obszarów dalszej bilateralnej współpracy na potrzeby resortów obrony obydwu krajów. Dziękując za spotkanie generał Moraru nie ukrywał, że zagadnieniami, które w chwili obecnej szczególnie interesują stronę rumuńską  są programy obrony powietrznej, modernizacja wojsk pancernych i zmechanizowanych oraz możliwości serwisowania i remontów samolotów F-16 w polskich zakładach lotniczych.

Podczas dwudniowego pobytu w Polsce goście z Rumunii odwiedzą także zakłady zbrojeniowe Bumar Elektronika , WB Electronics oraz złożą wizytę w Polskiej Izbie Producentów na Rzecz Obronności Kraju.

Źródło: MON

PZ

autor zdjęć: Fot. chor. Artur Zakrzewski/DPI MON

dodaj komentarz

komentarze


Pieta Michniowska
Nowa koalicja dronowa
NATO zwiększy produkcję broni
Cyfrowa niedyskrecja
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Borsuki i roje dronów
Dawka wiedzy na trudne czasy
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Prezydent RP o szczycie NATO
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
MON i MSZ o szczycie NATO
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Saperzy w akcji pod wodą
Przełomowe porozumienie
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Sportowa rewolucja na AWL-u
Tour przez garnizony
Wojsko stawia na „armię talentów”
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
W drodze po oficerskie gwiazdki
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
Śmierć w sercu Azji
Gen wojownika
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Baobaby docierają do wojska
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Szerszeń z Sochaczewa
Ostatni lot „Pałera”
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Wielki sukces podchorążych z AMW
Integracja F-35 rozpoczęta
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Mundur i bokserskie rękawice
Spadochronowy triumf
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Morska bryza w dwóch odsłonach
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Marzenia częściowo spełnione
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Połączeni na Bałtyku
Wsparcie ma znaczenie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Polski Gnom
PKW Irak zostaje w Jordanii
Paliwowy krwiobieg NATO
Pierwszy krok do specjalsów
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Ostatnia niedziela…

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO