moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Listopadowe ćwiczenia żołnierzy rezerwy

12 listopada br. grupa kilkudziesięciu żołnierzy rezerwy stawiła się u bram koszar 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie, aby odbyć krótkotrwałe ćwiczenia wojskowe.


W ćwiczeniach, które potrwają 10 dni, biorą udział przede wszystkim byli żołnierze zawodowi oraz osoby, które mają za sobą zasadniczą służbę wojskową lub odbyły przeszkolenie wojskowe. Celem tych ćwiczeń jest przygotowanie żołnierzy rezerwy do pracy na zajmowanych stanowiskach służbowych. Ostatnie takie ćwiczenia odbyły się w Węgorzewie ponad 5 lat temu i od tego czasu w jednostce zaszło wiele zmian.

Z roku na rok rośnie nasycenie najnowocześniejszym sprzętem, a to powoduje konieczność przeszkolenia żołnierzy rezerwy z zakresu obsługi nowego sprzętu i nowych procedur. Przybyłych żołnierzy rezerwy podczas zbiórki 3 Dywizjonu Artylerii Rakietowej  pododdziału, w którego strukturach odbywają się ćwiczenia  powitał oficjalnie dowódca pułku płk Dariusz Adamczyk.

Przedstawił on kierowniczą kadrę węgorzewskiej jednostki oraz zapoznał rezerwistów z zadaniami, jakie ich czekają w najbliższym okresie, życząc im jednocześnie osiągnięcia wysokich wyników podczas ćwiczeń.

Źródło: kpt. Damian Zebzda

PZ

autor zdjęć: chor. Sebastian Erbetowski, kpt. Damian Zebzda

dodaj komentarz

komentarze


„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Sportowa rewolucja na AWL-u
Pieta Michniowska
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Ostatni lot „Pałera”
Dawka wiedzy na trudne czasy
NATO zwiększy produkcję broni
Tour przez garnizony
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Marzenia częściowo spełnione
Śmierć w sercu Azji
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Zbrodnicza farsa
Polski Gnom
Nowa koalicja dronowa
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Integracja F-35 rozpoczęta
Morska bryza w dwóch odsłonach
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
MON i MSZ o szczycie NATO
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Wzorowa żołnierska postawa terytorialsa
Paliwowy krwiobieg NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
W drodze po oficerskie gwiazdki
Pierwszy krok do specjalsów
PKW Irak zostaje w Jordanii
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Mundur i bokserskie rękawice
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Ostatnia niedziela…
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Kolejny incydent z udziałem rosyjskich myśliwców
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Przełomowe porozumienie
Prezydent RP o szczycie NATO
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Saperzy w akcji pod wodą
Borsuki i roje dronów
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Polski projekt, światowe znaczenie
Wsparcie ma znaczenie
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Wielki sukces podchorążych z AMW
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Połączeni na Bałtyku
Gen wojownika
Spadochronowy triumf
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
Cyfrowa niedyskrecja
Szerszeń z Sochaczewa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO