moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Podsumowanie działalności terenowych organów administracji wojskowej

13 listopada w Sztabie Generalnym WP odbyła się odprawa rozliczeniowo-zadaniowa terenowych organów administracji wojskowej (TOAW). Organizatorem corocznego podsumowania był Oddział Administracji Wojskowej Zarządu Organizacji i Uzupełnień P1.


W odprawie oprócz szefów Wojewódzkich Sztabów Wojskowych uczestniczyli również przedstawiciele rodzajów sił zbrojnych, Inspektoratu Wsparcia SZ oraz innych komórek organizacyjnych MON. Celem spotkania była ocena funkcjonowania organów administracji wojskowej w mijającym roku oraz wyznaczenie kierunków działań na 2014 r. W trakcie rozmów dokonano m.in. omówienia funkcjonowania Wojewódzkich Sztabów Wojskowych (WSzW) i Wojskowych Komend Uzupełnień (WKU) w trakcie kontroli, realizacji uzupełniania sił zbrojnych oraz skuteczności funkcjonowania TOAW w zakresie powoływania żołnierzy rezerwy na ćwiczenia wojskowe. Wskazano również na potrzebę kontynuowania udzielania przez terenowe organy administracji wojskowej pomocy poszkodowanym, w tym w szczególności kombatantom oraz zapewnienie współpracy i umacnianie więzi z tymi osobami.

Gośćmi honorowymi odprawy byli przedstawiciele stowarzyszenia Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari: płk w st. spocz. Zygmunt „Łoś” Łabędzki oraz płk w st. spocz. Tadeusz Kowalski. Jako wyraz wdzięczności za owocną współpracę ze Sztabem Generalnym WP, Inspektoratem Wsparcia SZ, a w szczególności z terenowymi organami administracji wojskowej płk Łabędzki wręczył honorowe odznaki Klubu Virtuti Militari gen. bryg. Krzysztofowi Domżalskiemu, gen. bryg. Ryszardowi Szczepińskiemu oraz płk Stanisławowi Łozińskiemu.

Na zakończenie wskazane zostały najważniejsze zadania do realizacji przez WSzW i WKU w 2014 r. Określono również misję dla TOAW, jaką będzie w 2014 r. przeprowadzenie ćwiczeń wojskowych żołnierzy rezerwy i uzupełnianie Sił Zbrojnych RP.

Źródło: Zarząd Organizacji i Uzupełnień P1 SG WP

PZ

autor zdjęć: ppłk Sławomir Ratyński

dodaj komentarz

komentarze


Wielka gra na ukraińskim froncie
Co dalej z orderem Zełenskiego?
Marsz prawdę ci powie
Żandarmi wojskowi świętowali w Lublinie
Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Studia z obrony granic
Polski wkład w operację „Overlord”
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Powitanie F-35 z Polską
Hegseth odznaczył polskiego generała
MON o priorytetach rozbudowy Wojska Polskiego
NATO wzmacnia wschodnią flankę
Wojskowy ratunek dla cywilnego szpitala
Husarze dla mieszkańców Polski
Polsko-tureckie rozmowy o przemyśle zbrojeniowym
Europejski myśliwiec przyszłości w rozsypce
Fińska misja Jastrzębi i Bielików
Przemysł dla bezpieczeństwa morskiego
Wsparcie ma znaczenie
Natowskie manewry na Bałtyku
Od eksperymentu do elity NATO
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Marokańczyk podejrzany o zabójstwo sierż. Sitka
Drugi dom efów
Śmierć w sercu Azji
Kraków zaprosił weteranów
Nowy Grot zatwierdzony
Kosiniak-Kamysz u marynarzy z 8 Flotylli
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Jego ofiara – nasza pamięć
Terytorialsi i gwardziści z USA odpierają atak
Równanie z „Iksem”
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Zmienił się dowódca, misja DORSZ pozostaje ta sama
Litwini z polskimi Gromami
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
Bez zmian w emeryturach
Polskie szkolenie na AH-64 trwa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szef MON-u o wzmożonych działaniach dezinformacyjnych
Groźny incydent w Libanie
Koszykarskie widowisko
SGWP: jest plan zakupu kolejnych F-35
Biało-czerwona na Monte Cassino
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Strzeleckie pożegnanie z Goździkami
Merops nad Ustką
Czerwieńsze będą…
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Generał z cienia
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Za sterami Husarza
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Wyjątkowy przelot polskich F-35
ASzWoj – uczelnia wielu pokoleń
„LibertyCity 2026”, czyli gotowi do walki
F-35 – nowa jakość, która ciągle się rozwija
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
U pancerniaków „Wakacje z wojskiem” już się rozpoczęły
Pierwsze ćwiczenia Husarzy jeszcze w tym roku
Sojusz kontra drony
Zagraniczni kadeci na szkoleniu w Karkonoszach
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO