moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wniosek o przedłużenie użycia PKW na Bałkanach

Rada Ministrów skierowała wniosek do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o przedłużenie okresu użycia Polskiego Kontyngentu Wojskowego w operacji wojskowej Unii Europejskiej w Bośni i Hercegowinie oraz w Republice Kosowo i Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii, przedłożony przez ministra obrony narodowej.


Wniosek rządu dotyczy przedłużenia użycia Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Bośni i Hercegowinie do 14 listopada 2014 r. Głównym zadaniem sił Unii Europejskiej prowadzących operację Althea jest nadzorowanie wcielania w życie wojskowych aspektów porozumienia z Dayton, dotyczących utrzymania pokoju i bezpieczeństwa na obszarze Bośni i Hercegowiny.

Polski kontyngent będzie liczył do 50 żołnierzy i pracowników wojska. Będą oni wzmacniać siły międzynarodowe dowodzone przez Organizację Traktatu Północnoatlantyckiego i nadzorować przestrzeganie porozumienia pokojowego przez strony konfliktu. Do podstawowych zadań Polskiego Kontyngentu Wojskowego należeć będzie szkolenie i budowa zdolności wojskowych Sił Zbrojnych Bośni i Hercegowiny, monitorowanie bezpieczeństwa oraz współpraca z przedstawicielami władz samorządowych, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych.

Źródło: CIR

PZ

autor zdjęć: chor. Artur Zakrzewski/DPI MON

dodaj komentarz

komentarze


Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
Paliwowy krwiobieg NATO
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Bez zmian w emeryturach
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Miliardy na obronność
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
Wielki sukces podchorążych z AMW
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Prezydent RP o szczycie NATO
Domek Pilota w LAW otwarty
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Żywią i bronią
Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Studenci w koszarach
Tropem tajemnic z przeszłości
Gdzie w tym roku powstaną nowe strzelnice?
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
Piksele prawdy w morzu fałszu
Przełomowe porozumienie
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Ostatnia niedziela…
Pieta Michniowska
Twarzą w twarz
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Gotowi na zmiany na polu walki
Śmierć w sercu Azji
Jak wygląda nowa selekcja do JW AGAT?
USA znów uderzyły w Iran
PKW Irak zostaje w Jordanii
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Dronowy kierunek przyszłości
Wsparcie ma znaczenie
Drony na Legii
Sztuka tworzenia kryptonimu
Podróż w ciemność
Mundur i bokserskie rękawice
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Szerszeń z Sochaczewa
Mundur w paczkomacie
NATO liczy wydatki przed szczytem
Zatrzymać drona
PIRX-1 na orbicie
Barakudy z Polski
Przełomowe zdolności artylerzystów
NATO zwiększy produkcję broni
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Zbrodnicza farsa
Nowy mechanizm wsparcia obronności kraju
Polski wkład w operację „Overlord”
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO