moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Marzą o indeksach szkoły oficerskiej

Tłumy przyszłych maturzystów odwiedziły ostatnio Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych. Ponad 300 osób chciało się dowiedzieć, jak dostać się na studia na wrocławskiej uczelni. Kandydaci na kierunki wojskowe i cywilne będą mieli taką szansę również w najbliższy piątek podczas Dni Otwartych szkoły.


Zainteresowanie studiami na wrocławskiej uczelni jest bardzo duże. – U nas nie tylko zdobywa się wiedzę w konkretnej dziedzinie, ale przede wszystkim uczy na takich specjalnościach, które potem gwarantują znalezienie atrakcyjnej pracy – zapewnia mjr Piotr Szczepański, rzecznik uczelni.

Szkoła oferuje dwa kierunki na studiach wojskowych i cztery na cywilnych. Od 2010 roku cywile mogą studiować bezpieczeństwo narodowe, zarządzanie, inżynierię bezpieczeństwa i socjologię. W nadchodzącym roku akademickim na chętnych na tych kierunkach czeka około 1300 miejsc. Ci, którzy wiążą swoją przyszłość z wojskiem, mogą wybrać między zarządzaniem i inżynierią bezpieczeństwa. Szkoła przyjmie 158 osób.

– Chcemy, żeby podczas Dni Otwartych zainteresowani poczuli klimat naszej szkoły i u źródła dowiedzieli się, jak zwiększyć swoje szanse, by się dostać – dodaje mjr Szczepański.

Uczelnia pokazała przyszłym studentom m.in. salę kierowania ogniem, system szkolno-treningowy „Śnieżnik” i strzelnicę oraz obiekty sportowe. W Zakładzie Logistyki można było obejrzeć m.in. czołg i bojowy wóz piechoty.

Pracownicy szkoły opowiadali o zasadach rekrutacji, egzaminach i programie nauki. – Podchorążowie pokazywali także, jak wyglądają poszczególne etapy egzaminu sprawnościowego dla kandydatów na żołnierzy – opowiada Roksana Borowska, specjalista ds. promocji we wrocławskiej uczelni.

Dni Otwarte we wrocławskiej szkole oficerskiej organizowane są raz w miesiącu. Najwięcej zainteresowanych przyjeżdża w maju przed maturami. Następne Dni Otwarte odbędą się już w najbliższy piątek, kolejne 12 i 26 kwietnia.

* * * * *

Studenci wrocławskiej uczelni mogą korzystać z trzech laboratoriów, jedenastu pracowni językowych oraz kina wyposażonego w środki prezentacji multimedialnej i sprzęt komputerowy. Szkoła dysponuje także pięcioma salami audytoryjnymi, ma czterdzieści sal wykładowych, dwie pracownie z komputerami stacjonarnymi i jedną pracownię mobilną. Przystosowana jest także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zadbano także o hale sportowe. Studenci mają do dyspozycji kryty basen, siłownię, korty tenisowe, boiska do gier zespołowych i stadion lekkoatletyczny.W ubiegłym roku WSOWL wygrała w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla najlepszego programu kształcenia w Polsce. Więcej czytaj na portalu polska-zbrojna.pl.

 

Milion dla najlepszych

Z pieniędzy, które otrzyma szkoła korzystać będą nie tylko cywilni studenci. To szansa także dla podchorążych, którzy od przyszłego roku będą mogli studiować na nowym kierunku – mówi płk dr Marek Kulczycki, prorektor Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

PG

autor zdjęć: WSOWL

dodaj komentarz

komentarze


Materiały wybuchowe trzeba „czuć”
 
„Sophia” – certyfikacja zaliczona!
Warto czytać Matuszewskiego
15 medali Polaków na wojskowych igrzyskach
Najważniejsze jest dla mnie Piedimonte
Na strzelnicy w szczytnym celu
Niechciany traktat
Nowy wiceminister w MON
Amerykański żołnierz z … pilotem w ręku
68W Means Lifesaver
Polacy zdobyli już 35 medali, w tym cztery złote
Dwa złote medale dla lekkoatletów
„Operacja Wuhan”: Lekka atletyka
Rozmowy z diabłem
LITPOLUKRBRIG na Rapid Trident
Rescue Like You Would in a War
Nowe spojrzenie na 1939 rok – debata historyków
W drodze po zwycięstwo
Mariusz Błaszczak prawdopodobnie pozostanie na czele MON
Zapomniany żołnierz Niepodległej
Wojownicy na Kruczych Skałach
W Wuhan zapłonął olimpijski znicz
Wsparcie dla saperów
Zmarł trzeci z rannych saperów
Life After Service
Trening medyczny przed misją
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Thin Blue Line
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Gavia na Atlantyku
Biało-czerwoni awansowali na piąte miejsce w klasyfikacji medalowej
Rapują zapraszając do WOT
Piotr Naimski: w 2022 roku Polska uniezależni się od rosyjskiego gazu
Kolejne Raki dla wojska
Jani, Miraculously Saved
Cienka niebieska linia
Wojskowe szkolenie dla studentów
Wierny Polsce
Elektroniczna szkoła jazdy
Ponad 520 miliardów zł na uzbrojenie Wojska Polskiego
Rozpoczynamy nową erę
Wyjątkowa operacja minerów
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Raki strzelały na Bałkanach
Żołnierze w drodze na misję w Libanie
Osa na patrole
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Klasy wojskowe po nowemu
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Nowa misja i nowy sprzęt
Wabik z WAT-u
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Włochy też chcą Tempesta
Iranian Chess Game
Aviation Detachment, czyli F-16 w akcji
68W znaczy ratownik
Wojskowe „M” dla żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO