moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nominacje dla ośmiu oficerów

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wyznaczył nowych dowódców i zastępców dowódców w wojskach pancernych, lotniczych oraz specjalnych. Nominacje od szefa MON-u odebrało w piątek ośmiu oficerów Wojska Polskiego. Nowe obowiązki obejmą 1 lutego.

Największe zmiany czekają jednostki wojsk pancernych. Gen. bryg. Jarosław Górowski ma objąć stanowisko szefa Zarządu Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych, a jednocześnie zastępcy inspektora wojsk lądowych. Generał ma doświadczenie szturmowe, w Afganistanie dowodził Zgrupowaniem Bojowym „Alfa”. Od marca 2020 roku stał na czele 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. To stanowisko od 1 lutego obejmie płk Artur Kozłowski, doświadczony weteran misji w Iraku, który do tej pory był szefem sztabu 18 Dywizji Zmechanizowanej. Na jego miejsce na stanowisko szefa sztabu 18 DZ został powołany płk Grzegorz Potrzuski, dotychczasowy szef wojsk rakietowych i artylerii 18 Dywizji Zmechanizowanej.

Minister Mariusz Błaszczak zdecydował również, że płk Grzegorz Barabieda obejmie dowodzenie 10 Brygadą Kawalerii Pancernej. Pułkownik ma doświadczenie w służbie w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sil Zbrojnych, gdzie przez kilka lat był szefem Zarządu Planowania Rozwoju. Od 2021 roku dowodził 9 Brygadą Kawalerii Pancernej. Na tym stanowisku zastąpi go teraz płk Sławomir Lidwa, który dotychczas służył w Dowództwie Generalnym.

Nominacje otrzymali również oficerowie sił powietrznych, którzy do tej pory zajmowali stanowiska jako pełniący obowiązki dowódców. Jednym z nich jest płk pil. Tomasz Jatczak, pilot F-16, były dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, który od początku tego roku czasowo pełnił obowiązki dowódcy 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Dziś otrzymał nominację na to stanowisko. Podobnie jak płk pil. Piotr Saniuk, czasowo pełniący obowiązki dowódcy 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, został dziś wyznaczony na dowódcę tej brygady.

Nominację na stanowisko zastępcy dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych otrzymał płk Robert Kopacki, który wcześniej m.in. dowodził Jednostką Wojskową GROM.

 

KE

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Leopard nie stoi w kolejce
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Podium po czterech wyścigach na lodzie
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
AWL stawia na rozbudowę
Kosmiczny Bałtyk
Polska będzie zbrojna!
Po pierwsze taktyka i przywództwo
The Beginning of Great History
Polskie antydrony z Gdyni
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
Rekompensaty dla weteranów
Inwestycje w „bardzo ważnym miejscu na mapie Polski”
Patrol z Syriusza
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Prezydenckie weto dla SAFE
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
PFM bez tajemnic
Rozproszenie, drony i autonomia – logistyka w nowej wojnie
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Zakochałam się w slalomie
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
PKW Irak ewakuowany
Polski sukces w Duńskim Marszu
Smocze zęby na rosyjskie czołgi
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Cel: Podwoić moc
Trójskok Belmy
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Więcej pieniędzy dla niezawodowych
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Nie pozwala spocząć na laurach
OSA wystartowała!
Zielone światło dla potwora
Cyberterytorialsi uczą się, jak przetrwać w trudnym terenie
Kierunek: przyszłość
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Klucz do przyszłości
Francuska tarcza dla NATO
Międzynarodowy poligon AWL
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Zacięta walka o medale pod siatką
Buzdygany 2025 wręczone
Centrum wsparcia dla AH-64E
Bułgarzy patrzą na Wizjery
Powaga w lekkości
Piekło „Pługa”
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Wodny test Rosomaków
Gala Buzdyganów – transmisja na żywo
Co kryje Bałtyk
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Pancerna nauka strzelania

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO