moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Życzenia od zwierzchnika sił zbrojnych i szefa MON

To wyjątkowy, rodzinny czas. Dziś chcę podziękować Państwu za służbę i pracę na rzecz naszego bezpieczeństwa – mówił prezydent Andrzej Duda do żołnierzy w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego. W wielkanocnym spotkaniu z przedstawicielami jednostek z całego kraju wziął udział także minister obrony Mariusz Błaszczak. – Tworzymy wojskową rodzinę – podkreślał szef MON.

Na świąteczne spotkanie z prezydentem i ministrem obrony przyjechali do Warszawy żołnierze, weterani i pracownicy wojska. – W poniedziałek razem z panem ministrem spotkaliśmy się z polskimi żołnierzami, którzy służą w Bośni i Hercegowinie. Dziś przyszedł czas, aby podziękować Państwu za służbę i pracę na rzecz naszego bezpieczeństwa – mówił prezydent Andrzej Duda do zgromadzonych w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego. – Chciałbym, abyście wiedzieli, że trud, który codziennie wkładacie w służbę i pracę, jest dostrzegany i doceniany przez społeczeństwo – dodał.

Zwierzchnik sił zbrojnych podkreślił także, że dokłada wszelkich starań, aby polscy żołnierze mieli jak najlepsze warunki do wykonywania zadań. Wyjaśnił, że chodzi zarówno o uposażenia żołnierzy, jak też najnowocześniejszy sprzęt. Prezydent przypomniał, że zgodnie z niedawno przyjętą ustawą wydatki na obronność do 2030 roku wzrosną do poziomu 2,5 proc. PKB. Zapewnił jednak, że jeśli sytuacja gospodarza kraju na to pozwoli, stanie się to szybciej. – Kupujemy wyposażenie i uzbrojenie drogie, bo chcemy, aby było najlepsze. Tak, aby polskie lotnictwo mogło odejść od poradzieckich samolotów MiG oraz Su i mogło służyć na najlepszych maszynach, jakie w tej chwili są na świecie. Dlatego mamy nadzieję, że uda nam się kupić samoloty F-35 – mówił Andrzej Duda.

REKLAMA

Prezydent przywołał także słowa gen. broni Rajmunda Andrzejczaka, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, który podkreśla, że wojsko powinno „wyjść ze strefy komfortu”. – Zgadzam się z tym. Wyjdźmy z koszar, ćwiczmy mobilność, ale bądźmy też bliżej ludzi. Polacy bardzo się cieszą, gdy widzą polskich żołnierzy – mówił Andrzej Duda.

Za ofiarną służbę dziękował także Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. – Święta Wielkanocne to święta rodzinne. A my tworzymy wojskową rodzinę, bo łączy nas coś więcej niż tylko praca, to poczucie służby – mówił szef MON. – Wiele razy przyglądałem się waszym ćwiczeniom. Zawsze było widać, że nie traktujecie swojej misji jak pracę, lecz bardzo poważne powołanie. Dziękuję wam za to! – dodał.

Minister również nawiązał do kwestii modernizacji polskiej armii. Przypomniał, że niedawno został zatwierdzony „Plan modernizacji technicznej Wojska Polskiego na lata 2019–2026”. – Dzięki temu dokumentowi mamy podstawy prawne i finansowe, aby zmieniać oblicze naszych sił zbrojnych – mówił. Zapewnił, że jest przekonany, iż wkrótce uda się na korzystnych warunkach kupić myśliwce F-35, ale zaznaczył także, że jeszcze w tym miesiącu ma zostać zawarta umowa na pozyskanie śmigłowców dla marynarki wojennej. – To, co przez lata wydawało się niemożliwe, jest właśnie realizowane – podkreślał minister Błaszczak. Dodał także, że dzięki kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” szeregi armii stale się powiększają.

Minister obrony na koniec spotkania zaprosił jego uczestników na defiladę, która odbędzie się 3 maja w Warszawie. – To będzie ważne wydarzenie, bo ono podsumuje 20 lat naszej obecności w NATO i 15 lat w Unii Europejskiej – mówił. – Pokażmy, że jesteśmy dumni z tego, że Wojsko Polskie stoi na straży bezpieczeństwa naszego kraju – zachęcał.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Kawalerzyści na Jeziorze Solińskim
 
Nowa strategia z podpisem prezydenta
„Karakal ’20”: wyzwanie w Nowej Dębie
Szef MON w Żelaznej Dywizji
Wojsko przeciw wirusowi
16 sekund Liberatora
Amerykanie zredukują swój kontyngent w Niemczech
Z misji żołnierze wrócili z koronawirusem
Na WAT o cyberbezpieczeństwie
Ochotnicy na ratunek
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Kawalerowie Orderu Krzyża Wojskowego, wystąp!
Ogromne zainteresowanie Soną
Most do współpracy
Współzawodnictwo rozwija
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
F-16 kończą misję w Estonii
Powstaną kolejne strzelnice
Zbiegowie z innego świata
Kraby w Bolesławcu
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Groty z granatnikiem
Informacja Prasowa
Fordy, a nie Nissany
„Defender” – pracowity poligon saperów
Prezydent Duda jedzie do USA
Polskie porty bardziej otwarte
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
MON dofinansuje mural o Bitwie Warszawskiej
Wojskowi chemicy na „Defenderze”
Minister Błaszczak dziękuje medykom
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Ofensywa Tuchaczewskiego
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
Prezydent Andrzej Duda w Białym Domu
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
Brawurowe zagony motorowe
Amerykanie odmładzają F-16
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Kajmany na gąsienicach
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Z menażką na wakacje
Baretki Orderu Krzyża Wojskowego
Rakiety z Mesko w F-35
Testament Polski Walczącej
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Laserowa artyleria US Army
Przysięga podkarpackich terytorialsów
Terytorialsi nie stracą dodatku
Na misjach święta inne niż zwykle
Żołnierze w sztafecie pomocy
Online z mistrzami sportu
Czarna taktyka w kawalerii powietrznej
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Byli specjalsi mogą wracać do służby

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO