moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Życzenia od zwierzchnika sił zbrojnych i szefa MON

To wyjątkowy, rodzinny czas. Dziś chcę podziękować Państwu za służbę i pracę na rzecz naszego bezpieczeństwa – mówił prezydent Andrzej Duda do żołnierzy w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego. W wielkanocnym spotkaniu z przedstawicielami jednostek z całego kraju wziął udział także minister obrony Mariusz Błaszczak. – Tworzymy wojskową rodzinę – podkreślał szef MON.

Na świąteczne spotkanie z prezydentem i ministrem obrony przyjechali do Warszawy żołnierze, weterani i pracownicy wojska. – W poniedziałek razem z panem ministrem spotkaliśmy się z polskimi żołnierzami, którzy służą w Bośni i Hercegowinie. Dziś przyszedł czas, aby podziękować Państwu za służbę i pracę na rzecz naszego bezpieczeństwa – mówił prezydent Andrzej Duda do zgromadzonych w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego. – Chciałbym, abyście wiedzieli, że trud, który codziennie wkładacie w służbę i pracę, jest dostrzegany i doceniany przez społeczeństwo – dodał.

Zwierzchnik sił zbrojnych podkreślił także, że dokłada wszelkich starań, aby polscy żołnierze mieli jak najlepsze warunki do wykonywania zadań. Wyjaśnił, że chodzi zarówno o uposażenia żołnierzy, jak też najnowocześniejszy sprzęt. Prezydent przypomniał, że zgodnie z niedawno przyjętą ustawą wydatki na obronność do 2030 roku wzrosną do poziomu 2,5 proc. PKB. Zapewnił jednak, że jeśli sytuacja gospodarza kraju na to pozwoli, stanie się to szybciej. – Kupujemy wyposażenie i uzbrojenie drogie, bo chcemy, aby było najlepsze. Tak, aby polskie lotnictwo mogło odejść od poradzieckich samolotów MiG oraz Su i mogło służyć na najlepszych maszynach, jakie w tej chwili są na świecie. Dlatego mamy nadzieję, że uda nam się kupić samoloty F-35 – mówił Andrzej Duda.

REKLAMA

Prezydent przywołał także słowa gen. broni Rajmunda Andrzejczaka, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, który podkreśla, że wojsko powinno „wyjść ze strefy komfortu”. – Zgadzam się z tym. Wyjdźmy z koszar, ćwiczmy mobilność, ale bądźmy też bliżej ludzi. Polacy bardzo się cieszą, gdy widzą polskich żołnierzy – mówił Andrzej Duda.

Za ofiarną służbę dziękował także Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. – Święta Wielkanocne to święta rodzinne. A my tworzymy wojskową rodzinę, bo łączy nas coś więcej niż tylko praca, to poczucie służby – mówił szef MON. – Wiele razy przyglądałem się waszym ćwiczeniom. Zawsze było widać, że nie traktujecie swojej misji jak pracę, lecz bardzo poważne powołanie. Dziękuję wam za to! – dodał.

Minister również nawiązał do kwestii modernizacji polskiej armii. Przypomniał, że niedawno został zatwierdzony „Plan modernizacji technicznej Wojska Polskiego na lata 2019–2026”. – Dzięki temu dokumentowi mamy podstawy prawne i finansowe, aby zmieniać oblicze naszych sił zbrojnych – mówił. Zapewnił, że jest przekonany, iż wkrótce uda się na korzystnych warunkach kupić myśliwce F-35, ale zaznaczył także, że jeszcze w tym miesiącu ma zostać zawarta umowa na pozyskanie śmigłowców dla marynarki wojennej. – To, co przez lata wydawało się niemożliwe, jest właśnie realizowane – podkreślał minister Błaszczak. Dodał także, że dzięki kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” szeregi armii stale się powiększają.

Minister obrony na koniec spotkania zaprosił jego uczestników na defiladę, która odbędzie się 3 maja w Warszawie. – To będzie ważne wydarzenie, bo ono podsumuje 20 lat naszej obecności w NATO i 15 lat w Unii Europejskiej – mówił. – Pokażmy, że jesteśmy dumni z tego, że Wojsko Polskie stoi na straży bezpieczeństwa naszego kraju – zachęcał.

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Bitwa o Monte Cassino we wspomnieniach Aleksandra Grobickiego
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
Polki najszybsze w sztafecie 4x400 m
Modernizacja bombowców
Dokumenty z Brazylii trafiły do Polski
Raport w sprawie reparacji od Niemiec
Medale dla uczestników walk w Karbali
Zapomniani żołnierze Niepodległej
FENIXFS - ręczny inhibitor aerozolowy
Pierwsze polskie walki na Monte Cassino
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
Bilans wojennych strat jeszcze w tej kadencji Sejmu
Wojownicy z 16 Dywizji Zmechanizowanej najlepsi w oktagonie
Buzdygan – nagroda, która czyni dobro
Polacy na zawodach amerykańskich wojowników
I poszli! Jak zawsze się bić!
Uchylone wrota piekieł
My, Włosi zawsze będziemy kustoszami pamięci o polskich żołnierzach
„Vigorous Warrior” z polskimi medykami
Zmiany w przepisach mundurowych
Defilada 15 sierpnia w tym roku w Katowicach
Kierunek: Afganistan
Wiosenna burza z polskim udziałem
Weterani gen. Andersa uczcili pamięć włoskich żołnierzy
Generałowie i olimpijczycy z „Sokoła”
Legionowo – kolebka polskiego spadochroniarstwa
Fabryka dżihadystów
Modernizacja floty powietrznej
Śmigłowiec na „Ślązaku”
Być krok przed Bielikiem
MON planuje zwiększenie pomocy dla weteranów
F-16 wracają do Polski
St. szer. Radosław Zawrotniak drugi w Pucharze Świata
Decyzja najwyższej wagi
Grupa Bojowa gotowa do unijnego dyżuru
Już ponad 20 000 żołnierzy w szeregach WOT
„Dragon ’19” na lądzie, morzu, w powietrzu i w cyberprzestrzeni
W Warszawie rozmawiano o pokoju na Bliskim Wschodzie
Kolejne szkoły w programie MON
Region Without a Key
Szef NATO w Warszawie
Jelcze dla Wisły
„Baltic Protector”
Wsparcie MON dla weteranów
Konstytucja 3 maja – światło w tunelu ginącej ojczyzny
Jihadist Mill
Unijny dyżur grupy bojowej V4 w 2023 roku
Podchorążowie szkolą się na Bielikach
Ostatnie dni na oświadczenia żołnierzy
Jak Polacy obronili Kamień Stołpecki
Noc Muzeów już w weekend!
W Polsce uczczono żołnierzy gen. Andersa
Zmiana warty na Mazurach
Targi Air Fair 2019
Tu się zadań nie wybiera
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi
75 lat temu Polacy zdobyli Monte Cassino. Cześć i chwała bohaterom!
Krwiodawcy w mundurach znów w akcji
Kampania wyborcza poza armią
Obrady Rady Unii Europejskiej

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO