moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Cold Response: uzupełnianie zapasów

„Cold Response” to manewry zimowe organizowane pod auspicjami NATO i ONZ. Ich gospodarzem jest Norwegia, a przedstawiciele wszystkich rodzajów wojsk ćwiczą za kołem podbiegunowym. W tym roku bierze w nich udział 15 tysięcy żołnierzy z 14 krajów, między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Niemiec czy Szwecji. Polskę reprezentuje fregata rakietowa ORP „Gen. T. Kościuszko” z 3 Flotylli Okrętów oraz śmigłowiec pokładowy SH-2G z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
Zobaczcie, jak wygladała operacja RAS (ang. Replenishment at Sea), czyli uzupełnianie zapasów w morzu.

Zdjęcia i montaż: chor. mar. Piotr Leoniak
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO